İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bu forumda bu kadar uzun süredir duran kimse trol değildir fikir ayrılığı olur. Beğenmeyedebilirsin ama 12 yaşında gibi davranırsan bir karşılık alırsın birazda şükür etmek lazım yağış haritasında istanbulda 10 cm kar var bu dk bunu beğenmemek olmaz enaz 30-40 mm de yağmur var

şimdi bunuz küçültüp 1cm kar demenin ne manası var .

Maalesef anlatamıyorum.Diyagrama bakınca ana senaryonun ne kadar cimri davrandığını anlayabilirsiniz yağış konusunda.Ben olayın kar kısmında değilim.Oyle bir rezil kış ki bu sene Ocak sonunda yağmur kovalıyorum.Zayıf bir kar almaktansa daha tatminkar bir yağmur olsun.

• Maalesef anlatamıyorum.Diyagrama bakınca ana senaryonun ne kadar cimri davrandığını anlayabilirsiniz yağış konusunda.Ben olayın kar kısmında değilim.Oyle bir rezil kış ki bu sene Ocak sonunda yağmur kovalıyorum.Zayıf bir kar almaktansa daha tatminkar bir yağmur olsun.

hocam bir cm kar yağacak diye takla atacaklar demen olmuyor 1 cm kar yağsın ben takla atıp fotoğrafını da foruma koyucam yaşim 45

uzatmayalım konu dağılmasın inş bol yağışlı ve karlı günler olsun diyelim

• Önce yağışlarımız bi gelsin sonra kar yağışı gelecek mi gelmeyecek mi takip ederim

2 şubattan itibaren çok güzel yağışlara kavuşuyoruz 8) 850hP ortalama olarak -6,5 ve -7,5 arasında değişiyor. Aydos Tepesinde güzel bir birikim olacaktır

• Harbi aydos tepesi beyaz 😁 insan önce bir şükür ediyor sonra hayrete düşüyor Rabbim bu beyaz rahmetini şehrimizden hiç eksik etmesin

Aydos'la 5 km var aramda.Zorladım ama göremedim.1 2 güne yağış denk gelirse görürüm gibi. :hfyeni (29):

• hocam bir cm kar yağacak diye takla atacaklar demen olmuyor 1 cm kar yağsın ben takla atıp fotoğrafını da foruma koyucam yaşim 45

uzatmayalım konu dağılmasın inş bol yağışlı ve karlı günler olsun diyelim

Size özel bir mesaj değildi.Herkesin beklentisi kendine.4 aydır çok kötü sürecin sonunda en azından daha tatminkar bir yağış olsun istedik diye taşlanan benim.Diger güncellemeler daha iyi olsun diyerek tartışmayı bitiriyorum.

• Cold.EFso hocam gemin ısrarı için ne düşünüyorsunuz, açıkçası ab açısından farklı bir şey deniyor ve iyi görünüyor ama soğuklar açısından İstanbul o görüntüde şakır şakır yağmur alır

• Cold.EFso hocam gemin ısrarı için ne düşünüyorsunuz, açıkçası ab açısından farklı bir şey deniyor ve iyi görünüyor ama soğuklar açısından İstanbul o görüntüde şakır şakır yağmur alır

Kolpaçino Gem bazen 192/240’ta işe yarar

Naefs için çok ufak katkı verir uzak vade için

Eps varken 120-144-168 için gem konuşmak bana göre abestir

Einmal editiert, zuletzt von Cold.EFso () aus folgendem Grund: Cümlede anlam bozukluğu vardı Daha çok kitap oku @cold.efso yaşlanıyorsun 😀

• Benim düşüncem iki aydır aynı. Bizim adam akıllı günlerce süren yağışa ihtiyacımız var öncelikle. Modelleri değerlendirirken en mühim konu bu. Tam manasıyla kuruduk çünkü. Ya adam akıllı kar yağsın ki hepimizin temennisi bu. Ama kuru soğuk olacaksa günlerce sınırda yağmur yağsın itiraz etmem. Etme lüksümüzün olduğunu da düşünmüyorum.

• Ümraniye'de yağışın arasından sulu kar taneleri atıyor ama kara tam olarak bir dönüş yok öğleden sonra döner herhalde. 1 saat önce Sabiha Gökçen'e gidip geldim Aydos'un zirvesi beyazdı ama otobanda seyir halinde olunca fotoğraflayamadım.

• Kolpaçino Gem bazen 192/240’ta işe yarar

Naefs için çok ufak katkı verir uzak vade için

Eps varken 120-144-168 için gem konuşmak bana göre abestir

Hocam öyle demeyin Gem modeli geçen kışın mucididir tutarlılığı Gfs'den daha iyi zaten. Buradaki çoğu takip eden arkadaş bilir, siz geçen kış aramızda yoktunuz büyük ihtimalle haberiniz yok ama her güncelleme neredeyse Mart ayında gelen 2 sistemide bize verdi kuvvetli şekilde tüm modelleri kendine benzetti ecmwf anca 144'de görebilmişti. Eps felan hikaye artık dün akşama göre bir anda gene doğulamış baya hemde bir hükmü kalmadı pek yani, 2-3-4 güncelleme ısrar ediyor sonra ana çıktı 120'de değiştinmi hop geri vites. Ha bu sezon pek ısrarcı degil geçen seneki gibi orası ayrı tabi ama hiç bir model iyi değil bu kış oda bir gerçek.