Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Akşam günceli neticesinde yağış çok güzel bizim için. Sıcaklık sıkıntı gözüküyor ama 100 rakım ve üstü kurtarır gibi şu görünümde. Denizden içerde kalma faktörü de var tabi.

Salıpazarı şov yapar ilyaskoÿden itibaren şov yapar

• Ay ortası atmosferik çatısal ısınma Stratosferik anlamda da etkisini gösteriyor. Veriler parametreler ısınmanın olacağına hatta Major olacağına işaret ediyor. Son güncellemede 10hPa 60'N rüzgarları -19.9m/s hıza kadar düştü. Aynı şekilde displacement olunca daha da iyi oldu. Gezegensel dalga aktivitesi displacement'a işaret ediyor. Çok çok öncesinde(Ocak ikinci hafta gibi) ısınma olacağını hatta tek bir ısınmayla sınırlı olmayacağını duyurmuştuk. Beklediğimiz ısınmalar oldu ve şu an bir SSW içindeki son ısınmayı yaşıyoruz. Ay ortasında ise iyice dayak yiyen Stratosferik Polar Vorteksin nakavtına tanıklık edebiliriz. SSW konusunda tüm analizlerimiz ve mesajlarımız duruyor, bu kışın Nisan'a hatta Mayıs'a sarkacağını birçok kez söyledik :hfyeni (29):

Hala konuya gelip okuma yapamadım, kusurumu en kısa sürede telafi edeceğim. Burada kısaca fikrimi söylersem, ben Zonal rüzgarlar'ın fazla doğulu olduğunu hissediyorum. Sanki Avrupa bir adım önümüzde gibi. Hayırlısı bakalım.

• Arkadaşlar Marmara ve bati Karadeniz bu hafta bayram yapacak olabilir , yapsınlar ama subat sonu mart basi bizim bölgemize öyle bir sistem gelecekki hayat duracak ,elektrik kesilecek .o yüzden bu sistem işini şu anlık bırakalim.Eninde sonunda herkes mutlu olacak .Görün bakin

• Bravo çok güzel yorumladın Hasan bir ekleme daha yapalım üst katmandan alt katmana kadar da ısınma var yani birleşme yani coupling görünüyor. Rüzgarlar her katmanda doğuya dönecek bu da doğudan gelen canavar demek bütün katmanlarda yukarıdan aşağıya kesintisiz kırmızılık varsa birleşme olacak demektir.

• Arkadaşlar Marmara ve bati Karadeniz bu hafta bayram yapacak olabilir , yapsınlar ama subat sonu mart basi bizim bölgemize öyle bir sistem gelecekki hayat duracak ,elektrik kesilecek .o yüzden bu sistem işini şu anlık bırakalim.Eninde sonunda herkes mutlu olacak .Görün bakin

İyide kardeşim sistemin doğuya kayma olasılığı var şuan sistem işini bırakmak saçma olur

Reis büyük oynadın yine. Bilirsen haber siteleri kesmez bak ben diyim kanala çıkarırlarr :D