Posts by DoquKaradeniz28

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Gümüşhanede 5o yılın en sıcak nisan günü yolda. Tarihin en sıcak nisanıda geliyor. Mayısta sıcak olsun haziranda temmuzda yanalım kül olalım 8)

Hep Grönland Blokajı hep Avrupa gitmez bu iş. Önünde sonunda bir yerde bu döngü kırılır Allah'ın izniyle. Bu kadar şiddetli kurak, bir yerde ekstrem geri dönüşe imza atacaktır.

Mayıs başı roller değişir diye bekliyorum.

Abrul beşi boş geçti gibi bir şey oldu.

armutçu kışı da şüpheli hatta o tarihlerde sıcaklık rekor denemeleri göreceğiz. Bu yıl kocakarı takvimi de modern teknikler de hepsi ters yüz oldu bizim de üstümüzden dozer gibi geçti kimsenin çıtı çıkmıyor :)

Haklısın. Tadı yok bu yıl. İnşallah mayısta kurtuluruz bu kupkuru dönemden.

Ben bu yoruma katılmıyorum. Kupayı isteyen Lille mi yoksa ligde Şampiyonlar Ligi yarışında olan Aston mu deseler Aston'u tercih ederim. Onlar kupaya Lille kadar asılmıyorlardı. Yazık oldu.

Hocam biz böyle olduktan sonra ikisi de farketmezdi.

Bu takım konferans finalini hakeden bir takım, ama teknik direktörü buyken, iki takımdan da fark yerdik.

Konferans ligi için süper kupayı oynamadan rakibine verdin, şimdi konferans kupasına da veda ettin. Şampiyonluk içinse umut zaten yok, iş rams parka kalmaz, kalırsa bu teknik direktör orada asla galibiyet alamaz.

Dolayısıyla, 6 senelik başarısızlık, artık zirve yapmıştır ve gitmesi gerekenler net bellidir

Bu yıl abrulun 5 i yalan gibi. Merkeze her yıl havada da olsa kar yağardı ama bu yıl yağmayacak gibi. 20 derecenin altına düştüğümüz gün olmadı neredeyse şaka gibi. Üstelik 27 28 dereceler gözüküyor haftaya. Kusacağım nasıl bir kış nasıl bir bahar<X yağmurda yağmıyor adam gibi. Son olarak tüm forumun geçmiş bayramını kutlarım.

Senenin performansını dikkate alırsak, Abrul beşi haftasında yağmur yağsa yeterli. Böyle bir yıldan fazlası zaten beklenemez.

Takdiri ilahi böyleymiş vardır bunda da bir hayır

Varda bile yabancı olması yetti, sahada olsa çok daha rahat maçlar seyredeceğiz futbolsever olarak. Saha içini o kadar özlemişim ki, tarif edemem.

Bana kimse, İrfan penaltısında varda türk hakem olsa iptal ettirirdi demesin, işte hakem performansı budur.

Verdiği penaltıyı vermese, maç berabere bile bitse, ben bu var performansını alkışlarım.

Futbolda ileri gideceksek, saha içine de yabancı getireceğiz başka yolu yok.

Zajc krunic orta sahasıyla maça çıkmak, hemde Fred ve İsmail sağlıklı iken, hemde hafta sonu maç oynamamışken, en hafif tabirle bir İsmail Kartal fiyaskosudur. Rahat rahat 3-0 kazanmak varken, 3-0 geriye düştük. Zaten İsmail ve Fred girdikten sonra geri dönebildik.

Eğer bir İsmail Kartal faciası daha yaşamazsak Kadıköy'de turlarız.

Fakat böyle bir teknik direktör ile Aston villa karşısına çıkmak beni korkutuyor. İnşallah finale kadar bir (çok afedersiniz) gerizekalılık yapmadan gideriz. Lig umrumda değil, Avrupa'da final oynayıp koç belasından kurtulursak, önümüzdeki yıllar özlediğimiz Fenerbahçe yi görebiliriz belki

Ebedi dostluk u GS bitirmedi hocam yanlışın var orada. Sizin başkanınızın ne yapmak istediği ve ne idiğü belirsiz saçma sapan trip ve açıklamaları bitirdi. Hala daha çoğu asma akıllı spor yorumcusu vs anlayamadı FB nin ne yapmak istediğini + ben anlamıyorum sizler FB olarak nasıl hala daha her şeyde kendinizi savunuyorsunuz benim kafam bunu almıyor bunca olan bitenden sonra ? Ali Koç gibi bir adamin hala her dediğinin arkasında duran FB lileri anlamakta inan güçlük çekiyorum...

Anlaşılmayan şu hocam, eğer düzgün bir futbol otoritesi varolmuş olsa, yaşanan olayların milyonda biri bile olamazdı. Ne Koç'un şımarık ve pervasız aksiyonları olabilirdi, ne Trabzonda yaşananlar, ne de süper kupa süreçleri. Eğer ciddi, oturaklı bir futbol otoritesi olsaydı ülkede, Aralık ayında süper kupa olayında iki kulüpte ağır cezalar alırdı.

Bilmiyorum anlatmak istediğimi anlatabiliyor muyum, ciddi bir futbol ülkesinde böyle olaylar yaşanamaz, bu durumda, bu sistemden sadece Fenerbahçe şikayetçi olamaz, tüm takımlar birlik olup, ciddi, sorumluluk sahibi bir futbol aklının ülkede varolmasını temin etmeli.

Daha iyi anlaşılması için bir örnek vereyim, süper kupa da dahil, ligdeki acayipliklerden sadece bir tanesi bir UEFA organizasyonunda olsa, düşünün UEFA nasıl yaptırımlarla cevap verir .

Türk futbolu düzelecekse, kulüplerin hakemine selam bile vermeye korktukları sert bir futbol yönetimi varolmalı önce. Benim görüşüm bu.

Yalnız bu sezon çok güzel patladık.Baya baya iyi patladık.Tüm camia yerlan bir oldu😂

Patlamak konusuna can kurban, emri yaradanın takdirinde olan bir konuda milyon kez patlamaya çoktan hazır bu hevese kalkıştık zaten de, keşke böyle bir patlama olmasa idi, çok kurak çok, ben 37 yaşındayım, Karadeniz'de böyle bir kuraklık görmedim. Şu an toprağın hiçbir katmanında nem yok maalesef. İnşallah 20 Nisan sonrası görünen süreç bu gidişatın sonu olur da, şıkır şıkır yağışlara kavuşuruz kardeşim

Nisan ayı kurak ve dönem dönem erken yaz denemeleri olabilir. Abrul beşi adıyla isimlendirilen 18 Nisan ve sonrası yağışlar ve serin havalar yaşanabilir. Mayıs, özelliklede Haziran bol yağışlı ve serin olabilir. Temmuz ayını ise çoğunlukla gri havalarla geçirebiliriz. Şu an dönemsel-mevsimsel tahminim bu yönde, elbette söylediklerim tamamen yanlışta çıkabilir.

Çok önemsediğim Ağustos için, şu an bir şey söylemek istemiyorum, elbette bir fikrim var ama, şimdilik bende kalsın.

Geç gördüm, kusura kalma abi, doğum günün kutlu olsun Abdullah abi, iyi ki varsın. Orasa