Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • gfs ile ecmwf nin yakın vadede kar haritaları birbirinden çok farklı. ilginç gerçekten. sistem sınırda olduğu için modeller tam çözemiyor yağışın şeklini. sadece bölge için değil mesela istanbul içinde geçerli. izleyip göreceğiz. Bu sene trend oldu sınırda sistemler.

• Madem 45 günde bu kadar kar yağışı bekliyorsun.O zaman güncellemelerini düzeltmeyle başlayabilirsin.Bu güncellemelerle bu kadar kar miktarını ne zaman tamamlayacaksın:))

haklısın abi hem böyle harita çıkarcan hem de çöp güncellemeler yapacaksın saçma :))

• Kar haritaları moraldir,sadece kabataslaktır kky hepsini katar hikayedir tırışkadır…,artık hikayelere karnımız tok,bir gün gelecekse güzel bir polar atak sahillerimizi ihya edecek,kaliteli kar keyfi için 20 şubata kadar umuda devam sonrası artık nasibimizde şansımızda ne varsa eyvallah…yüksek köylerimiz zaten her türlü martta da devam…

• Modeller ne zaman böyle saçmalama başladıkları zaman sonunda güzel bir sistem ortaya çıkar. Bu ya yarın yada öbür gün elbet belli olacak. Sabırla devam kışı bitirenler için Mısır vizesiz bilet alıp terlik şort orada devam etsinler 😅

• gfs samsuna çok iyi yağış veriyordu şuan yagis felan birakmadi

Yağış vermediği Giresun'a da 24 saat yağış vermiş. Son Gfs 'ye göre konumumda yeniden 24 saat kar geçişleri bekleniyor.

Yani, demem o ki, belli seviyede soğuk hava devam ediyor, ara ara farklı lokasyonlarda sürpriz yağışlar olabilir, onun harici zaten şu an cephe olumuşumlu ciddi bir sistem mevcut değil, takmayın kafaya

• Kışın finalini yapacak sistem 15 Şubat civarı görünüyor. Bu tarihten önce ya da sonra kar yağmayacak demiyorum hatta mart ve nisan yine oldukça sert geçecektir kış geç geldiği için ancak zirveyi burada bekliyorum.

Sibirya Aralık ayında erkenden uyandı sonra derin uykuya daldı dürtüyoruz dürtüyoruz uyanmıyor. Kutuptaki bölünme de her zaman olduğu gibi Amerika Kıtası'na yaradı. Biz de güya soğuk taraftayız diye seviniyoruz ama kışın en soğuk döneminde bile sulu kardan öteye geçemiyoruz acınası bir durum.

Bu kış zaten ölü doğmuştu 2010'a benim gibi benzeten çok insan oldu ben ondan bir tık daha iyi olabileceğini düşünürken daha kötüsü oldu 2018 ile kapışıyoruz rezillik konusunda

• Kışın finalini yapacak sistem 15 Şubat civarı görünüyor. Bu tarihten önce ya da sonra kar yağmayacak demiyorum hatta mart ve nisan yine oldukça sert geçecektir kış geç geldiği için ancak zirveyi burada bekliyorum.

Sibirya Aralık ayında erkenden uyandı sonra derin uykuya daldı dürtüyoruz dürtüyoruz uyanmıyor. Kutuptaki bölünme de her zaman olduğu gibi Amerika Kıtası'na yaradı. Biz de güya soğuk taraftayız diye seviniyoruz ama kışın en soğuk döneminde bile sulu kardan öteye geçemiyoruz acınası bir durum.

Bu kış zaten ölü doğmuştu 2010'a benim gibi benzeten çok insan oldu ben ondan bir tık daha iyi olabileceğini düşünürken daha kötüsü oldu 2018 ile kapışıyoruz rezillik konusunda

10 Şubat'ta anlaşalım :)

• Yine kaldık şubat marta dimi.Şaşmazzzz.Bu millet özellikle martın değerini anlayacak ama ne zaman.Yok cemre,yok yağan eriyor işlerini bırakacak.Bak aralık, ocak hatta şubatta bile yağıp eriyecek kar olmuyor.Yağsa erimeyecek ama kar yok 😂