Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • maşallah dün akşam gece ise yağışın kanadı merkez civarında kaldı sarkamadı tam bu tarafa sarksa idi 20 yi rahat bulurdu senin oralar ,kısmen daha hafif yağdı

Aynen hocam radardan baktım dünden beri adam akıllı sokulamadı kütleler

• Bafra'dan 35 km batıya Alaçam ve Yakakent'e geldim. Bafra'da çıktığım gibi dağlarda bile doğru düzgün kar yoktu. Çok yukarılara yağmış ki oraların çoğuna zaten 10/11'i gibi yağmıştı. Kızılırmak tarafındaki dağlarda örtü daha aşağılara inmiş.

En güzel görüntü ise denizde bembeyaz görünen Sinop. Fotoğraf kalitesi maalesef bu görsel şölene yetmedi ama görüntü harika Yakakent'ten Sinop'a bakış.

• Millet sahilden ne güzel fotoğraflar atıyor gariban Samsunumuzun yüksekleri bile vahim durumda

öyle düşünme kardeşim, nasip bu işler, Bir dahaki sistemde Samsun dahil yağmayan yerlerin de nasiplenecegini düşünüyorum.

Karşıda gözüken yer Yoroz sırtları

• 2020 den sonra en iyi sistemdi Trabzon için Rize içinde öyle diyecem örtü adına öyle değildi fakat kesintisiz kar yağdı uzun süre boyunca bunuda 2020 den sonra ben hiç görmedim

• Hocam Giresun merkez 30-40 dakika anca kar aldı ama 5-10cm kar oluştu evimin orda

Önümüzdeki hafta daha iyisi olabilir bence. Ama sistemin çizdiği rota ve istasyoner AB'nin muhtemel konumu Samsun ve Ordu ile Çorum Tokat ve Amasya 'ya iş görecek cinsten. Soğuk yetersizliği olmazsa ki, sanmıyorum olacağını, bu iller daha iyi fayda sağlayabilir.

Bu arada Giresun un benim gibi yüksek rakımlı iç kesimleri de önümüzdeki hafta şov yapacaktır.

Sıkıntılı kalabilir diye düsündüğüm tek yer Trabzon sahili ile Rize sahili

• Önümüzdeki hafta daha iyisi olabilir bence. Ama sistemin çizdiği rota ve istasyoner AB'nin muhtemel konumu Samsun ve Ordu ile Çorum Tokat ve Amasya 'ya iş görecek cinsten. Soğuk yetersizliği olmazsa ki, sanmıyorum olacağını, bu iller daha iyi fayda sağlayabilir.

Bu arada Giresun un benim gibi yüksek rakımlı iç kesimleri de önümüzdeki hafta şov yapacaktır.

O sochi ab si yine duvara kafa attıracak

• Demekki neymiş,Ortada sistem dahi yokken,ya da 10 gün önceden bir Balkanlara,bir Kafkaslara giderken,burada emek verip bişeylerin olabilirliğinin peşinde koşan,bişeyleri anlatmaya çalışanlar,hayal görmüyormuş dimi.İyisi ile kötüsü ile bir sistemi daha geride bıraktık.Allah tekrarını,herkesin sevineceği şekilde gelmesini nasip etsin inşallah.Kalbinizi temiz tutun.Bu işe yarış gözü ile değil nasip gözü ile bakın.Bir gün dilediğinize kavuşursunuz…

• Demekki neymiş,Ortada sistem dahi yokken,ya da 10 gün önceden bir Balkanlara,bir Kafkaslara giderken,burada emek verip bişeylerin olabilirliğinin peşinde koşan,bişeyleri anlatmaya çalışanlar,hayal görmüyormuş dimi.İyisi ile kötüsü ile bir sistemi daha geride bıraktık.Allah tekrarını,herkesin sevineceği şekilde gelmesini nasip etsin inşallah.Kalbinizi temiz tutun.Bu işe yarış gözü ile değil nasip gözü ile bakın.Bir gün dilediğinize kavuşursunuz…

Ümit sen yorulmadın mı dağdan denize gezmekten /scatisma2::341

• Önümüzdeki hafta daha iyisi olabilir bence. Ama sistemin çizdiği rota ve istasyoner AB'nin muhtemel konumu Samsun ve Ordu ile Çorum Tokat ve Amasya 'ya iş görecek cinsten. Soğuk yetersizliği olmazsa ki, sanmıyorum olacağını, bu iller daha iyi fayda sağlayabilir.

İmza

• GFS 13-14 sisteminde bir hafta boyunca inatla hemen hemen aynı rotayı çizdi ve ecm’yi de yanına getirdi. Umarım önümüzde görünen sistemde tam tersi olur. GFS akşam güncellemesinde yola gelmeli

Giresun merkez sahili 21-22 sisteminde tam sınırda kalıcak o zaman

Bu sabah bakmadım akşama göre konuşuyorum bu saydığın illerden ordu merkez hakkında şu anlık senin gibi düşünmüyorum inşallah sana katılıyorum diyebilirim

• Bu sabah bakmadım akşama göre konuşuyorum bu saydığın illerden ordu merkez hakkında şu anlık senin gibi düşünmüyorum inşallah sana katılıyorum diyebilirim

Yani Samsun sınır olur diyorsun reis. Elbette çok mümkün. Bende ordu sınır diyorum. Oda mümkün. Bir ihtimal Giresun bile sınır olabilir

• Gelecek sistemde eğer ki sochi taraflarında alçak basınç varsa maalesef Trabzon sahil boş geçer. Yuksekler ve civar iller iyi miktarda kar alabilir. Geçmişte bu a.b yüzünden çok saç baş yoldu Trabzon sahil kesimi.

ThunderCloud -Chaos