Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 4.5 Milyar yaşında Dünya.Bazen ısınır,bazen soğur.Bu konulara çok da girmek istemiyorum.Sonra bilim dışı olmakla itham ediliyoruz.Halbuki bu tarz olgulara inanmayan onlarca bilim insanı da var.Suçlu yine biz ve inekler galiba😂Halbuki 8 milyar insanı bir araya toplasak samsuna sığdırırız:)))

Abi kimse beni kavurma yemekten men edemez. Rabbim hastalık bela vermesin yeter ki :) benim derdim zaten bir şeylerin dikte edilmesi. Isı adası varmış da İstanbul’a eskisi gibi kar yağmıyormuş. Mesela İstanbul en efsane kışını yakın tarihte mart 87de yaşamış. O kadar eminim ki yine aynı şey yaşanacak, denk gelecek Allah ol diyecek olacak. Basınç dizilimi denk gelecek olacak. Sorsan insanlara mart da kar yağarmıymış der. Martın üç haftasının kış olduğunu bilmez. Haziran oluyor böyle yağmur soğuk mu oluyor diyorlar, 21 hazirana kadar bahardır. İnsanları memnun etmek de zor abi. Yazın sel mi olur, kürsel ısınmayı görüyon mu diyor. Nedenini kimse sorgulamıyor. Neyse konu da kafa şişirmeyelim

• Yaaa işte gri çocuk balık baştan kokar demişler.efso da efsane oldu desene bu forumdan buzamana kadar nice efsolar geldi geçti merak etme o kendine yine biryer bulmuştur.şu adamın konusuna bir kere bile msj atmadım çünki adama ısınamadım 😊

Kendisiyle çok tartışma yaşadım hatta karşılıklı hakaretlerimiz var çünkü küstah birisi halen ekran görüntüleri duruyor. Ancak yönetim beni oyunbozanlık yapıyorsun, karamsarsın, sinerjiyi bozuyorsun vs ithamlarla onu değil beni uzaklaştırdı oysa onu kendi konusunda kepaze ettim. Tabi kendisi tarikat lideri gibi takıldığı için ona taparcasına savunan kitlenin de bunda büyük payı var. Yaptığı tek şey deneysel tahmincilik sağdan soldan bulduğu verileri ya tutarsa diye ekliyor ancak ne hikmetse olumsuz verileri gözü görmüyor kör olmuş zavallı :)

Aşağıdaki yazacaklarım diğer konularda ''deşifre'' diye geçen bir konu olmuş asıl deşifre burada dursun gerçek yüzünü görsün insanlar o yüzden şahısla ilgili son mesajımdır ricamdır silinmesin...

Cold.Efso Tahmincilik Sunar

Yemeğimize(Tahminimize) takip edenleri itiraz edememe ve kolay kılıf uydurma amacıyla ön hazırlık maddeleriyle başlıyoruz.

1. Modeller çok kötüdür, pis, kaka sakın bakmayın(ama ben bakacağım her güncellemede ya gfs ya ecmwf muhakkak laf atmam lazım)
    2. Sinerjiyi bozmuyoruz
    3. GGS dklklldfsfskf

Tarif:

• Tencereye yarısını biraz aşacak şekilde deniz suyu ekleyip ocağın altını açıyoruz
    • Suya Türkiye'nin kuzeyini temsilen fındık, güneyi ve iç kesimini temsilen kiraz, batısını temsilen incir ve doğusunu temsilen kayısı ekliyoruz.
    • Yemeğimize biraz İskandinavya' dan getirttiğimiz somonları ekliyoruz
    • Et oranı yetmezse diye Sibirya kurdu eti (tercihen ayısı da olabilir) ancak muhakkak Sibiryalı olsun
    • Avrupa'dan da çavdar, buğday, arpa ithal ürünlerimiz ekleyerek iyice pişene kadar karıştırıyoruz.
    • Ne olur ne olmaz diye yemeğimizi 3-5 gün bekletelim bakarsınız mayası tutmaz, kıvamı uymaz, oda sıcaklığı yetmez falan fistan işimizi garantiye alalım :)
    • Beklettikten sonra Afrika özel seçim kakaomuzu üstüne serpiştiriyoruz.

Afiyet olsun...

Ha bu arada yemek beğenilmezse diye yine Afirka'dan getirttiğimiz ak yüzlü ıslıkçı ördek'' tüyünü üstüne dikiyoruz ve en baştaki 3 maddeye geri dönerek takipçilerimize hatırlatıyoruz. Dördüncü maddeyi ekliyoruz ''Allah'ın dediği olur''

Bu tarifi her zaman her yerde uygulayabilirsiniz malzemeler tutmazsa değiştirin ne olacak sanki önümüzde 70-80 yaşanacak kış var illa doğru yemeği buluruz sallamaya devam...

• Kış demek soğuk demektir..

Bu sene çok fön yemedik.. Efsanelerden önce fön güzel oluyor ama bu seferde rakım sistemi etkili oluyor gibi geliyor bana..

Soğuğun kıymetini bilelim arkadaşlar kar yağmasa da kışın doğası gereği çiçeklerin erken açması, tarım arazilerinin sıcağı erken yemesi bizim açımızdan iyi olmaz..

Elbet sıcak günlerde olacak ama önemli olan kışın ben kışım dediğini bize hatırlatması

• Çayın hakkını veren gördüğüm ender kişilerdensin valla üstat :)) demlik bezmiştir senden ^^

Valla hocam bu çay konusunu abarttığımı düşünenler olabilir onlara şöyle diyeyim bizzat beraber çay içtiğimiz arkadaşlar mevcut kaç bardak çay içtiğimi hesaplamakta oldukça zorluk çekmişti buradan onada selam olsun 😂

• Valla hocam bu çay konusunu abarttığımı düşünenler olabilir onlara şöyle diyeyim bizzat beraber çay içtiğimiz arkadaşlar mevcut kaç bardak çay içtiğimi hesaplamakta oldukça zorluk çekmişti buradan onada selam olsun 😂

Toprak yerel haberlere bile çıktın çay konusunda sonunda

Tiryakiliğin Böylesi! Günde 90 ile 120 Bardak Çay İçiyor... - YouTube

• Vay be gri çocuk.Ne kadar doluymuşsun.Sen bu kadar şeyi ne ara yaşıyorsun.Dünyadan haberimiz yok😂

• Valla hocam bu çay konusunu abarttığımı düşünenler olabilir onlara şöyle diyeyim bizzat beraber çay içtiğimiz arkadaşlar mevcut kaç bardak çay içtiğimi hesaplamakta oldukça zorluk çekmişti buradan onada selam olsun 😂

Yok başkanım.Bence sen basit bir “çaysever” olarak adlandıralamazsın.Çay gurmesi,çaykolik,çay adam vs.Olabilir😂

• Biz ne hocalar gördük hepsi cacık oldu neymiş işimiz tengriye kalmışmış ulan tengri ney kim kimin nesi biz hangi ülkede yaşıyoruz bu cehalet nereye kadar haşaa başkabir tanrımı yarattılarda bizimmi haberimiz yok.bu sosyal medya bütün insanların kimyasını bozmuş Allah sonumuzu hayreylesin bunları gördükce eski zamanları daha çok özlüyor insan.biz kimin eğri kimin doğru olduğunu biliyoruz hocam.tabi çevresine at gözlüğüyle bakanlar bunu göremez kibir ve hır herzaman insanı dibe vurdurur.

• Gréy dostum geçen sene ben de tartışma yaşadım kendisiyle özelden atıştık bana genelde laf sokmaya başladı. Gelir dediği tüm bin vezir padişah isimlerine gelmez dedim bana zıt koştu sonunda deli olduğuna karar verdim ve uğraşmadım. Takıntılı biriydi forumdan uzaklaşması iyi oldu

• Gréy dostum geçen sene ben de tartışma yaşadım kendisiyle özelden atıştık bana genelde laf sokmaya başladı. Gelir dediği tüm bin vezir padişah isimlerine gelmez dedim bana zıt koştu sonunda deli olduğuna karar verdim ve uğraşmadım. Takıntılı biriydi forumdan uzaklaşması iyi oldu

Niye uzaklaştırıldı forumdan

Osman.Sende mi.Böyle şeyler yaşıyorsunuz ve kimsenin haberi yok.Olmadı