🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Vaka sayısında öyle olacağını düşünüyorum.Ama ölüm konusunda böyle beklentim yok.

Hocam temennimiz elbette o yönde fakat vefat edenlerin hepsi yaşlı vatandaşlar olmasına rağmen diğer yaşlı insanların hala umrunda değil.Hepsi dışarda hiçbirşey olmazmış gibi gezmeye eğlenmeye devam ediyor.Bu rahatlıkta olmaya devam edersek ölüm oranında da geçeriz..

• Sadece istanbul değil Tüm Türkiye'de otobüslerin %90 ı yaşlılardan oluşuyor. Sokaklar yaşlılar,lokantalar yaşlılar. Her noktada yaşlılar var. Bu yaşlı kitlenin %90 dan fazlası bana bir şey olmaz ben güçlüyüm, eski toprağım vs mantığı ile halen kafasına göre hareket ediyor. Aynı şekilde şuursuz olan genç kısımda var. Bunlar akıllanmadığı sürece bu enfekte sayısı her geçen gün böyle artmaya devam edecek. 10-15 Güne İtalya'yı sollarız bu gereksiz kesim sayesinde. Ölmeyi de hasta olmayı da hak ediyorlar.

• İtalya 10. Gün açıklanan vaka sayısı 323. Türkiye 670. İtalya 20. Gün sayıyı 3089 olarak açıkladı. Bizim ilk 20 gün bilançoyu merak ediyorum. Bizim vaka sayısı daha artacak. Ölüm oranı diğer ülkelere göre bence düşük olacaktır. Bizim zihniyet değişmeli. Millet dışarı da geziyor,hava iyi diye piknik yapanlar var. Yaşlılar beleş kart diye şehiri turluyor. Ne desek anlamıyorlar. Umre kafilesi her şeyi zaten batırdı. Sayı iki kat artmaya devam eder. 4 kişilik ailede minimum 2 kişiye enfekte oluyor. 670 bugün yarın minimum istatistiklere göre 950-1100 arası olacaktır. Yaşlıları dışarı salmayın,sizlerde çıkmayın, bağışıklık güçlendirin. Bol sebze,meyve,kefir.

Hocam hemen dibimizde park var şu anda bile oturanlar var maalesef dinleyen yok

• ölüm oranı da bence yüksek şuanda 670 vakada 9 ölüm ki daha yeni yeni ortaya çıktı vakaların çoğu iyileşme de yok

iyileşme hemen gelmiyor 3 haftadan sonra genelde, o yüzden bu konuda azıcık beklemeliyiz..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu iş artık ahmetin mehmetin velinin önlem almasıyla engellenemeyecek hale gidiyor.Yaşlılar halen dışarda, büyük çoğunluk bana bir şey olmaz kafasında sokaklarda caddelerde.Buna bir dur demesi gerekiyor artık devletimizin.

Hocam önerilerin varsa bakanımıza veya diğer yetkililere yaz onlarda önerileri istiyorlar, burada yazmamız bir şeyi değiştirmiyor aslında :(

• vaka sayısı artısı olması normal yapılan test sayısı da artıyor her geçen gün şunu anladimkki yaşlıları ne yapıp edip evden çıkarmamanız lazım.Öüm oranını düşükte tutmak için bunu umut ediyorum ama dışarıda gezenlerin çoğunluğu yaşlılar olunca çok zor olacak önümüzdeki süreç maalesef

• Bizim ilk iki vakaya ne oldu? Baba oğul enfekte olmuştular. Onların iyileşme durumu önemli. Ben merak ediyorum durumlarını. Kafamda bir senaryo oluşturmaya yardımcı olacak bir veri iyileşme durumları.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Narsil bu SARS COV-2 Furin isimli enzime SARS COV-1'den 10 kat daha fazla bağlanıyorsa bu nasıl R0 değerini artırmıyor? SARS COV-1'de bu kadar kolay bulaş olmamasına rağmen R0 değeri nasıl 2 küsur çıkabiliyor?

https://www.medicalnewstoday.c…in-on-the-new-coronavirus

alanım biyokimya değil temel konularıda bilgim var, ancak makale geneli baktığımızda bence zamanla covid-19 ile ilgili datalar değişecektir, SARS-Cov bitmiş bir salgın, bu henüz agresif ona rağmen 3.9 a kadar değer çıkmış, tahminim güncellenecektir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• vaka sayısı artısı olması normal yapılan test sayısı da artıyor her geçen gün şunu anladimkki yaşlıları ne yapıp edip evden çıkarmamanız lazım.Öüm oranını düşükte tutmak için bunu umut ediyorum ama dışarıda gezenlerin çoğunluğu yaşlılar olunca çok zor olacak önümüzdeki süreç maalesef

Test kitlerin artmasıyla Vaka sayısı artması normal ama vaka sayıların artması kesinlikle normal değil her bir vaka birden fazla kişiye bulaştırmış olabilir maalesef sıkıntılı bir sürece doğru gidiyoruz.

• Normal de olsa millet evden dışarı çıkmak istemez okul, iş olsa... ama olmayınca dışarıdan içeri girmiyorlar değişik bir milletiz vesselam.

Einmal editiert, zuletzt von Endless ()

• Kafadan şunu yazın zaten, test sayısı arttıkça vaka artacak, endişelendirmesin normal zaten bu süreç. Ancak benim aklıma takılan yer 10binlik ilk umre ekibi bunlar önlem alınmadan dağıldılar, içlerinden ne kadarı hasta kimdir nedir bilmiyoruz ve şuanda yaşadığımız artışlardan da bence bunlar sorumlu. Ölenlere bakınca da umre takımından olması yüksek ihtimal..

• Hocam temennimiz elbette o yönde fakat vefat edenlerin hepsi yaşlı vatandaşlar olmasına rağmen diğer yaşlı insanların hala umrunda değil.Hepsi dışarda hiçbirşey olmazmış gibi gezmeye eğlenmeye devam ediyor.Bu rahatlıkta olmaya devam edersek ölüm oranında da geçeriz..

Ciddiye almayan kesim ölürse ölsün kendileri istiyorlar umrumda bile değil.Gençler daha bilinçli riskli grup olmamasına rağmen.

• Her nedense ben, vaka sayisinda da ölüm sayisinda da avrupa ortalamasinin altinda kalacagimizi düşünüyorum. Alinan önlemler etkisi çok yakinda gösterecektir. Tek sıkıntimız yaslilar.

• yanı burda yaslılara sayıp sövmekle duzeltemeyız bu işi.haklısınız tabıkı ama bu ısın devletın yaptırımıyla olması lazım.yaslı ınsanlar gunesı gorur gormez,poposunu koyacak bank ararlar dısarda bılıyorsunuz.devlet sokaga cıkmayı 60 yas ve ustune yasaklamalı ya da ssokaga cıkmayı belırlı bır sure herkese yasaklamalı.yoksa bız burda sanaha kadarda yazsak yaslılarımız bıldıgını okuyacaktır.

• Her nedense ben, vaka sayisinda da ölüm sayisinda da avrupa ortalamasinin altinda kalacagimizi düşünüyorum. Alinan önlemler etkisi çok yakinda gösterecektir. Tek sıkıntimız yaslilar.

Hocam alınan önlemleri dinleyen bir millet göremiyorum ben İstanbul da gençler okulların bahçesinde bir sürü oyun oynuyor yan yana yaşlılar dışarı çıkıyor şu anda bile parkta insanlar var en iyi önlem sokağa çıkma yasağı olur ama onda da ekonomik kriz gelir iki kapımız da kapalı eninde sonunda sokağa çıkma yasağı verecekmişiz gibime geliyor benimde yani sıkıntı bir süreç umarım bir mucize ile kurtuluruz diyorum bu süreçten