Beiträge von White Tiger28

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Çok tatlılar maşallah, 2 sene önce balkonuma geldi bu arkadaş nerden kaçtıysa bulamadım sahibini, o günden beri bakıyorum bende :)

Orasa Doğum günün kutlu olsun hocam

Hocam bizde kuş çok bizimkiler şen şakrak hepsini bir araya getirdikmi durdurabilene aşk olsun 😄 maaşallah bu kuşcukda güzelmiş tüğleri kadar ömrü olsun inşallah.yanlız bu hayvanları herkes bakamaz ilgi alaka isteyen bir iş öyle oynayacan konuşacan bu canlarla 😊

bukış nasıl oldu neden oldu kaçan sistemlerin kaçmasına birtürlü anlam veremedik bu kışın sönük kalması yaz aylarına ne şekilde etki eder orasını kestirmek biraz zor. lakin nisan,mayıs ve haziran aylarının tamamı olmasada ara ara serin geçeceğe benziyor.temmuz ve ağustosta yine aşırı sıcaklık dalgalanmaları olacaktır.şu bir gerçekki her sene iklim kırizi kış aylarımızdan bir parça alıp götürüyor.ha bu hiç kış olmayacağı anlamına gelmez.doğa illaki kendini yenileyecektir bu milyonlarca yıldır süre gelen bir döngü belli bir süre kuraklık olur belli bir sürede bol yağışlı olur soğuk olur kar olur sel olur.biz yinede her işte bir hayır vardır diyelim.sonuçta bu doğa olaylarını düzenleyen bir ilahi gücün olduğunu unutmayalım.dünyadaki herşey insan oğlunun yaşantısını sürdürebilmesi için tasarlanmış bir düzen halinde bu zamana kadar gelmiş.rabbim istemezse bu dünyada yaprak bile kıpırdamaz.rahmetinden sual olunmaz.

Bir ramazan ayına daha rabbimin izniyle ulaştık rabbim bizlere bu ramazan ayınıda layığıyla geçirmeyi nasip eylesin dünyanın meşakkati çoktur dünyalıkmı ahiretlikmi arasında gidip gelmekten yolumuzu şaşıranlardan olmayalım hidayete erenlerden olalım inşallah.hepinize hayırlı ramazanlar dilerim 😊

Kendi köyümüzde maden çalışmasına örgütlenerek karşı çıktık ve başardık.

AMa maalesef aynı firmanın Giresun genelinde 12 maden ruhsatı daha aldığını öğrendim.

Karadeniz'de yerine fındık dikmeyecekseniz kesip yok ettiğiniz her ağaç katliamdır.

Maalesef insanlığın çıkar harici pek birşeyle ilgilenmediği kanaatindeyim Bülent abi.

Kızılderilinin söylediği gibi, betonun yenmeyen birşey olduğunu öğrendiğimizde çok geç olacak. Ben elimden gelen çabayı gösteriyorum, yapacak başka birşey yok.

Herkes doğaya bizler gibi duyarlı değil malesef.Allah tan bizim köylerde böyle maden felan derdiyok köy 50 li yıl önce nasılsa yine aynı ha yapılaşma var ama eski evi yıkıp yerine yenisi yapılıyor aksi olsa zaten hertaraf talan olurdu mesela örnek istanbulun hertarafı beton olmuş 35 yıl önce gittiğim istanbulun arasında şimdikiyle dağlar kadar fark var bizim insanımız akıllanmaz halo dayımın dediği gibi ha içerde olmuşum ha dışarda ne farkeder dünya zaten bir hapishane değilmi 😊

şapkayı ünümüze koyup düşünmemiz lazım bu adalet ilahi mi yoksa insanimi bu yaşıma kadar gördüğüm en kötü kış bu kış oldu desem yalan olmaz.dünyanın yok oluşuda insan elinden olacak teknoloji gelişiyor gelişmesinede doğayada bu teknoji zarar veriyor.geçenlerde bir filimde görmüştüm hertaraf çöl olmuştu insanlar bir damla su için birbirini öldürüyordu nediyeyim inşallah insanlığın sonu böyle olmaz diyeceğimde gidişat da hiç iyi görünmüyor.gelişmiş ülkeler bir araya gelip bu iklim sorununa biran önce çare aramaları araştırma yapmaları lazım önlemleri almaları lazım iş işten geçtiği zaman ortada yaşanacak bir yerde kalmayacak gelecek nesilleri çok zor günler aylar hatta yıllar bekliyor.