­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• ─░talyanlar─▒n yay─▒lma senaryosunun g├Âsteren ├žok g├╝zel bir twet .. Okuman─▒z─▒ tavsiye ederim..

+ Gen├žler de sorunlar yaratt─▒─č─▒n─▒ g├Âsteriyor...

├çok illet bir vir├╝s le kar┼č─▒ kar┼č─▒yay─▒z ger├žekten...

• yasak geldiyse herkes uyacak!polis surekli devriye gezmeli ve istisnasiz cezayi kesmeli..yasak getirmek yetmez.yurutmeninde tam olmasi sart..harbi ruh hastalari bunlar.bu yaslilarin ailelerine cok is dusuyor.gerekirse baglasinlar iple

• tamam soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ├╝lkemiz i├žin durumumuza g├Âre olduk├ža s─▒k─▒nt─▒l─▒ bunu kabul etmemiz laz─▒m yanl─▒z ┼č├Âyle bir┼čey yap─▒labilirmi diyede d├╝┼č├╝nm├╝yor de─čilim ticari faaliyetler d─▒┼č─▒nda iller aras─▒ seyehat yasa─č─▒ getirilse ticari faaliyetlerde ├╝st d├╝zey kontroll├╝ yap─▒lsa en az─▒ndan yay─▒lmas─▒n─▒ ├Ânlemek ad─▒na iyi olmazm─▒ sonras─▒ndada in┼čallah olmaz ama yay─▒lman─▒n s─▒k─▒nt─▒l─▒ oldu─ču ┼čehirlerde soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ getirilebilir

• Birileri halen sokaklarda oturma derdinde.

• Az ├Ânce markete gittim ve parklar y├╝r├╝y├╝┼č yapan 65 ya┼č ├╝st├╝yle dolu. Bundan sonra her g├Ârd├╝─č├╝m├╝ ┼čikayet edece─čim.

Hi├ž ac─▒ma, ├╝┼čenmeden teker teker ┼čikayet etde akk─▒llar─▒ ba┼člar─▒na gelsin!!! 3.150 TL yi verince bak bir daha ├ž─▒kabilecek mi? Yapacak bir┼čey yok bunu yapmam─▒z laz─▒m. Allah hay─▒rl─▒s─▒n─▒ eylesin...

• Denetimler en ust d├╝zeye ├ž─▒kar─▒lmal─▒ mesela her caddeye her mahalleye polis bekci,zabita koyacaks─▒n─▒z say─▒s─▒ yetmiyor mu askeri de soka─ča indir bak bakal─▒m ├ž─▒k─▒yor mu bu amcalar teyzeler yasak ancak b├Âyle olur zaten

• D─▒┼čar─▒da bulunulan her dakika topluma ihanettir. Yaln─▒z ya┼časalar da asans├Âr tu┼čuna, kap─▒ koluna dokunmuyorlar m─▒? Ger├žekten her mahallede polis kimlik kontrol├╝ laz─▒m.

Bak─▒n bu "hayat devam etsin" felsefesi y├╝z├╝nden ─░talya bu durumda. Art─▒k ger├že─či g├Ârmemiz laz─▒m. ├ťlkemizin ekonomik b├╝y├╝mesini geri plana atmam─▒z laz─▒m. Di┼čimizi s─▒k─▒p evde oturaca─č─▒z.

Senin ├╝lkende ├╝retim ve ekonomik faaliyeti 1 g├╝n durdurman demek milyarlarca lira i├žeri girmen demek. Kimse kusura bakmas─▒n bizim kenarda milyarlarca liram─▒z yok. Zaten sallant─▒da ekonomimiz b├Âyle bir┼čey olursa ├╝lke y─▒llarca i├žinden ├ž─▒kmayaca─č─▒ buhran ya┼čar ├žok vah ederiz. Ben vir├╝s├╝n fizyolojik olarak de─čil ancak psikolojik olarak herkesi ├ž├Âkertti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum. ├ľlen say─▒s─▒ belli ├Âld├╝r├╝c├╝l├╝─č├╝ az ├žok belli ama kafadan bittik modunday─▒z. ┼×u g├╝nler bir ge├žsin, havadaki pus bir da─č─▒ls─▒n covid 19 un arkas─▒ndaki ama├ž ta g├Âr├╝lecektir.

• ├ťlkemin ya┼čl─▒lar─▒na laf anlatamazs─▒n. Kendi tercihleri ├ž─▒kanlar─▒n yapacak bir┼čey yok. Ancak biz gen├žler i├žin tedbirli bir ┼čekilde hayat devam etmeli. Hayat─▒ komple durdurmak ├╝lkeyi ├ž─▒k─▒lmaz bir noktaya g├Ât├╝r├╝r.

Kendi tercihleri ├ž─▒kanlara yapacak bir ┼čey yok diye bir ┼čey yok bu senin dedi─čin adam ├Âld├╝rd├╝m yasak ama kendi tercihim buna gelir. Hayat─▒ komple durdurmak ├ťlkeyi daha k├Ât├╝ bir felaketten kurtar─▒r e─čer ┼čimdi d├╝zg├╝nce y├Ânetilirse en az─▒ndan vaka say─▒m─▒z az olur e─čer ge├ž kal─▒rsak hem ekonomik ├žapta hemde vaka ve ├Âl├╝ say─▒s─▒nda ├žok ├žok b├╝y├╝k bir kriz ya┼čar─▒z.

• Senin ├╝lkende ├╝retim ve ekonomik faaliyeti 1 g├╝n durdurman demek milyarlarca lira i├žeri girmen demek. Kimse kusura bakmas─▒n bizim kenarda milyarlarca liram─▒z yok. Zaten sallant─▒da ekonomimiz b├Âyle bir┼čey olursa ├╝lke y─▒llarca i├žinden ├ž─▒kmayaca─č─▒ buhran ya┼čar ├žok vah ederiz. Ben vir├╝s├╝n fizyolojik olarak de─čil ancak psikolojik olarak herkesi ├ž├Âkertti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum. ├ľlen say─▒s─▒ belli ├Âld├╝r├╝c├╝l├╝─č├╝ az ├žok belli ama kafadan bittik modunday─▒z. ┼×u g├╝nler bir ge├žsin, havadaki pus bir da─č─▒ls─▒n covid 19 un arkas─▒ndaki ama├ž ta g├Âr├╝lecektir.

─░lk olarak, bu hastal─▒k tamamen do─čal ve rastgele mutasyonlarla insana ge├žti.

─░kinci olarak biz ekonomimiz k├Ât├╝ olmas─▒n diye insanlar─▒n ├Âl├╝m├╝ne izin veremeyiz. Hayat─▒n fiyat─▒ olmaz. 1 insan daha az ├Âls├╝n diye gerekirse t├╝m millet fakirle┼čiriz.

• ─░lk olarak, bu hastal─▒k tamamen do─čal ve rastgele mutasyonlarla insana ge├žti.

─░kinci olarak biz ekonomimiz k├Ât├╝ olmas─▒n diye insanlar─▒n ├Âl├╝m├╝ne izin veremeyiz. Hayat─▒n fiyat─▒ olmaz. 1 insan daha az ├Âls├╝n diye gerekirse t├╝m millet fakirle┼čiriz.

Kesinlikle kat─▒lm─▒yorum. ├ľncelikle vir├╝s├╝n kayna─č─▒n─▒n tam olarak ne oldu─ču, hangi hayvandan ge├žti─či belli de─čil. Ayr─▒ca etkisinin ne kadar s├╝rece─či zaman aral─▒─č─▒n─▒n ne olaca─č─▒ konusu tam bir muamma. En ├Ânemlisi hangi komplikasyonlara yol a├žt─▒─č─▒ net olarak ortaya ├ž─▒kmad─▒. Bilinmez bir hastal─▒k i├žin hayat─▒ durdurdun ne kadar s├╝recek belli de─čil. Bu ┼čuna benziyor biraz. Deprem olacak evlerde kalmayal─▒m

• Senin ├╝lkende ├╝retim ve ekonomik faaliyeti 1 g├╝n durdurman demek milyarlarca lira i├žeri girmen demek. Kimse kusura bakmas─▒n bizim kenarda milyarlarca liram─▒z yok. Zaten sallant─▒da ekonomimiz b├Âyle bir┼čey olursa ├╝lke y─▒llarca i├žinden ├ž─▒kmayaca─č─▒ buhran ya┼čar ├žok vah ederiz. Ben vir├╝s├╝n fizyolojik olarak de─čil ancak psikolojik olarak herkesi ├ž├Âkertti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum. ├ľlen say─▒s─▒ belli ├Âld├╝r├╝c├╝l├╝─č├╝ az ├žok belli ama kafadan bittik modunday─▒z. ┼×u g├╝nler bir ge├žsin, havadaki pus bir da─č─▒ls─▒n covid 19 un arkas─▒ndaki ama├ž ta g├Âr├╝lecektir.

Hah aynen oyle sokaga cikma yasagi oyle kolay alinamaz.hadi kendi ilimize bi guj myeve sebze yiyecek gelmesin bakalim nr olacak.

Suanki sinirlamalaro harfiyen uygulasalar yeter.

Bu isin icinden ├žin cikacak gibi a┼č─▒ tarihi veridler ve suan avrupadan abd drn kimse al─▒┼čveri┼č yapmaz tek alternatif ├žin

• Az ├Ânce markete gittim ve parklar y├╝r├╝y├╝┼č yapan 65 ya┼č ├╝st├╝yle dolu. Bundan sonra her g├Ârd├╝─č├╝m├╝ ┼čikayet edece─čim.

Askerin inmesi ┼čart oldu

• Hah aynen oyle sokaga cikma yasagi oyle kolay alinamaz.hadi kendi ilimize bi guj myeve sebze yiyecek gelmesin bakalim nr olacak.

Suanki sinirlamalaro harfiyen uygulasalar yeter.

Bu isin icinden ├žin cikacak gibi a┼č─▒ tarihi veridler ve suan avrupadan abd drn kimse al─▒┼čveri┼č yapmaz tek alternatif ├žin

Hakl─▒s─▒n tabi ya ├Âyle kolay al─▒namaz yak─▒nda durumlar ├žok k├Ât├╝ye gitti─činde i┼č i┼čten ge├žmi┼č olarak zorunlu olarak alaca─č─▒z o zaman anlars─▒n─▒z belki ├Ânceden soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒n─▒n verilmesi gerekti─čini. Ayr─▒ca meyve sebze yiyecek kalmaz ne alaka Marketler, Eczaneler zaten a├ž─▒k kal─▒yor

• ├╝lkemizde ├žikan kararlarin bir baglayiciligi yok gibi davranan yaslilara, emsal teskil etmesi icin para cezasi uygulamasi hemen yapilmali. Ekmek almaya gidip gelene kadar en az 20 tane yasli gordum sokakta.