Posts by DoquKaradeniz28

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

25 hazirandan beri yayladayım. Neredeyse soba hiç sönmüyor. Gece de elektrikli soba var. Serin, sürekli çiseli ya da yağmurlu. Keyifler gıcır. Görüntüye göre bu ayı böyle bitirip, Ağustos'a geçerken daha soğuk ve yağışlı başlıyoruz. Mantar bol . Hepinize selamlar

Karşımızda 70 dakika ölüp ölüp dirilen takıma İngilizler 7 dakika dayanabildi.

İsmail Orkun ve Merih olsaydı, hollandayı geçmiş, İngilizlere şov yapıyorduk.

Dile getirmiyoruz ama çaktırmadan basit iki kartla İsmail ve Orkun'u , basit bir cezayla da merihi saf dışı bırakıp güzel doğradılar bizi

Teşekkür ederim üstadım orta vadeli genel fikir vermesi açısından iod bizim coğrafyamızda bana kalırsa en önemli rehberdir. Ani değişimler ve sapmalar olmadan yorumlamasını bilene çok şey kazandırır. Mjo ile ile çok içli dışlı olsa da fazla değişken olduğu için çok ilgimi çekmiyor açıkçası.

Ağustos için sonra konuşalım belki yarın belki yarından da yakın :hfyeni (18):

Mjo aslında iod ile iç içe, tabi bu benim yorumum, katılmayana saygı duyarım. Sam, iod ve mjo bağıntısı en çok kafa yorduğum iş, ama sadece iod ve mjo bölgesinden oluşmuyor gezegen, o yüzden fazla anlam yüklemek, daha doğrusu denklemin tamamını görmezden gelerek salt iod ve mjo bölgesinden yola çıkmak elbette çok eksik bir yorumlama olur.

Fakat iod konusunda seninle yüzde yüz aynı fikirdeyim, mjo dan çok daha fazla önemsenmeli, hakettiği değeri görmüyor camiadan.

Mjo bölgesinde kara parçaları var, halbuki iod bölgesi neredeyse tamamen okyanus. Haliyle okyanus denklemi karadan daha kararlı oluyor.

Hele bir Ağustos bitmeye dursun, burada seninle çok alışveriş yaparız, fazla ortadan kaybolma kardeşim.

Bu adamı ortalarıyla, asistleriyle destekleyecek bir 10 numara lazım, bir de geçen seneki gibi bu adam özelinde yapılan faullerin, penaltıların es geçilmemesi lazım.

Geçen sene gördük ki bir çok maçta ceza sahasında topla çok az buluşuyor, orta sahalara kadar gelip top istiyordu.

Düşünsene Galatasaray Arda'yı kiralamış 1/kahkahas23s1

Birçok arkadaş doğru yorumlar yapmışlar, tekrar olmasın kısa tutayım.

Çocuklarımıza helal olsun, bu kadar rezil bir teknik heyetle süper iş yaptılar. Montella denen kurukafa İsmail Kartal'ı bile arattı bana.

Montella gitsin demeyeceğim, önce onun orada olmasına müsebbip olanlar gitmeli.

Ülkede arkasını Erdoğan'a yaslayan koltuğuna yapışıp herşeyi ben bilirim edasıyla herşeyin içine ediyor.

O yüzden bana gôre önce büyükekşi ve altıntop yalakaları gitmeli ki, adam gibi de bir teknik heyet gelsin .

Fakat montella denen bozuntu acaba lisansı nereden almış hayretle izliyorum.

Hollanda moral olarak çökmüşken, 60 ta cenk ve ya Semih+ Kerem + irfancan hamlesini nasıl yapmazsın.

Barış Alper o kadar büyük efor harcadı, adam çift forvete dönünce açık oynatmaya çalışıyor, çocuğun bırakın forvetlere top taşımayı, yürümeye hali kalmadı. Hem ayrıca aynı maç içinde merkez santrafor oynayan oyuncu, son dakikalarda açık pozisyonuna nasıl adapte olsun.

Daha bir sürü teknik hata var, say say bitmez.

Turnuva devam ederken yazmadım, maç devam ederken yazmayı da sevmem.

Turnuva bitmişken yazayım, biz, az sevinince cıvıtan bir toplumuz, Merih te öyle yaptı. Şu maçta defansta olsa herşeye rağmen turu geçebilirdik o golleri yemeyebilirdik.

Ayrıca savunmamız UEFA gibi bana da komik geliyor, çünkü o hareketi nerde yaparsan yap, MHP'li derler, yani resmen siyaset sembolüdür.

Hata çok, panik çok, ama bunlarda çok genç çocuklar. Gruptan çıkabilirsek enterasan maçlar oynarız . Çıkamazsak kadro dünya kupasında daha tecrübeli olur, iş yapar. Gelecek vaad eden bir takım ama bize bu turnuva için İsmail ve irfanda lazım. Stopere Abdülkerim kalitesinde birini oturturtursak tadından yenmez. Beğendiğim oyuncular kaleci Mert, Mert müldür, ferdi, hakan, barış Alper ,arda aldığı süre içinde Kerem.

Bu arada arkadaşlar, ilave bilgi olsun, yağış konusunda ECM ye bakmayın bu aralar simulatörü rezalet. Şiddetli yağış, hatta dolu ihtimali olan yere 0.5 mm yağış dahi göstermiyor.

Gfs'de çok iyi durumda değil, ama nispeten ecmden iyi durumda.

Yarın tüm Karadeniz'de, sabah orta Karadeniz'den başlayarak etkin şimşek aktivitesi, yerel dolu yağışları, yer yer kuvvetli fırtına ihtimali var. Ecmnin gazına gelip sahil şeridine hiç yağmur vermeyip iç kesimlere 0.5 mm yağış veren MGM ve rezil kopyacı mühendislerinin rezalet günü yarın ^^

Galatasaray adına şampiyonluk hayırlı olsun.

Evet, hayırlı olsun. Aslında bu puan farkı ve rakiple maç varken bu denilmez ama, net olarak gördük ki, Fenerbahçe'nin şampiyonluk zorlayacak takati, planı ve enerjisi yok.

Bir fenerbahçeli olarak elbette üzgünüm.

Galatasaray için artık türkiyeye hegamonya kurdu diyebiliriz. Avrupada daha başarılı olmasını beklerim.

Mertens'in sakatlığını ve ceza sınırındakileri düşünerek rotasyon yapılabilir Karagümrük maçında. Çünkü Fenerbahçe'yi güçlü bir oyunla yenmeden şampiyon olmak çok anlamlı olmaz bence.

Burada önemli olan bu akşam Fenerbahçe kazanır mı yoksa puan kaybı mı yaşar.

Fenerbahçe puan kaybederse zaten Karagümrük maçı formalite olur.

Kazanırsa, Galatasaray riske giremez. Çünkü olası bir puan kaybı, arenadaki maçı finale dönüştürür. Çünkü konya kaybederse, son hafta ölüm kalım maçına dönüşebilir Konya Galatasaray maçı.