Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bilmem bana katılir misiniz faiz keske 25 filan olsaydı da şu yüksek kur altında ezilmesiydik diyen kaç kişiyiz?

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) nun verilerine göre yıllık tüketici enflasyonu %50 lerde geziyor , senin politika faizin %15..

Tuik verisinin bile altında..

Sonra döviz neden bu denli hızlı yükseliyor diyorlar..

Bu soruyu sade vatandaş sorsa anlarım ama bazı sözde gazetelerde ekonomi üzerine yazan kişiler soruyor X/

• Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) nun verilerine göre yıllık tüketici enflasyonu %50 lerde geziyor , senin politika faizin %15..

Tuik verisinin bile altında..

Sonra döviz neden bu denli hızlı yükseliyor diyorlar..

Bu soruyu sade vatandaş sorsa anlarım ama bazı sözde gazetelerde ekonomi üzerine yazan kişiler soruyor X/

Onlara gazeteci dersek gerçek gazetecilere hakaret etmiş oluruz. Onlar kendilerine her para veren için havlayan kişilerdir.

• Tokat'ta, evinin bahçesinde ayı saldırısına uğrayıp, yaralanan adam: “Ayıyla 2-3 dakika güreştik. Beni bu hale getirdi ama bir de siz ayıyı görün. Ayı daha perişan.”

Gülsem mi üzülsem mi anlamadım:)

• Ankara'da benzinin litresi 8.72, İstanbul'da 8.67’ye çıkacak.

Ankara'da motorinin litresi 8.77, İstanbul'da 8.71 olacak.

LPG'nin litresi Ankara'da 7.40, İstanbul'da 7.35 olarak zamlanacak.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Benim anlamadığım ne olduysa şu son ''1,5'' senedir oldu.

Otomobil fiyatları uçtu.

Akaryakıt fiyatları zaten yüksekti, şimdi daha da uçuyor.

Temel gıdalara dehşet zamlar.

Asgari ücretin hiçbir anlamı kalmadı.

Fakir daha da fakir oldu.

İyi şeyler de olmuyor mu ? Oluyor tabii. Ancak istenilen kriterlere sahipseniz.

Zengin daha da zengin oldu.

Dolar-Euro döviz işiyle uğraşanlar güzel para kırdı.

Eğer bina, arsa sahibiyseniz, prim yapacak bir konumda ise Arap müşteriler sizi bekliyor :hfyeni (29):

Yabancı ülkeden maaş alan emekliler veya orada ikamet eden gurbetçiler veya turistler, yazın Akdeniz bölgesinin altını üstüne getirebilir. :thumbup:

Olan kime oldu? Emekçiye oldu. Alın teri dökene oldu. Evine ekmek getirmek için bütün gün çalışan babaya-anaya oldu. Geleceğinde ''3 Kuruş'' asgari ücretle iş bulabilsin diye gençliğinin en güzel yıllarını diploma uğruna harcayan gençlere oldu.

Yazık oldu.

• Spordan çıktım tavuk dünyasına gittim 'karnımı doyurmaya' bir porsiyon 40 TL olmuş neyse söyledim kuş kadar getirdiler yemeden kalktım gittim artık spor yapmak bile zulüm yemek yiyememekten kilo veriyorum şaka gibi supplementlere zaten bulaşamıyorum tavuk bile yiyemiyorum

• 📍581 yılın en uzun Ay tutulması bugün gerçekleşiyor.

📍ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), cuma gecesi, sabahın erken saatlerine değin 581 yılın en uzun Ay tutulmasının yaşanacağını açıkladı. Tutulma 3 saat 28 dakika boyunca sürecek.

Daha ne kaldı olmayan?

• 1-2 seneye kalmaz en küçük para birimimiz 5 TL olur. Madeni paralar tedavülden kalkar. 1 liraya tuvalete bile gidemiyorsun artık

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Az önce yakıt istasyonuna girdim uzunca kuyruk vardı her şey pahalanıyor araç almak zaten imkansız araç aldın bir de benzin masrafı var.Gerçekten hala olumlu görenler var ya şunu.

• Forumda ekonomi konusu açtığımda bu kadar paylaşım olmuyordu. Genç arkadaşları biraz fazla demoralize gördüm. Bu ülke gecede %1500 faizleri gördü. Çok uzun zamanlar aylık faizi %10 yaşadı. Bu durumlara rağmen iyi yöneticiler başa geçtiğinde bkz Kemal Derviş gibi işler rayına oturur. Pandemi etkisiyle iş yerini kapatmış biri olarak dahi ben umudumu kaybetmedim siz de kaybetmeyin. Sağlıklı günleriniz olsun...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Forumda ekonomi konusu açtığımda bu kadar paylaşım olmuyordu. Genç arkadaşları biraz fazla demoralize gördüm. Bu ülke gecede %1500 faizleri gördü. Çok uzun zamanlar aylık faizi %10 yaşadı. Bu durumlara rağmen iyi yöneticiler başa geçtiğinde bkz Kemal Derviş gibi işler rayına oturur. Pandemi etkisiyle iş yerini kapatmış biri olarak dahi ben umudumu kaybetmedim siz de kaybetmeyin. Sağlıklı günleriniz olsun...

Hocam bu ülkede Kemal Derviş gibi hocalarımızın çok olduğunu bende inanıyorum.

Bizim bu zamanda tam bağımsız Kemal dervişlere ihtiyacımız var!