­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• ├ľl├╝ say─▒s─▒ ciddi art─▒yor.Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ve radikal ├Ânlemler gelmeden artmaya da devam edecek.├ťlkeler aras─▒nda vaka say─▒s─▒nda 10. s─▒raya ├ž─▒kt─▒k...

• ├ľl├╝m say─▒s─▒nda di─čer ├╝lkeler gibi olmay─▒z falan diyordum fakat yo─čun bak─▒mdaki vatanda┼člar─▒m─▒z ve ent├╝be hasta say─▒lar─▒ artmaya devam ediyor.Her g├╝n bir ├Ânceki g├╝ne k─▒yasla daha fazla ├Âl├╝m haberi gelicek gibi..

• ─░stanbul'da soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ gelmeli. Silahl─▒ polis-askerler insanlara niye ├ž─▒kt─▒klar─▒n─▒ sormak ve hava almak i├žin ├ž─▒kt─▒m diyenlere ceza yazmak i├žin meydanlarda konu┼čland─▒r─▒lmal─▒d─▒r.

• Test say─▒s─▒n─▒ istersek g├╝nl├╝k 100bine ├žekelim ne fayda gerekli izolasyon ├Ânlemlerine halk─▒n b├╝y├╝k ├žo─čunlu─čunun uymamas─▒ndan sonra.Ayr─▒ca karantina almad─▒─č─▒m─▒z s├╝rece art─▒┼č h─▒z─▒n─▒n arkas─▒ndan bakmaya devam edece─čiz.

Salg─▒n─▒ durdurma/yava┼člatman─▒n anahtar─▒ y├╝ksek test+karantinadan ge├žiyor.Birisi eksikse denklemde bozuluyor tamamen komple olayda.

• devlet kendi aya─č─▒na s─▒km─▒┼čt─▒ direk ohal olan edilmesi gerekiyordu art─▒k o tren ka├žt─▒ sa├žma sapan k─▒sm─▒ ├Ânlemle bu i┼č olmuyor d├╝nyadan y├╝zlerce ├Ârne─či var hala kafam─▒z─▒n dikine gidelim bravo­čĹĆ­čĹĆ

• ─░stanbul'da soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ gelmeli.

hocam ├Âyle bir yazm─▒┼čs─▒n─▒z ki bir an " ─░stanbul'da soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ geldi. " olarak okudum

• Bu kadar yo─čun bak─▒mda hasta varken ├Âl├╝ say─▒s─▒n─▒n artmas─▒ normal vaka oran─▒m─▒z─▒ biraz sabit tutmaya ba┼člad─▒k ama yetersiz hala y├╝ksek.

• Biliyorum moral bozmamak gerek, g├╝├žl├╝ olmak gerek ama ger├žekten elimde de─čil. Umudumu kaybediyorum. ─░├žimden bir ses diyor ki yada vesvese, bu i┼č daha ├žok uzun s├╝recek ve bunlar daha iyi g├╝nler. Allah─▒m yard─▒m─▒n─▒ rahmetini esirgeme

• Hukumete sesleniyorum soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ve ohal ilan etmeden bu i┼či kontrol alt─▒na a la maz sin l├╝tfen duy sesimizi;(

Yalvarta yalvarta Ohali getirecek h├╝k├╝met

Ohal istemeyin , k─▒s─▒tl─▒ soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ yeter

Ohalin ├žok farkl─▒ y├Ânleri ve sonu├žlar─▒ var

Sonra en ├žok isteyenler pi┼čman olur OhalÔÇÖden

• Bu s├╝reci insanlar─▒m─▒z gev┼ček davranarak uzat─▒rsa hem can kayb─▒ hem ekonomik olarak daha b├╝y├╝k darbe yeriz en k─▒sa s├╝rede kurtulmal─▒y─▒z.

• Yalvarta yalvarta Ohali getirecek h├╝k├╝met

Ohal istemeyin , k─▒s─▒tl─▒ soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ yeter

Ohalin ├žok farkl─▒ y├Ânleri ve sonu├žlar─▒ var

Sonra en ├žok isteyenler pi┼čman olur OhalÔÇÖden

Hocam zaten ohal olmasa da durumlar ortada bari salg─▒n daha b├╝y├╝mesin