İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hayırlı olsun yeni konu sokağa çıktığımızda foruma giremeyelim soğuktan güvenli moda çeksin kendini telefonlar 😎

• Bünyamin Hoca İstanbul’un hafta sonu sistemine ne söyledi?

Bir de enteresan şekilde 100 günlük sıcaklık kırılımından bahsedip güçlü sistem ihtimali görünmüyor bir ay içerisinde dedi ona rastgeldim. Bana çok mümkün gelmiyor bu denli uzun vade üzerinden konuşmak

Bir de enteresan şekilde 100 günlük sıcaklık kırılımından bahsedip güçlü sistem ihtimali görünmüyor bir ay içerisinde dedi ona rastgeldim. Bana çok mümkün gelmiyor bu denli uzun vade üzerinden konuşmak

Bu sistem için 8-10 gün önce ne demiş o önemli

Bilen gören varsa Allah rızası İçin söylesin

-12’lik sistem ( belki de -13 olur ) ciddi bir sistemdir metropol İçin

Hele de yarım gün Blizzard ihtimali varsa❄️⛄️

Daha 8-10 gün önceden bu sistemi okuyamayan ( eğer okuyamadıysa) 20-25 gün sonrası İçin bi zahmet büyük konuşmasın

Kar birikim alanı içinde dedi. En sert sistem için de 100 güne baktı yanlış hatırlamıyorsam

Bünyamin bey çok fazla kişiye hitap ettiği için her zaman çok temkinli yorum yapıyor yıllardır her sistemde bu böyle oldu. Bu sistem içinde dünkü yayını izlerseniz yine çok temkinliydi.

• Modellerin bir çoğunda AB gözüküyor. Bu durum bizlere sistemin son anlarda dahi değişmesine izin tanıyor. Girit'te oluşan AB'nin konumu eğer şehrimiz için uygun bir rota çizerse orta halli bir sistem yaşayabiliriz. İlk güney enlemlere sistem ihtimali ile başladık, sonrasında rotasının belirlenmesini bekledik. Artık bu süreçten sonra her güncelleme sistemin rotası ile beraber gücünün de önem kazandığı sürece giriyoruz. Takibe devam.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Bu sistem için 8-10 gün önce ne demiş o önemli

Bilen gören varsa Allah rızası İçin söylesin

-12’lik sistem ( belki de -13 olur ) ciddi bir sistemdir metropol İçin

Hele de yarım gün Blizzard ihtimali varsa❄️⛄️

Daha 8-10 gün önceden bu sistemi okuyamayan ( eğer okuyamadıysa) 20-25 gün sonrası İçin bi zahmet büyük konuşmasın

Hocam buradan size destek Burak kardeşimin sorusunda cevap vermek istiyorum

Öncelikle c tesi ve pazar istanbulda 1.5 cm kar var dedi

Kendisi daha öncede böyle bucuklu santimli kar verdiginde vorteks istanbulu vurmuştu belediye nerede haberleri yapılıyordu İstanbul da

Size desteğim ise şu şekilde bunlar profosyonel insanlar bu işten gelir elde ediyorlar ama ellerinde bir smilasyon var o ne derse ona göre konuşuyorlar modele bakmıyorlar bile bu sebeple de ne zaman beklenmeyen bir aksiyon olsa bunlardan ses çıkmıyor

• Hocam buradan size destek Burak kardeşimin sorusunda cevap vermek istiyorum

Öncelikle c tesi ve pazar istanbulda 1.5 cm kar var dedi

Kendisi daha öncede böyle bucuklu santimli kar verdiginde vorteks istanbulu vurmuştu belediye nerede haberleri yapılıyordu İstanbul da

Size desteğim ise şu şekilde bunlar profosyonel insanlar bu işten gelir elde ediyorlar ama ellerinde bir smilasyon var o ne derse ona göre konuşuyorlar modele bakmıyorlar bile bu sebeple de ne zaman beklenmeyen bir aksiyon olsa bunlardan ses çıkmıyor

Ve o zamandan beridir aynı modeli kullanıyor diye biliyorum değişiklik yapmadı

• hayırlı olsun. 2022 yılını anon olarak takip edip, üst üste gelen sayfa sayılarını deviriyordum.. geçtiğimiz yıl istediğimiz sistemleri alamamıştık.. umarım bu yıl kar yağışlı sistemlerin ardı arkası kesilmez.. herkese iyi akşamlar