Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • kardeşim ben mesela genel düşünüyorum. 2018 de bırakın sahilleri; dağlarda, doğu da iç kesimlerde bile çoğu yerde kar adam akıllı yağmadı. Kayak merkezleri bile çok kötü geçirdi. Bu sezona bakarsak daha iyiyiz . Yok o sezon normallerden şu kadar sıcaktık yok bu sene daha sıcağız diye ben bunla ilgilenmiyorum. Her sene sıcak zaten. Bize lazım olan kar ve keyfi olarak değil barajlarımız için de gerekli.

• Ordu da gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

Ordu, Mesudiye, MESUDİYE-10,7
    Ordu, Kabadüz, ÇAMBAŞI KAYAK MERKEZİ-9,4
    Ordu, Aybastı, AYBASTI/TOYGAR KÖYÜ-5,6
    Ordu, Akkuş, AKKUŞ-5,2
    Ordu, Gölköy, GÖLKÖY-5,2
    Ordu, Kabadüz, KABADÜZ/YOKUŞDİBİ BELDESİ-4,9
    Ordu, Mesudiye, MESUDİYE/TOPÇAM-4,4
    Ordu, Korgan, KORGAN-2,9
    Ordu, Aybastı, AYBASTI-2,6
    Ordu, Kabataş, KABATAŞ-1,8
    Ordu, Kumru, KUMRU-0,8
    Ordu, Ulubey, ORDU/ULUBEY-0,5
    Ordu, İkizce, İKİZCE/ŞENBOLLUK-0,4
    Ordu, Çamaş, ÇAMAŞ-0,4
    Ordu, Çatalpınar, ÇATALPINAR0,0
    Ordu, Perşembe, PERŞEMBE/KIRLI BELDESİ0,1
    Ordu, Perşembe, PERŞEMBE/EKİNCİLER KÖYÜ0,7
    Ordu, Çaybaşı, ÇAYBAŞI1,0
    Ordu, Fatsa, FATSA/ILICA1,3
    Ordu, Altınordu, ORDU ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜ1,4
    Ordu, Fatsa, FATSA2,1
    Ordu, Ünye, ÜNYE BALIKÇI BARINAĞI ANA MENDİREK FENER2,9
    Ordu, Ünye, ÜNYE3,3
    Ordu, Altınordu, ORDU3,4
    Ordu, Perşembe, PERŞEMBE/YASONBURNU FENERİ5,9
    Ordu, Gülyalı, ORDU ŞAMANDIRA6,8
  • Bu form olmadan önce acaba kış bitti nidalarınızı nereye nasıl yansıtıyordunuz. Kış bitti evet bu sabah kırağı oluşumu güneş ile oldu. Yıllardır bir döngü vardır atmosferde hep bizim bölge soğukta kalamaz bazen ısınır bazen soğarız.

• kardeşim ben mesela genel düşünüyorum. 2018 de bırakın sahilleri; dağlarda, doğu da iç kesimlerde bile çoğu yerde kar adam akıllı yağmadı. Kayak merkezleri bile çok kötü geçirdi. Bu sezona bakarsak daha iyiyiz . Yok o sezon normallerden şu kadar sıcaktık yok bu sene daha sıcağız diye ben bunla ilgilenmiyorum. Her sene sıcak zaten. Bize lazım olan kar ve keyfi olarak değil barajlarımız için de gerekli.

Hocam zaten 2018 Anadolu topraklarında kar örtülü gün sayısının en düşük olduğu yıl ancak şu son iki haftayı saymazsak bu yıl da dağlar, kayak merkezleri kar görmedi ki şubat ayının ilk yarısı da kayıp görünüyor ikinci yarı telafi etmezse 2018 ile başa baş gidecek

• Doğudaki yb can sıkıyor ama şubat ortasından sonraki dönem geri çekiyor gibi bu esnada azor bayağı güçlü burnunu grönlanda değil ingiltere avrupaya doğru ve az dikine hamle yapsa ki o potansiyeli var kitap gibi yaslasa , kutuptan kopan bizimdir sürprizlere açık bir küçük ayı bizi bekliyor, sahillerde dahil