Beiträge von Kaan.

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Elinize sağlık hocam.

Bünyamin Hoca İstanbul’un hafta sonu sistemine ne söyledi?

Bir de enteresan şekilde 100 günlük sıcaklık kırılımından bahsedip güçlü sistem ihtimali görünmüyor bir ay içerisinde dedi ona rastgeldim. Bana çok mümkün gelmiyor bu denli uzun vade üzerinden konuşmak

Bünyamin bey çok fazla kişiye hitap ettiği için her zaman çok temkinli yorum yapıyor yıllardır her sistemde bu böyle oldu. Bu sistem içinde dünkü yayını izlerseniz yine çok temkinliydi.

Bakın birkaç saat önce bunu yazdığımda birisi içkiyi azalt demişti. Halbuki bilmiyor ki sistem için kendimi feda ettiğimi. :hfyeni (18): İşte böyle yazacaksınız ki sistem gelsin. Yok gelo melo, efsane görüntü, süper güncelleme falan derseniz gelmez işte. İşte feraset budur, işte kriz yönetimi budur. :D2

Sistemi sen indirdin kardeşim kim ne derse desin :D2 :D2 :D2

Hocam öyle bir haritaki 850 sıcaklığı pamuk ipliğine bağlı. Havada kar görmek, sokak ışıklarından kar izlemek isteyenler için birebir diye düşünmekteyim. Hocalar gerekli yorumu yaparlar. Ek olarak Bünyamin Sürmeli'nin kullandığı uzun vadeli modele göre de kendisi adam akıllı kar görebilme ihtimalinin ocak ayi içinde olabileceğini ve Mart ayının geçen yıllar gibi olmayacağını erken bir bahar göründüğünü söyledi diye hatırlıyorum. Kendisinin kullandığı modelde benim şahsi fikrim tutarlı gidiyor.

Katılıyorum hocam zaten kimsenin 10 ocak için bir örtü beklentisi olduğunu düşünmüyorum. Tam Aydosluk bir sistem olacak gibi duruyor