Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zorla güzellik olmuyor valla yapacak bir şey yok fazla umutlanmamak iyidir sayısız böyle sıyırıp geçti böyle oldu mu düzelmek bilmiyor :boat:

• Evet ECMWF kısmen beklediğim 2.atağı verdi.Ama gel gör ki çok geç 240.Yalnız şunu bilin,çok erken pes ediyorsunuz.Erken pes edenler bi kenara çekilsin rahatsız etmesin.Başka bölgeleri bilmem ama bu sinoptikte bizim bölgemiz takip ister.Önümüzdeki bikaç gün av zamanı.:))

• İki ağız tadıyla ılıkçılık yaptırtmadınız madem toteme de izin vermiyorsunuz biz de eski halimizden daha da sinerjik bir şekilde meydanlara çıkalım bari :hfyeni (18): O SİSTEM BURAYA GELECEK!

• Yüksek norveçten yunanistan a kadar set çekti akdenizde bi alçak basınç patlatıp vakumlayamadı o kadar üstteki soğuğu,7-8 gün kaldı ortalama,üç aşağı beş yukarı haftasonuna kadar her güncelleme ısrarı önemli, iki gündür şov yapıyordu hatta batıdan meylediyordu ,şimdi ise kuzeydoğulu asılı kalıyor,bilemiyorum endex findex ne diyor nereye iner,ama pozitifliği ağır basıyor sanırım…inşalalh italya riski olur ne diyelim hiç değilse batılar belki

• ben plaj partisine gelemem ayaklarım üşüyor 🤣 DoquKaradeniz28 tayfun ben yanlış görmüş olabilirim ama doğudan gelen doğu expresi treni yola çıktı sanki🤣🤣

Abi ecmwf'nin (bu seneki performans) 240 saatine yorum yapacak donanıma henüz erişemedim de,

Bir büyüğüm olarak beni aydınlatabilir misin,

Bu millet şu görüntüye mi sistem yok diyor,

Hemde 192 saat vadede

Allah aşkına, ben şu sinoptikte sistemi Marmaraya kaptırırız diye tir tır titriyorum, millet sıyırıp gider diyor. Vallahi sıyıracağım. Bunca yıl boşuna mı bakmışız biz bu çizgilere.

Biz bunları çizgiynen anlatmadık mı

• Hocam heyecanlandırma bizi yoksa yok de gidelim😂

• Ek yapayım.

1040 mb yüksek basıncın doğu duvarı ne zaman böyle eğri büğrü olmuş, ki şimdi olsun.

1040 bu.

1040 antisiklon.

La ne var ne yok içine vakumlar, ben balkanlara Marmaraya kaçar mı endişesi içindeyim

• Hocam heyecanlandırma bizi yoksa yok de gidelim😂

Olmazsa üzüleceksen aha da diyorum, yok :)

Lakin benim tiynetime aykırı, cuma gününden önce yok diyemem.

Cuma günü yok dersem, derhal Grönland Blokajı sonrası oluşmasını beklediğim ikinci sisteme odaklanırım.

Ben Ocak ayında önümüzdeki nden hariç iki sistem ihtimali daha görüyorum.

İhtimal tükenmeden, bitti gidiyorum diyemem

• DoquKaradeniz28 hayır hiç kimsede demiyor ki bu sinoptikte bu nasıl oluyor.En azından bi sorgulayın,bir mücadele verin.Burası meteoroloji formu.Daha niye burdasınız anlamıyorum ki.

Değerli kardeşim, değerli dostum.

Sanıyorum ki biz biraz anormaliz.

Ama kimseye çaktırma.

Balon lakabım idare ediyor, bir de Deli Hoca derlerse, kırk akıllı çıkaramaz :hfyeni (18):

• Tayfunum güzel kardeşim benim burada en iyi öğrendiğim şey her söyleneni takmamak sende takma boşver bende dahil seni ilgiyle takip eden birçok arkadaş var sen bildiğini aktarmaya devam et biz buralardayız anladın sen onu

bizi bugattiyle geldik diye cıvata sananlar var sanırım olsun biz civatada oluruz problem yok🤣