Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Değerli ziyaretçilerimiz ilgili şahsın profiline girip sizlerden ricamız raporlamanız olacaktır. Gerçekten artık söylenecek söz yok. Amacı Hava Forum üzerinden prim yapmak, ama buna katiyen izin vermeyeceğiz.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Ünlü yada ismi duyulmuş insanlar takip ediyor.

Kafayı yememek elde değil bu ülkede!

BU tip şarlatanlar birşey bilmedikleri için sansasyonel açıklamalarla ilgi çekip kuduruyorlar. Ünlü bir muhabir geçen sene bu müptezeli takip edince alta yorum yazıp takipten çıkmasını sağlamıştım. Çoğu kişi bu nedir, kimdir demeden inanıyor. Onun için bu ülkede sahte doktor olaylarına bile hiç şaşırmıyorum ben.

• Bu sabah gereğini yaptım.

Geçen senede kaşınmıştı gereğini yapmıştık!

Benim aklıma başka birşey takılıyor, bu zayıf karakterli, bizim sayfamızda, bizden biriymiş gibi de takılıyor mu? Şizofrenik ruh hali var , atılan twitler, medyadaki saçma kahraman meteoroloji unvanı gibi, ne bileyim sanki burada bizi takip ediyormuş gibi geliyor bana. Buna küfür çözüm değil, Moderatörlerimizin dediği gibi hukuk ,başka çıkar yol yok.

• BU tip şarlatanlar birşey bilmedikleri için sansasyonel açıklamalarla ilgi çekip kuduruyorlar. Ünlü bir muhabir geçen sene bu müptezeli takip edince alta yorum yazıp takipten çıkmasını sağlamıştım. Çoğu kişi bu nedir, kimdir demeden inanıyor. Onun için bu ülkede sahte doktor olaylarına bile hiç şaşırmıyorum ben.

Geçen sene şikayet etmeden önce bir kaç kişiye bende yazmıştım, hatta benim arkadaşlarımdan takip edenler vardı onları çıkardım ama! Ama işte bu ülkede sahte doktorlar ameliyata giriyor bu terör sevicisinin yaptığına zor sıra gelir.

Ben şimdi meteoroloji okusam mezun olsam senelerimi bu bilime versem.

Bu kişinin medyaya UZMAN adı altında medyaya çıkmasını, sosyal medyada şov yapmasını kendime yedirmem!

Kimse kusura bakmasın meteoroloji mühendislerinde de iş yok!!!!

• Kendi kendine coheni felan birilerini etiketliyor cevap verende yok. Instagramdan ve twitterdan kızlara yazıldıgı yetmedi simdide vefat etmis birisi üzerinden baskalarına yürüme peşinde, bu varya tam sopalık. Şikayet ettim simdi ama hesabı olan herkesin etmesi gerekiyor. Twitter anca öyle hızlı işliyor 3-5 kişinin bildirisiyle olmaz.

• Benim aklıma başka birşey takılıyor, bu zayıf karakterli, bizim sayfamızda, bizden biriymiş gibi de takılıyor mu? Şizofrenik ruh hali var , atılan twitler, medyadaki saçma kahraman meteoroloji unvanı gibi, ne bileyim sanki burada bizi takip ediyormuş gibi geliyor bana. Buna küfür çözüm değil, Moderatörlerimizin dediği gibi hukuk ,başka çıkar yol yok.

Takılmaz mı abi mutlaka takılıyordur. Her şey beklenir bu şarlatandan durduk yere yaptığı hareketlere bak. Yediremiyor hiçbir şeyi üzülüyorum onun adına kafayı yiyecek yakında çünkü.

• Geçen sene şikayet etmeden önce bir kaç kişiye bende yazmıştım, hatta benim arkadaşlarımdan takip edenler vardı onları çıkardım ama! Ama işte bu ülkede sahte doktorlar ameliyata giriyor bu terör sevicisinin yaptığına zor sıra gelir.

Ben şimdi meteoroloji okusam mezun olsam senelerimi bu bileme versem.

Bu kişinin medyaya UZMAN adı altında medyaya çıkmasını, sosyal medyada şov yapmasını kendime yedirmem!

Kimse kusura bakmasın meteoroloji mühendislerinde de iş yok!!!!

Vallaha öyle. Herkes isminin önüne keyfiyetine göre makam mevki koyuyor. Biriside çıkıp kardeşim sen kimsin, yetkinliğin nedir, tahsilin ilmin nedir diye sormuyor. Eminim o ücretli olan kar haritasını bile bizden çalan hırsızı meteoroloji uzmanı diye takip ediyor bizim zavallı insanımız

• Şapsallıkda zirve açmış kendi kendine coheni felan birilerini etiketliyor cevap verende yok. Instagramdan ve twitterdan kızlara yazıldıgı yetmedi simdide vefat etmis birisi üzerinden baskalarına yürüme peşinde, bu varya tam sopalık. Şikayet ettim simdi ama hesabı olan herkesin etmesi gerekiyor. Twitter anca öyle hızlı işliyor 3-5 kişinin bildirisiyle olmaz.

Gerekli şikayetleri yaptım beklemedeyim ah hesabı bir askıya alınsa yada kapatılsa ah aah hocam var ya inşallah o günü bekleyeceğim göreceğiz

• Şapsallıkda zirve açmış kendi kendine coheni felan birilerini etiketliyor cevap verende yok. Instagramdan ve twitterdan kızlara yazıldıgı yetmedi simdide vefat etmis birisi üzerinden baskalarına yürüme peşinde, bu varya tam sopalık. Şikayet ettim simdi ama hesabı olan herkesin etmesi gerekiyor. Twitter anca öyle hızlı işliyor 3-5 kişinin bildirisiyle olmaz.

Hocam bölge konularına da paylaşsanız gören daha çok olsun

• Herif ünvan ve şöhret merkezli bakıyor dünyaya

Kazara burda Yazar yapılınca adam oldum sandı

Ben kendisi o görevdeyken de saçmaladıkça uyardım siteyi

Hayatta Mjo nedir , Jet nedir bilmezdi

Hala da bilmez :))

O konulara girerdi çok komik olurdu

Çocukça hatalar yapar siteye zarar verirdi

Ve Siteden örgüt desteği gerekçesiyle kovuldu

Büyük dert oldu herife , ama akıllanmadı

Hala hayata ünvan merkezli bakıyor

Bir de bana her yıl saldırır

İlim ve feraset karşısında acziyet bu tam olarak

Bre gafil sabah akşam siteye giriyorsun, oku ;

Ben zaten bu sitede yazarım , sabah akşam istediğim gibi yazarım ve site bu şansı hepimize vermiş , ünvan dediğin nedir

Atmosfer aşkından daha büyük ünvan mı var?

Hakan abi tam bir Atmosfer aşığıydı

Utanmaz mısın ölmüş bir muhterem insana bile ünvan üzerinden saldırırsın , yazıklar olsun sana sözde kahin

• ya bu insanı 200 bin kişi nasıl takip ediyor anlamıyorum aziz nesin haklıymış!

Çogu hatta %95'i meteorolojiyle alakası olmayan yaşlı ve genc kesim. Onlarda her dedigine inanan kitle yani. Modellerin kar ve yagmur haritalarıni paylasiyor oraya buraya kar yada yagmur geliyor diyor takipçileride zannediyorki bu bildi. Başka bir şeyi yok yani.

• Her şeyin kirli tarafları olduğu gibi meteorolojinin bile kirli tarafları var ben bu insanları anlamıyorum makam, mevki, para şehvet gibi dünyanın aldatıcı ve geçici meşguliyetleri bu insanların yaşam gayesi olmuş. Durup dururken ortalığı kışkırtmak vefat etmiş bir insanın arkasından boş laflar gevelemek aklı selim bir insanın yapacağı davranışlar değildir.

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Benim aklıma başka birşey takılıyor, bu zayıf karakterli, bizim sayfamızda, bizden biriymiş gibi de takılıyor mu? Şizofrenik ruh hali var , atılan twitler, medyadaki saçma kahraman meteoroloji unvanı gibi, ne bileyim sanki burada bizi takip ediyormuş gibi geliyor bana. Buna küfür çözüm değil, Moderatörlerimizin dediği gibi hukuk ,başka çıkar yol yok.

Takılıyor tabi ki hatta geçen sene yada önce ki sene sanırım bizim paylaşımlarımızı paylaşmıştı Twitter da!

• 7-8 yildir bu camiadayim gerek diger forumlarda gerekse twitterda bir suru elestiri okudum havaforum ve yazarlarina karsi,neredeyse hicbirine katilmasam da hakerete varmayan eleştirileri dogal karsiladim ancak bu adamın foruma sallamaları ve en son yaptıgı forumun en buyuk degerlerinden birinin vefatının ardindan adını agzina almasi bu sekilde bir twitte yer vermesi gercekten söyleyecek söz yok forum yönetiminin konudaki hassaslığı için teşekkür ediyorum.