­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Bence art─▒k herkes ─░talya gibi olucaz d├╝┼č├╝ncesine kap─▒ld─▒ ve haks─▒zda say─▒lmaz.10 g├╝n kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒ld─▒─č─▒nda ─░talya'dan ├žok daha h─▒zl─▒ ilerliyoruz.Bu i┼čin sonu hayra alamet de─čil gibi..

Vaka say─▒s─▒nda ├Âyle olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.Ama ├Âl├╝m konusunda b├Âyle beklentim yok.

• ├Âl├╝m oran─▒ da bence y├╝ksek ┼čuanda 670 vakada 9 ├Âl├╝m ki daha yeni yeni ortaya ├ž─▒kt─▒ vakalar─▒n ├žo─ču iyile┼čme de yok

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Bu i┼č art─▒k ahmetin mehmetin velinin ├Ânlem almas─▒yla engellenemeyecek hale gidiyor.Ya┼čl─▒lar halen d─▒┼čarda, b├╝y├╝k ├žo─čunluk bana bir ┼čey olmaz kafas─▒nda sokaklarda caddelerde.Buna bir dur demesi gerekiyor art─▒k devletimizin.

• ├Âl├╝m oran─▒ da bence y├╝ksek ┼čuanda 670 vakada 9 ├Âl├╝m ki daha yeni yeni ortaya ├ž─▒kt─▒ vakalar─▒n ├žo─ču iyile┼čme de yok

─░yile┼čme yava┼č ├Âl├╝m h─▒zl─▒ zaten bu hastal─▒kta.15-20 g├╝nden ├Ânce iyile┼čme olmuyor genellikle

• Bu i┼č art─▒k ahmetin mehmetin velinin ├Ânlem almas─▒yla engellenemeyecek hale gidiyor.Ya┼čl─▒lar halen d─▒┼čarda, b├╝y├╝k ├žo─čunluk bana bir ┼čey olmaz kafas─▒nda sokaklarda caddelerde.Buna bir dur demesi gerekiyor art─▒k devletimizin.

Aynen ├Âyle art─▒k bu gerekiyor yoksa ├ž─▒─č─▒r─▒ndan ├ž─▒kacak maalesef

• Arkada┼č bu test kitlerinin artmas─▒ ve "vakalar─▒n artmas─▒" normal bir durum de─čil netice de vakalar ├ž─▒k─▒yor mu? ├ž─▒k─▒yor. kim bilir ka├ž ki┼čiye bula┼čt─▒r─▒yorlar m─▒? bir ├žo─ču evet ├Ânemli olan bu.

• ─░talya 10. G├╝n a├ž─▒klanan vaka say─▒s─▒ 323. T├╝rkiye 670. ─░talya 20. G├╝n say─▒y─▒ 3089 olarak a├ž─▒klad─▒. Bizim ilk 20 g├╝n bilan├žoyu merak ediyorum. Bizim vaka say─▒s─▒ daha artacak. ├ľl├╝m oran─▒ di─čer ├╝lkelere g├Âre bence d├╝┼č├╝k olacakt─▒r. Bizim zihniyet de─či┼čmeli. Millet d─▒┼čar─▒ da geziyor,hava iyi diye piknik yapanlar var. Ya┼čl─▒lar bele┼č kart diye ┼čehiri turluyor. Ne desek anlam─▒yorlar. Umre kafilesi her ┼čeyi zaten bat─▒rd─▒. Say─▒ iki kat artmaya devam eder. 4 ki┼čilik ailede minimum 2 ki┼čiye enfekte oluyor. 670 bug├╝n yar─▒n minimum istatistiklere g├Âre 950-1100 aras─▒ olacakt─▒r. Ya┼čl─▒lar─▒ d─▒┼čar─▒ salmay─▒n,sizlerde ├ž─▒kmay─▒n, ba─č─▒┼č─▒kl─▒k g├╝├žlendirin. Bol sebze,meyve,kefir.

• Vaka say─▒s─▒nda ├Âyle olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.Ama ├Âl├╝m konusunda b├Âyle beklentim yok.

Hocam temennimiz elbette o y├Ânde fakat vefat edenlerin hepsi ya┼čl─▒ vatanda┼člar olmas─▒na ra─čmen di─čer ya┼čl─▒ insanlar─▒n hala umrunda de─čil.Hepsi d─▒┼čarda hi├žbir┼čey olmazm─▒┼č gibi gezmeye e─členmeye devam ediyor.Bu rahatl─▒kta olmaya devam edersek ├Âl├╝m oran─▒nda da ge├žeriz..

• Sadece istanbul de─čil T├╝m T├╝rkiye'de otob├╝slerin %90 ─▒ ya┼čl─▒lardan olu┼čuyor. Sokaklar ya┼čl─▒lar,lokantalar ya┼čl─▒lar. Her noktada ya┼čl─▒lar var. Bu ya┼čl─▒ kitlenin %90 dan fazlas─▒ bana bir ┼čey olmaz ben g├╝├žl├╝y├╝m, eski topra─č─▒m vs mant─▒─č─▒ ile halen kafas─▒na g├Âre hareket ediyor. Ayn─▒ ┼čekilde ┼čuursuz olan gen├ž k─▒s─▒mda var. Bunlar ak─▒llanmad─▒─č─▒ s├╝rece bu enfekte say─▒s─▒ her ge├žen g├╝n b├Âyle artmaya devam edecek. 10-15 G├╝ne ─░talya'y─▒ sollar─▒z bu gereksiz kesim sayesinde. ├ľlmeyi de hasta olmay─▒ da hak ediyorlar.

• ─░talya 10. G├╝n a├ž─▒klanan vaka say─▒s─▒ 323. T├╝rkiye 670. ─░talya 20. G├╝n say─▒y─▒ 3089 olarak a├ž─▒klad─▒. Bizim ilk 20 g├╝n bilan├žoyu merak ediyorum. Bizim vaka say─▒s─▒ daha artacak. ├ľl├╝m oran─▒ di─čer ├╝lkelere g├Âre bence d├╝┼č├╝k olacakt─▒r. Bizim zihniyet de─či┼čmeli. Millet d─▒┼čar─▒ da geziyor,hava iyi diye piknik yapanlar var. Ya┼čl─▒lar bele┼č kart diye ┼čehiri turluyor. Ne desek anlam─▒yorlar. Umre kafilesi her ┼čeyi zaten bat─▒rd─▒. Say─▒ iki kat artmaya devam eder. 4 ki┼čilik ailede minimum 2 ki┼čiye enfekte oluyor. 670 bug├╝n yar─▒n minimum istatistiklere g├Âre 950-1100 aras─▒ olacakt─▒r. Ya┼čl─▒lar─▒ d─▒┼čar─▒ salmay─▒n,sizlerde ├ž─▒kmay─▒n, ba─č─▒┼č─▒kl─▒k g├╝├žlendirin. Bol sebze,meyve,kefir.

Hocam hemen dibimizde park var ┼ču anda bile oturanlar var maalesef dinleyen yok

iyile┼čme hemen gelmiyor 3 haftadan sonra genelde, o y├╝zden bu konuda az─▒c─▒k beklemeliyiz..

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 101

• Samet
    2. Replies
      101
      Views
      1.4k
      101
    3. 4 ┼×ubat