Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kar kokusunu aldım geldim 😂 takılıyorum öyle kendimce abim Hayırlı olsun Rabbim analı babalı sağlikli büyütsün inşallah.

Sağol Amin kardeşim Allah sana da nasip etsin boş bırakma buraları üniversiteli oldun manitaları görünce bizi unuttun😂

• Sağol Amin kardeşim Allah sana da nasip etsin boş bırakma buraları üniversiteli oldun manitaları görünce bizi unuttun😂

Vallaha abi okuduğum bölüm harici başka bölüm üstünede çalışıyorum yazılım konusunda kendimi geliştirdiğim için ben pek bakmam kız mız işlerine 😂🤣 Neyse önümüzde güzel bir süreç var takibe değer yarındsn itibaren radara alalım 😎

• Ben burada Palanci DoquKaradeniz28 ve kuzeyin_oglu  Orasa kardeşlerime başka bir değinmek istiyorum 21-22 ve ay sonunu çok uzun vadeden gördükleri için onları tebrik ediyorum. Ben bu sene pek veri inceleyemiyorum işlerimden ve çocuktan dolayı ancak onlar bu hesaplamaları çok güzel yaptılar ve nokta atışı oldu tebrik ederim dostlar

• 2022 Ocak sistemi son zamanlarda yaşadığım en iyi sistemdi.Yağış gücü olarak tipi vardı her dek gelişinde mutlak beyazlamalar yaşamıştık.

Rüzgarıyla ünlüydü benim için.

• Ben burada Kerem Palancı DoquKaradeniz28 ve kuzeyin_oglu  Orasa kardeşlerime başka bir değinmek istiyorum 21-22 ve ay sonunu çok uzun vadeden gördükleri için onları tebrik ediyorum. Ben bu sene pek veri inceleyemiyorum işlerimden ve çocuktan dolayı ancak onlar bu hesaplamaları çok güzel yaptılar ve nokta atışı oldu tebrik ederim dostlar

Ben bu listede yokum osmanım tahmin işinde yokum kerem bu tarihi 20 gün önce söyledi tayfun ve ümitte onu destekler nitelikte yazdılar ben o sıralarda balığı kim yemiş onu araştırıyordum ayrıca modellerin hiçbirinin bugün gösterdikleri şekillerini kabul etmiyorum o balığı kim yediyse çıkacak ortaya

• Yok mu oralarda bir Upper Level Low umuz tayfun hocam.Sever o tarihleri:))

Adam geldi ull oluşma olasılığı var dedi gfs ull veriyor kahinmisin neysin abi

Gözler ve hafıza diyelim kardeşim.Aslında ULL(Upper level low) ihtimalini biz değil güncelleme yapan modeller bize gösteriyor.Olacak mı tabiki bilinmez ama ne mesaj vermek istediklerini bazen anlayabiliyoruz:)

• Bu ull başa bela olacak benden söylemesi bir yer izleyecek bir yer bakacak ama hadi hayırlısı 17 Şubat 2015 sistemine evrilme potansiyeli var

• İşin özeti kuzey kıyılarımızda en şanslı yerler kastamonu sahil-zonguldak sahiline kadar olan yerler,oraların az yüksekleri ise şov yapıyor konumları sistemleri karşılama adımları çok çok iyi,22si gibi görünen kopma ise ull olduğu için çok daha oynar ancak iç kesimler daha şanslı heleki DoquKaradeniz28 kara batacaksın,sen daha iyi bilirsin mevkinin özelliğini ama iyi kar alacağınıza inanıyorum:)darısı sahillere

• Ben burada Palanci DoquKaradeniz28 ve kuzeyin_oglu  Orasa kardeşlerime başka bir değinmek istiyorum 21-22 ve ay sonunu çok uzun vadeden gördükleri için onları tebrik ediyorum. Ben bu sene pek veri inceleyemiyorum işlerimden ve çocuktan dolayı ancak onlar bu hesaplamaları çok güzel yaptılar ve nokta atışı oldu tebrik ederim dostlar

Amacım tahmin işini yarışa sürüklemek değil ama forumda bir tane hırsız ve sözde üstat var. Zamanında sen yanlış biliyorsun o öyle değil diyordu şimdi benim dediklerimi tekrarlıyor. Bilmişlik taslayıp masum acemi üyelere üstatlık taslıyor. Bas bas bağırdığım, verilerle açıkladığım tarihlere iki üç tane uydurma terimle konmaya çalışıyor. Allah bu ve bunun gibileri bizlerden uzak tutsun.

Üç adet sistem tarihi verdim. Hepsini de Aralık ayında verdim. Analizin üstünden yaklaşık 2-3 hafta geçti halen daha arkasındayım vazgeçmedim. Salınım olma ihtimali yüksek, rotasını ve gücünü zaman belirleyecek.