Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Herkese iyi geceler yarın ara sınav dönemi jürim var inşallah başarılı bir şekilde geçerim ondan sonra da Salı akşamı Ordu'ya geçmeyi planlıyorum

Hedef Hava Harp Okulu

• Herkese iyi geceler yarın ara sınav dönemi jürim var inşallah başarılı bir şekilde geçerim ondan sonra da Salı akşamı Ordu'ya geçmeyi planlıyorum

Arda salı gününden itibaren yaklaşık 25 gün bütün randevularım dolu. yok hani zaten görüşemeyizde bil istedim🤣🤣

• Arda salı gününden itibaren yaklaşık 25 gün bütün randevularım dolu. yok hani zaten görüşemeyizde bil istedim🤣🤣

Ah be bu sefer de ben müsaittim nasıl tesadüf oldu ya 🙃

O zaman ben 26. Gün geri geliyorum Ordu'ya o zaman buluşuyoruz abim 😂

Hedef Hava Harp Okulu

• peki Palanci bey kardeşim ve DoquKaradeniz28 tayfun bey kardeşim avrupaya çok kar yağdı oraya yağışlardan sonra yüksek yerleşti diyelim ki yakın dönemlerde ural tarafınada kar çok yağdı orayada yüksek yerleşti bana bu durumun sağlamasını anlatabilirmisiniz ortada bize ne olur ahanda en saçmasından bir soru cevabı varmı🤣 kuzeyin_oglu

Hangi yüksek nerede konumlandı ona göre değişir abi. Şimdi iki yüksek patara çatara bir şekilde birleşirse Tayfun abinin dediği gibi koridoru tıkar. Eğer birbirinden uzak kalıp araya nötr veya negatif jeopotansiyel anomali sokabilirse hızlı ve öfkeli bir sistem gelebilir. Eğer tam anlamıyla uygun konumlanırsa hem sağlam hem de uzun süreli bir sistem gelebilir. Şimdi biz bunu su akan kanal gibi düşünürsek kapalı kanaldan su akmaz, kenarları kapalı ama ortası açıksa su hızlı akar ama her yeri açıksa bol bol su akar. :chinese:

• Şöyle arka arkaya gelen sistemlere bayılıyorum ya. Mesela 2017 ocak sonunda ilk önce kırım sistemi almıştık arkasından kafkas sistemi gelmişti

• Hangi yüksek nerede konumlandı ona göre değişir abi. Şimdi iki yüksek patara çatara bir şekilde birleşirse Tayfun abinin dediği gibi koridoru tıkar. Eğer birbirinden uzak kalıp araya nötr veya negatif jeopotansiyel anomali sokabilirse hızlı ve öfkeli bir sistem gelebilir. Eğer tam anlamıyla uygun konumlanırsa hem sağlam hem de uzun süreli bir sistem gelebilir. Şimdi biz bunu su akan kanal gibi düşünürsek kapalı kanaldan su akmaz, kenarları kapalı ama ortası açıksa su hızlı akar ama her yeri açıksa bol bol su akar. :chinese:

Keremim gerçekten hayalleniyorum çok zorda olsa var bir hayalim osmana yılbaşında kar topu oynayacağız dedim bu hayalimin peşinden koşuyorum nasip diyelim

• Eski kıslari unutun eksi 14 gelmiş 1500 metrede dibinde eksi 16 var şuan maksimum eksi 10 12 ler gelebilir

• Her Aralık aynı muhabbet dönüyor, Orta Asyaya gidiyor bu tarihlerde bu tur soğuklar anormal değil, ilk kez de olmuyor.

Ancak bir fark var aralık ayında kaçırdığımız sistemler polar atak oluyordu bu defa Sibirya gitti erken dönemde bu denli güçlü bir Sibirya ender görünür en sevdiği ay şubattır çünkü karasal yüksek basınç enerjisini anca toplamış oluyor o yüzden kışın ikinci yarısını merakla bekliyorum soğuk sektör Amerika'ya kaymazsa enteresan şeyler göreceğiz

• Sanırım yine çok küçük detaylarla sistemi kaptırdık, bir kere de şans bizde yana olsa şaşırırdım

Varsın gitsin önemli değil bizim için nekadar erken kaptırırsak okadar iyi olur sıranın bize geldiği an buralar coşacak siz içinizi rahat tutun bölgemize buyıl mutlaka baba bir sistem uğrayacaktır benim buna olan inancım tam.sakın olaki bu havalara aldanıpta kış bitti uçtu gitticilere itibar etmeyiniz daha eski takvimle kışa bile yeni yeni giriyoruz bekleyin sabredin o büyükgün geldiğinde hepberaber sevinecez inşallah.ne demiş atalarımız sabrın sonu selamettir.😊😊

• Aralık beklentilerim suya düştü. Battı yok oldu.. 😃 ama son 20 senedir aralık ayında karlı sistem çok nadir olmuştur. (Nadir diyince hiç anlamında demiyorum şimdi tek tek tarih yazanlar olur 😃) genelde 15 ocak -25 şubat arasında aldığımız sistemler baba sistemler oldu. O yüzden daha var. Şimdiden canınızı sıkmayın.

• Orta Karadeniz’de (Amasra-Sinop arası) Kısa Süreli Fırtına Bekleniyor!

Beklenen Hadise

Fırtına

Beklendiği Yer

Orta Karadeniz’de (Amasra-Sinop arası) rüzgarın Salı günü öğle saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, aynı gün akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı

05.12.2023 11.00-05.12.2023 21.00

Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer…❤️