Posts by Narsil

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

  Ya yorumsuz geçeyim diyorum ama olmuyor, sayın Ali Koç senin gibi birisine yakışıyor mu bu söylemler?? Sen sıradan birisi değilsin ki Fenerbahçe kulübü başkanısın, tavrın hareketlerin böylemi olmalı.. Ama ben olayı anlıyorum 6 sene elde var sıfır,, üstelik karşına eski başkan Aziz Yıldırım gelmiş seçim öncesi, ve tabiki de senin ortalığı karıştırman lazım.. Hiç yakıştıramadım, bu gecenin en kötü görüntüsü başkanın verdiği görüntülerdir..

  Bu arada derbi maçıyla ilgili yapacağım yorum yok Türk futbolunu yönetenlerin hakemlerin büyük camiaları yönetenlerin ve hepsinden önce bu takımları tutan taraftarların aklı selim fanatiklikten uzak herkese eşit mesafede ve hakkaniyetle davranması lazım ki ülkedeki kötü futbol anlayışı ve futbol kültürü değişsin.. Galatasaray, Fenerbahçe Samsunda puan kaybettiğinde şampiyon olmuştu, sadece son haftaya kaldı, olacaktır da..

  Bu arada söylediklerim genelde teknik direktörler hakkındadır, başkan örneği verildi diye başka yazdım, Teknik direktörler konusunda her takım daha önceki yıllarda güvendiği hocaları defalarca çağırabilir takımın başına, Fenerbahçe de bir süre Daum örneği meşhurdur, Galatasarayda Coşkun Özarı, Mustafa Denizli kaç defa teknik direktörlük yapmış bakılabilir.. Fenerbahçe nezdinde İsmail Kartal, Pareira gibi örnekler büyük seçim hatasıdır, onuda Ali Koç a yazabilirim rahatlıkla.. Aykut Kocaman da her ne kadar sevmesemde Fenerbahçelinin gözünde yeri farklı hocadır,


  Toparlayalım Aziz Yıldırım aday oldu gelirse bu Ali Koçtan daha iyi yönetir ama ben başka birilerinin çıkmasını gözüm arıyor...

  başarısız derken 2 defa üst üste şampiyon olmuş 3. senesinde hala şansı olan Terim gönderildi diye hatırlıyorum. Neyse burada ki durum denenmişi Galatasarayda denemiş, mesela yukarıdaki 2. cümleni söylersen bunu konuşabiliriz ama cümleye denenmişi denemek şeklinde başlarsan aynı görüşteyim Galatasarayda bunu yapmıştır Beşiktaşta başka takımlarda,

  Galatasaray'ın başarılı olup da gönderdiği tek teknik direktör Hamza Hamzaoğlu. Onun da oynattığı futbol biraz Aykut Kocaman stili olduğu için taraftar benimsemedi. Fatih Terim ise kulübün efsanesi defalarca gitse de geri gelir kapı ona hep açıktır zaten kendisinin de bir sözü var Galatasaray beni iyi olduğundan değil kötü günlerde çağırır diye Fenerbahçe'deki durumla çok farklı

  denenmişi denemek ya olaya bu açından bakınca öyle, bu arada Lucescu yu unutmuşsun. Ayrıca başkan konusunda da benzer durum var Dursun Özbek sizin daha önce başkanınız değilmiydi?

  Bu arada Aziz Yıldırımın adaylığıyla ilgili yorumumda şu, daha önce gitmesi gerektiğini belirtmiştim, ancak gelen gideni arattı Ali Koç kulübü yönetemediği gibi tarihin en kötü başkanlığına aday bir süreç geçirdi. Şuanda ilaç Aziz Yıldırımda değildir ancak Ali Koçtan daha iyi başkanlık yapacağı aşikardır. Ben yine de başka bir başkan adayı olması gerektiğini ve camianın güvenoyunu alarak gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Adayda çıkmıyor çıkanda çekiliyor buda başka bir ilginç durum Fenerbahçe için.

  Fenerbahçe denenmişi denemekten vazgeçmiyor, sanki sürekli bir dejavu yaşıyor.


  Koskoca kulüp 2 tane başkana ve 4-5 tane teknik direktöre ( Ersun Yanal-İsmail Kartal-Pereira-Aykut Kocaman vs ) muhtaç kalmış gibi davranıyorlar.

  Yıllarca her başarılı teknik direktörü kovup Fatih Terimi ben mi getirdim:) Bu sadece Fenerbahçeye özel birşey değil kısacası..