Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İki teorim vardı. Birincisi Hatay Samandağ bölgesine doğru aatımların devam etmesiydi.

İkincisi ise Yedisu segmentinin kırılmasıydı.

İlki gerçek oldu maalesef. İnşallah ikincisi de gerçek olmaz :(

Daha kötü ne olabilir dedikçe daha kötüsünü görmek tam Türkiye'ye özel bir durum bence hocam :(3232

Hedef Hava Harp Okulu

• İki teorim vardı. Birincisi Hatay Samandağ bölgesine doğru aatımların devam etmesiydi.

İkincisi ise Yedisu segmentinin kırılmasıydı.

İlki gerçek oldu maalesef. İnşallah ikincisi de gerçek olmaz :(

Bir ekleme yapayım, Kıbrıs yayı zafer burnu da tehlike artık. Sanıyorum bu sismik boşlukta da 7 üzeri deprem bekleniyor. Ama konumu gereği deprem + tsunami :(

• Tutalım mı ucundan diyorsun kardeşim:) Orasa başkanım emri verirse herşeye varım:)

Reisim birkaç gündür depremzede yakınlarımla uğraşıyorum antepden ve maraştan yakınlarımızı bir aileyi merkezde bir eve bir aileyide köye bizim eve yerleştirdim bir akşam çıkıp hiç beklemeden geri geldik durum tvlerde göründüğü gibi değil antepe gitmedim maraştan aldım maraşta sağlam yapı kalmamış anlatmayla bitmez birde kaç gün sonra gittik anlayın işte ben bunları gördükten sonra bir müddet daha havayla suyla ilgilenmem mümkün değil duyduklarım gördüklerim aklımı çok zorluyor bak yine deprem yine yıkılan binalar yine enkaz altında kalanlar çok zor bir dönemden geçiyoruz mevlâm yardımcımız olsun inşallah ne desek boş

• Reisim birkaç gündür depremzede yakınlarımla uğraşıyorum antepden ve maraştan yakınlarımızı bir aileyi merkezde bir eve bir aileyide köye bizim eve yerleştirdim bir akşam çıkıp hiç beklemeden geri geldik durum tvlerde göründüğü gibi değil antepe gitmedim maraştan aldım maraşta sağlam yapı kalmamış anlatmayla bitmez birde kaç gün sonra gittik anlayın işte ben bunları gördükten sonra bir müddet daha havayla suyla ilgilenmem mümkün değil duyduklarım gördüklerim aklımı çok zorluyor bak yine deprem yine yıkılan binalar yine enkaz altında kalanlar çok zor bir dönemden geçiyoruz mevlâm yardımcımız olsun inşallah ne desek boş

Abi insan aklı olanları kaldıramaz.Azıcık işin içinde olan kerkes ucundan da olsa payına düşeni alıyor.Yardıma gönderdiğimiz ve geri gelen arkadaşlarımıza bile psikolojik destek veriyoruz neredeyse.Yaptığımız yardımlar yükümüzü biraz hafifletsede kendimi biraz bu durumdan uzaklaştırmaya çalıştım.Sınav büyük ağabeyim.Allah herkesin yardımcısı olsun.

• Çok büyük geçmiş olsun, Rabbim bizi afetlerden korusun. Umarım ölen vatandaşımız olmaz. Hatay yerle bir oldu. Atatürk' ün deyişi ile Hatay bizim şahsi meselemizdir. Bırlikte kalkınacagız inşallah.

• Biraz detaylı inceleme yapma fırsatı buldum.

Şu kadarını söyleyeyim, bir iki gün içinde modeller ayın sonu itibariyle ciddi bir sistem denemeye başlayabilirler.

Altyapı gerçekten çok uygun. Sistem kaçarsa bilin ki kılpayı Yunanistan'a kaçmıştır.

Bir ipucu daha vereyim, sistem öncesi yaklaşık iki gün ciddi bir lodos görebiliriz.

Modeller zaten hafiften üzerimize üzerimize gelmeye başladı Tayfunum

• Abi insan aklı olanları kaldıramaz.Azıcık işin içinde olan kerkes ucundan da olsa payına düşeni alıyor.Yardıma gönderdiğimiz ve geri gelen arkadaşlarımıza bile psikolojik destek veriyoruz neredeyse.Yaptığımız yardımlar yükümüzü biraz hafifletsede kendimi biraz bu durumdan uzaklaştırmaya çalıştım.Sınav büyük ağabeyim.Allah herkesin yardımcısı olsun.

Reis orayı görmek sadece görmek bile insanın aklını alıyor kendimde değilim getirdiğimiz yakınımızın 2 yaşındaki torununu maalesef enkaz altında kaybettik kaç gün beklediler cenazelerini alabilmek için çok zor şeyler yaşadılar yaşıyoruz seninde arkadaşların ordan gelmiş hepsini çok iyi anlıyorum inşallah yaşadıklarımızı unutmayız unutmadan gerekeni yaparız

• Bu arada büyük geçmiş olsun tekrardan deprem olmuş. Bu olay olağan dışı birşey ve devamı da gelmez umarım çok fena gerçekten yaraları satacağız derken tekrar tekrar olması inanılmaz gerçekten çok üzgünüm ama bu olayın arkasında başka şeylerde olabilir oyunlar

• Fay hattı üzerine kurulu bi coğrafya. Zamanında atalarımız bu topraklara yerleşmiş, insanı yaşatmak bizim elimizde

Einmal editiert, zuletzt von Snow28 ()

• Fay hattı üzerine kurulu bi coğrafya. Zamanında atalarımız bu topraklara yerleşmiş, insanı yaşatmak bizim elimizde

Binbir güzellikle dolu bir coğrafya. Bilim kurallarına uyduktan sonra ölümlerin minimum olması mümkün ama önce vicdan sahibi ve isinin ehli kişilere yetki vermek gerekli. Yoksa kader deyip geçmek çok kolay

• Ordu da gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

Ordu, Kabadüz, ÇAMBAŞI KAYAK MERKEZİ -7,2
    Ordu, Akkuş, AKKUŞ -5,2
    Ordu, Aybastı, AYBASTI/TOYGAR KÖYÜ -4,9
    Ordu, Gürgentepe, GÜRGENTEPE -4,8
    Ordu, Kabadüz, KABADÜZ/YOKUŞDİBİ BELDESİ -4,4
    Ordu, Mesudiye, MESUDİYE -4,2
    Ordu, Korgan, KORGAN -3,5
    Ordu, Gölköy, GÖLKÖY -3,4
    Ordu, Aybastı, AYBASTI -2,8
    Ordu, Kabataş, KABATAŞ -2,5
    Ordu, Kumru, KUMRU -1,8