­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Sa─čl─▒k bakan─▒n─▒n 2 g├╝n ├Ânceki a├ž─▒klamas─▒nda kulland─▒─č─▒,Denizli,Eski┼čehir ve Erzincan haritalar─▒n─▒n biraz daha net hali.Yakla┼čt─▒─č─▒ndan dolay─▒ cadde,sokak bazl─▒ yorum yapmak yan─▒lt─▒c─▒d─▒r.

Denizli

iDeRkl.png

Eski┼čehir

orFETr.png

Erzincan

QwHdhT.png

• Dikkat ediyorumda a─č─▒rl─▒kl─▒ korona vakalar─▒n─▒n g├Âr├╝ld├╝─č├╝ ├╝lkeler genelde ticaret hacmi geni┼č ├╝lkeler.... ve bu ├╝lkelerde a─č─▒rl─▒k bir ┼čekilde vaka ve ├Âl├╝mler var... bula┼č─▒ sebebi birazda ticari hacimle de ilgili.... tabi yay─▒l─▒┼č sebebi ba┼čl─▒ba┼č─▒na bir konu.

• Benim anlamad─▒─č─▒m bir konu var Burdaki arkada┼člar─▒n yazd─▒─č─▒na g├Âre test sonu├žlar─▒ iki ├╝├ž g├╝n s├╝r├╝yor

Benim ├ževremde ki arkada┼člar─▒m─▒n bir ├žo─ču test yapt─▒rd─▒ ayn─▒ g├╝n sonu├žlar─▒ ald─▒lar ve tomografi de ├žektikleri halde test yap─▒lan yerden kaynakl─▒ bir gecikmemi oluyor acaba

Devletlerde h─▒zl─▒ tan─▒ kitleri varm─▒┼č, ├Âzellerin baz─▒lar─▒nda ├žo─ču ├Âzel de 2-3 g├╝n olan testler var diye duymu┼čtum

• ─░spanya 1195 ├Âl├╝m bildirdi bug├╝n i├žin. Nazar─▒m─▒z de─čdi. Umar─▒m daha ├Ânce eklemeyen ├Âl├╝mlerin eklenmesinden ibarettir.

410 olarak d├╝zeltildi ┼čimdi. Niye b├Âyle rakamlar de─či┼čti anlamad─▒m.

• nigde de vaka sayisi 112 den once 104 de dun itibariyle de 92 ye d├╝┼čt├╝.dun sadece 1 kiside pozitif vaka c─▒kt─▒.

Kaynak:Ajans nigde

Eger zmaninda istanbul onlemi alinsa bu kadar vaka bile cikmazdi.halkin %80 i maskeli geziyor sicak olunca biraz kalabalil artsa da normal hayatin yuzde 20 si bile yok

• T├╝rkiye'de her 1000 ki┼čiden 1'i ┼čuanda coronavir├╝s hastas─▒

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Arkada┼člar maskesi hala gelmeyen var m─▒? 15 g├╝n ├Ânce verdim sipari┼čimi daha sonra 1 kez daha verdim ama gelmedi hen├╝z. Mesaj da gelmiyor. 15 g├╝n olacak neredeyse. Maske sat─▒┼č─▒ da yasak ve ayn─▒ maskeleri kullanmak zorunday─▒z.

• Arkada┼člar maskesi hala gelmeyen var m─▒? 15 g├╝n ├Ânce verdim sipari┼čimi daha sonra 1 kez daha verdim ama gelmedi hen├╝z. Mesaj da gelmiyor. 15 g├╝n olacak neredeyse. Maske sat─▒┼č─▒ da yasak ve ayn─▒ maskeleri kullanmak zorunday─▒z.

Daha gelmedi. 4 kez ba┼čvurduk daha gelmedi. Art─▒k gelece─čini d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Bu sabah PTT arac─▒ geldi dedim kesin bize gelecek ama gelmedi. :(