Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ayın 9-10'u fena duruyor umuyorum ki yumuşama olur. Yüksek kesimler için tehlikeli sahil için ise kky bazında duruyor

Ayın 5'i de aynı görünüyordu, yumuşadı, o yüzden şimdilik paniğe kapılmıyorum. Fakat abrul beşi yaklaşıyor gitgide, 600 rakım üstü için baş belası bir dönem, o yüzden biraz ciddiye de almak lazım.

20 Nisan'a kadar hiçbir şey olmasa da birşeyler olabilir fakat sahiller farketmeyebilir :hfyeni (18):

• Ordu'daki Belirli İstasyonların Mart Ayı Yağış Verisi (01.03.2022 - 31.03.2022)

Bazı istasyonların yağış verilerinde + - oynamalar olabilir.

Ordu/Akkuş: 117,3mm

Ordu/Altınordu: 196,4mm

Ordu/Aybastı:  197,9mm

Ordu/Fatsa:  191,8mm

Ordu/Fatsa-Ilıca:  409,0mm

Ordu/Gölköy: 62,0mm

Ordu/İkizce-Şenbolluk:  285,5mm

Ordu/Mesudiye: 82,8mm

Ordu/Perşembe-Ekinciler: 558,5mm

Ordu/Ünye:  203,8mm

Aşağıya 15 Kasım'dan itibaren kaydettiğim tüm yağış verilerinin toplamını bırakıyorum.

Ordu'daki Belirli İstasyonların 15 Kasım'dan(15.11.2021 - 31.03.2022) İtibaren Yağış Verisi

Ordu/Akkuş: 361,1mm

Ordu/Altınordu: 511,4mm

Ordu/Aybastı: 444,8mm

Ordu/Fatsa: 560,8mm

Ordu/Fatsa-Ilıca: 902,3mm

Ordu/Gölköy: 229,0mm

Ordu/İkizce-Şenbolluk: 747,0mm

Ordu/Mesudiye: 236,0mm

Ordu/Perşembe-Ekinciler: 1255,5mm

Ordu/Ünye: 565,6mm

• yokmu bir matematik sorusu kar yağmıyor diye yaz uykusunamı yattınız kalkın sokak sokak gezip ramazan davulu çalacağız boş durmak yok

• yokmu bir matematik sorusu kar yağmıyor diye yaz uykusunamı yattınız kalkın sokak sokak gezip ramazan davulu çalacağız boş durmak yok

Yarın son Abdullah abi :hfyeni (18): Oturdum biyoloji çalışıyorum :hfyeni (18): Bu arada Nisan tatilinde bir gün beraber iftar açmamız yok mu? :hfyeni (29):

• S.a tüm dostlara hayırlı akşamlar dilerim.ramazan ayına yaklaştığımız şu günlerde rabbim şimdiden tuttuğumuz oruçlarımızı,kıldığımız namazlarımızı,yaptığımız hayır ve hasenatlarımızı katında kabul ve makbul eylesin.peygamber efendimiz ramazan ayı bereket ayıdır mağfiret ve bağışlanma ayıdır günahlardan arınma ayıdır diye buyurmuşlar.oyüzden bu mübarek ayın kıymetini bilelim.dostlar şunu asla unutmayalım kul kendini dünya işlerine nekadar kaptırırsa rabbinden bir okadar uzak olur 😊😊

• Bülent abi ne dünya hayatını boşlican ne manevi hayatı boşlican ortasını bulucan. Biz aslında bu atmosfer olaylarına bakarak yüce yaradanın ne kadar büyük ve kudretli olduğunu görüyoruz. Dünyayı ne kadar nizamlı yarattığını görüyoruz ve bunlardan da ilahi ders çıkarıyoruz

• Yarın son Abdullah abi :hfyeni (18): Oturdum biyoloji çalışıyorum :hfyeni (18): Bu arada Nisan tatilinde bir gün beraber iftar açmamız yok mu? :hfyeni (29):

Gel şöyle yapalım 2 kilo et alalım benim derelide yaylacık köyünde bir dostum var iftara yaylacığa gidelim yol kenarında ızgarımızı yapıp iftarımızı yapalım sonra o dostumu bulup çay isteyelim çay çok önemli

• Yarın son Abdullah abi :hfyeni (18): Oturdum biyoloji çalışıyorum :hfyeni (18): Bu arada Nisan tatilinde bir gün beraber iftar açmamız yok mu? :hfyeni (29):

Biyoloji çok önemli kerem meselâ her gün 5.5 litre süt veren ineği iyi incele o ineği çözebilirsek çok yol katetmiş oluruz😂

Fatihaltinay55 hocam affına sığınarak espri yapıyorum yanlış anlamayın lütfen

• Bülent abi ne dünya hayatını boşlican ne manevi hayatı boşlican ortasını bulucan. Biz aslında bu atmosfer olaylarına bakarak yüce yaradanın ne kadar büyük ve kudretli olduğunu görüyoruz. Dünyayı ne kadar nizamlı yarattığını görüyoruz ve bunlardan da ilahi ders çıkarıyoruz

ahireti elde etmek dunyadaki ilimleri bilmekten başlar bunun icin atmosfer hava olaylari mukkemmel bir tefekkur ve sükür kaynagidir.