Beiträge von Enis 22

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Lafımı yememek adına yazmak istemiyorum ama bir iki cümle yazmam gerekiyor.

Fatihaltinay55 hocam bence bu kısır ve sonuçsuz kalacak tartışmayı daha fazla uzatmanın manası yok. Vedamızı ettik artık herkes yoluna gitmeli.

Aykut bu konuda senin sorumluluk almanı ya da istifa etmeni gerektiren bir durum görmüyorum.

Ben ve pek çok kişi bundan sonra burada olmayacak olsak bile sen burada bu görevi sürdürmelisin.

Bu işi elinden geldiğince hakkıyla yapmaya çalışıyorsun. Bundan sonra da aynı performansı göstermeni dilerim.

Rahatsızlık vermeden aradan çekiliyorum.

Uzunca bir veda yazısına gerek duymuyorum.

Bu sitede pek çok kişiyle iyi kötü muhabbetimiz oldu.

Seven sevmeyen herkes sağlıcakla kalsın.

Bundan sonra buraya herhangi bir şey yazmayı düşünmüyorum.

Gönül bağımız olanlarla bir şekilde buluşmanın yolunu buluruz.

Allah'a emanet olun.

Teknik olarak mümkünse üyeliğim silinebilir.

Bu arkadaşlarımızın eksikliğini bizlerin normal üyelerin hissetmesi yetmiyor abi. Hf denince akla gelen demirbaş üyelerdir bu arkadaşlarımız. Bu çağrıyı sadece bizim yapmamız yetmez.

Şöyle düşünelim. Bir dostunla anlaşmazlık yaşadığında araya başkaları girince değil, o dostunla birebir konuştuğunda anlaşmazlıkları kırgınlıkları çözersin...

Ne böyle bir çağrı beklenmeli ne de birşeylerin değişmesi arzusunda olunmalı..

Bilimselliğin sadece söylemde kaldığı, dinin ve tüm uhrevi duyguların kolay kullanılan bir aparat haline geldiği son yılların Türkiyesi'nde bu durumun her yere sirayet etmesi son derece doğaldır.

Umut ve beklentileri yönetip bunun içine bir miktar inanç ve bilimsellik söylemi eklemek son derece pirim yapan bir sentez haline geldi.

Bu çağrı ve beklentiler iyi niyetle yapılıyor ama son derece anlamsız bulduğumu söylemeliyim.

Isin sakasi bir yana, gidişat Kar açısından problemli duruyor, Son senelerdeki sınırda sistemler, Karseverleri yormaya basladı. 2 Baba sistem ile Mart ayı dahil kapatırsak kimsenin itiraz etmemesi gerekiyor. Umarım beklenen Kar görseline İstanbul ve diğer yağmayan bölgeler adına kavuşmuş oluruz. Bakalım, nasibimizde ne olacak?

Küresel ısınma ve onun sonucu olan iklim değişikliği ülkenizin de içinde bulunduğu orta kuşak ülkelerini direk olarak etkiliyor.

Bu konu ile ilgili onlarca makale mevcut.

Haliyle kıyılar için kar ihtimalleri gün geçtikçe azalıyor.

vallahi sevgili hocam en son 2017 yani ondan sonra yok bişey kaç yıl olmuş insanın umudu kalmıyor artık

Hocam kendi adıma minimum beklenti ile takip ediyorum tüm modelleri..

Yağış olsun da nasıl olursa olsun kafasındayım artık.

Önümüzdeki soğuma sürecinden sonra belki bize de bir sistem vurur kışın sonuna kadar.

Ama kar bir yana yağmur da olsa yağış olsun.

Trakyanın ekserisi çiftçilikle geçiniyor malumunuz.

vallahi hocam sizin iyimis bizim sistem girişiyle birlikte başlıyor ayazli kuru soğuk gecelerimiz

Trakya, 6-7 yıldır soğuk ve yağışı çakıştıramıyor.

İzlanda kökenli bir sistem ve eh işte dedirtecek türden iki sistem kaldı hafızamda ..

Arkadaşlar aslında bir mesaj atmayı düşünmüyordum hem konunun daha fazla uzamaması adına hemde acıtasyon yaratmak gibi yanlış bir görünüm olmaması adına.Daha öncesinde hakkınızı helal edin benim için defter kapanmıştır tarzında bir yorum yazmıştım fakat yorumum silindi.Ne yazık ki kendimi açıklama fırsatı bulamadım, yorumum tekrardan silinmezse eğer iki kelam edip ardından üyeliğimin dondurulmasını rica edicem.İlk olarak destek veren vermeyen haklı bulan bulmayan herkese teşekkür ediyorum burada dokuz yıldır aile havasında tadında havadan sudan her konudan çok güzel vakitler geçirdim.Dokuz yılın ardından bugün hiç tasvip etmediğim aklımın ucuna dahi gelmeyecek şeyler gerçekleşti ki defter bende kapandı.Gururum ,aklım zihnim fikirlerim bazı şeylere müsade etmez.Şu suçlu bu suçlu demiyorum herkesin hakkında hayırlısı olsun.Kendinize iyi bakın.

Forumda ki bu son mesajımında silinmemesi dileğiyle alıntılara ve yorumlara gerek yoktur.

Şu sayfada seni ve Enes Güleç(17) i hep takip ettim.

Son yıllarda siyaset ekonomi tarafına yazıyordum genellikle..

Ama burayı takip ediyordum.

Hakkım yoktur ama varsa da sonuna kadar helal olsun kardeşim