Posts by Narsil

Cüneyt Arkın da gitti, yeşilçam zamanının değerli oyuncuları teker teker miadlarını dolduruyorlar. Çok önemli bir oyuncu ve sanatçıyı daha kaybettik. Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabır versin..

Annem sabah 6 kalkar bahce vs cok kendini yorar troid degeride cok yuksek 50 sekeride kollestrolde yuksek belirti olmadi bu zamana kadar kan tahlili verelim dedik bayadir hastaneye gitmiyordu bir anda sonuclarin kotu oldugunu gorduk

Yaptigi islerden cok yediklerine ve strese dikkat edecek, ve tabiki yaz aylarinda ozellikle oglen vakitlerinde gunes altinda olmamali, zamanla regule olur yani duzene girer tansiyonu merak etmeyin, gidasina dikkat ederse hepsi duzelir, kolestrol icinde ilac verecekler oda bir sure sonra azalir azalinca ilaci biraktiriyorlar. Annenizi bundan sonra belli zsman araliklariyla aile hekimine goturup kan tahlili vermenizde fayda var

merhaba annemin buyuk tansiyonu 18 20 küçük tansiyonu ise 10 11 arasında gidip geliyor beslenme olarak ne yapmalıyız nasıl bir yol izlemeliyiz dahiliye randevu aldık 10 gün sonra sına yardımcı olursanız sevinirim tesekkurler

Merhaba, cok gecmis olsun, annem yillardir yuksek tansiyon hastasi. Ilac vs tabikide duzene sokacaktir ama 2 kesin sey onerebilirim direkt etkileyen;

1. si muhakkak tuzu birakacak

2.si yapabildiginiz kadar hergun sarimsak yedirin, ozellikle taze sarimsak cok iyi bir tansiyon regule edici..

Benim sorduğum işin teknik kısmı hocam İstanbul'da raylı binalar illa vardır ve o binaların 7.7'ye dayanıp dayanmayacağını merak ediyorum

Öyle rayli bina oldugunu sanmiyorum varsa da cok azdir hepsini gectim sana bana kalmaz. Istanbulda 7.7 ye dayanacak bina vardir hem iyi yapilmis hemde zemini iyi olan ve kat sayisi az olan binalarda yikim olmayabilir, ozellikle sehrin kuzey ilceleri fay hattina uzakligi ve zemini acisindanda daha sansli, teknik bilgi istiyorsan bunlari soyleyebilirim.

Büyüklük ve şiddet aynı şey değil dolayısıyla karıştırmamakta fayda var.

Egosy kaderden kaçılmaz, deprem olacak ve öleceksen, istanbula gitmeyip izmire gitsende başka bir sebeple ölürsün. O sebeple tercihlerini yap hakkında hayırlısı olsun

Kocaelili olarak da görebilirsiniz kendizi hocam :) O kadar uzun süre zaman geçirdiğinize göre

Köseköy acısu derbent maşukiye bu semtler 2000 li dönemlerde yeşilliği doğallığı ile çok sevimliydi

aynen öyle hocam, 1 yıl köseköy 3 yıl anıtpark merkezde 6 yılımda Umuttepede geçti. Derbent e maşukiyeye pikniğe giderdik, gerçektende yeşilliği doğası çok güzeldi..

O yıllarda Köseköyde mi ikamet ediyordun hocam :) Bir anı var sanki o döneme ait :)

Hocam ben kocaeli universitesi mezunuyum hatta 4.5 yil asistan olarakta calistim. Lisans oncesinde hazirlik okumustum oda kosekoy meslek yuksekokulunun oradaydi, 1 sene boyunca kosekoyde okudum. Az anim yok orada:)

İki gündür yaşadığım ağrılar, acılar beni mahvetti yüksek ateş, baş ve eklem ağrısı ile 3 kez hastaneye gittim 3.de covid testi alındı. Pelisin iğne oldum bu sefer tansiyon düşüklüğünden baygınlık geçirdim. Çok kötüydü. Allah'ım hasta olan herkese şifa versin. 🤲🤧

çok geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda toparlarsınız. Bol bol vitamin alın,ve sulu gıda tüketin..

Hasta olanlara geçmiş olsun, 2 hafta evvelde ben hastaydım ve çok uzun yıllar sonra resmen 10 gün yatırdı beni. Bu ara hastalık oluşturan bakteri-virüs vs oldukça dirençli ve kuvvetli özellikle bağışıklık sistemini kuvvetli tutup rüzgar terleme olaylarına dikkat etmek lazım..

Forumdaki tüm babaların, baba adaylarının, büyük küçük farketmeden tüm forumdaşlarımın babalarının babalar günü kutlu olsun, Ama en çokta biz evimizde rahat oturalım diye gece gündüz demeden sınır ve ülke güvenliğimizi sağlayan kolluk kuvvetlerimizdeki babaların, şehitlerimizin ve gazilerimizin babalar günü kutlu olsun..

Ergin Ataman ı sevmem, bir amigodan fazlasi degil benim icin karakter olarak, ama yaptigi isi Turkiyede onun kadar iyi yapan yok, cok iyi koç oldugunu herkes gibi kabul ederim. Hoca 2 sene avrupada basari kazaninca egosunu baya sisirmis, buda ona ders olsun. Tebrikler Fenerbahce, avrupa sampiyonunu yenerek sampiyon olmak kadar iyi bir prestij olamazdi..

Galatasarayda başkanlık için yakın oylar bunlar, kim gelirse gelsin kulübü adına umarım güzel bir yönetim sergiler. Ama Galatasaray başkanı deyince aklıma 1 tek adam geliyor. Hem kişiliği hem beyefendiliği hem kibarlığı olsun rahmetli Özhan Canaydın başkanı yad etmiş olayım..