­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Avantaj denir mi bilmiyorum ama gen├ž n├╝fusumuz avantaj say─▒labilir. ├ľl├╝mlerin 70 ve ├Âzellikle 80 ├╝st├╝ olmas─▒ bat─▒n─▒n dezavantaj─▒.

• ─░talyan ─░n ilk 18 g├╝n toplam test say─▒s─▒ bizden azm─▒┼č ama

Aradaki test say─▒s─▒ 7-8 bin aradaki vaka say─▒s─▒ 6 bin 8 bin test 6 bin de vaka ├ž─▒kaca─č─▒n─▒ sanm─▒yorum ondan durum k├Ât├╝

• Bu k─▒yaslama o duruma gelece─čimiz anlam─▒na gelmiyor. ─░talya tedbirler de ├žok ge├ž kald─▒.

Ayrica orda ilk vaka nin oldugu gun o hastanin ilk hasta oldugu anlamina gelmiyir.belki yuzlerce hasta varken anca tespit ettiler.aynen bizde de boyle olabilir.fakat belki de biz onlardan erken farketmis de olabiliriz.bu virusun grnclerde gorulmemesi bence kimin nr kadar yaydigini kimin ne kadar once farkettiginj bilemeyiz bunj ancak hizli sayida testle biraz anlayabiliriz

• italyadan vakamiz cok olmasi olumunde fazla olacagi anlamina gelmez. Yogun bakim yatak sayisimiz onlardan fazla. Yasli nufusumuz onlardan daha az. Vs

• ARKADA┼×LAR E─čer Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒n─▒n teyit etmedi─či ve rastgele olu┼čturulmu┼č bir bilgi veya harita elinizde var ise buralarda payla┼č─▒p pani─če ve bilgi kirlili─čine neden olmay─▒n e─čer kayna─č─▒n─▒z varsa kayna─č─▒n─▒'da yaz─▒p payla┼č─▒n (sa─člam bir kaynak olmas─▒ ┼čart─▒ ile)

• ARKADA┼×LAR E─čer Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒n─▒n teyit etmedi─či ve rastgele olu┼čturulmu┼č bir bilgi veya harita elinizde var ise buralarda payla┼č─▒p pani─če ve bilgi kirlili─čine neden olmay─▒n e─čer kayna─č─▒n─▒z varsa kayna─č─▒n─▒'da yaz─▒p payla┼č─▒n (sa─člam bir kaynak olmas─▒ ┼čart─▒ ile)

Ya da linkinide koyun inan─▒p inanmak bize kals─▒n

• Videoda annem ayakta duramiyor titriyor diyor. Siz oyle bir durumda annenizi tek basina birakip telefon sarj mak. Almaya gidermisiniz ?

Kalabalik diye cektigi yerde acilde olabilecek hatta daha az sayida insan var.

Bayilan ayilanlarin goruntusu nerede ? Bos bos seyler cekmis asil onemlilerini cekmemis.

Ben videoya inanamadim. Yogunluk vardir illaki. Ve dahada artacaktir. Ama 1 e 1000 katmis. Yasamadigi seyleride anlatmis.

• Youtube'da bu tarz insanlar ├žok var hocam.Hatta ┼čimdi ismini vermiyim adam─▒n biri ├çin'den coronavir├╝s ald─▒m ve i├žtim diye video ├žekmi┼č..