Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İşte cevabıda vermişsin zaten sen anca yat evde. 1 sene oldu bir bardak çay içirmedin. Yazık sana. Gelme sen 🤪

Yazın içelim abim yazın daha güzel olur 😂

• 20+20=40 koyun x 3000tl =120.000 tl

Yok başkanım ben 120.000 tl yi başka işlerde kullanırsam daha çok katlarım.Mantıklı değil :hfyeni (18): :hfyeni (18):

20+20=40 koyun 1 sene sonra en az 100 koyun 100×3000=300000

300000-120000=180000 kazanç 1 senede. Sana bugün gözlerimdeki ışıltıyı sormuşmuydum🤣🤣

• 20+20=40 koyun 1 sene sonra en az 100 koyun 100×3000=300000

300000-120000=180000 kazanç 1 senede. Sana bugün gözlerimdeki ışıltıyı sormuşmuydum🤣🤣

Ama başkanım asıl sorun bizim 1 senedeki emeğimizin karşılığı.Asgari ücretle çalışsak senede zaten 100.000 kazanırız.Yaylalarda çadırda yatacaz.Yok beni cezbetmedi. :hfyeni (18):

• Yani bu görüntüler iyiye mi işaret?

Stratosferin darbe alması iyiye işaret ancak bölünme olması ihtimaller doğrultusunda kar açısından nispeten daha olumsuz. Şimdilik bölünme veya yer değiştirme olması önemsiz. Önemli olan Stratosferin darbe alacağının kesinleşmesi ve darbeyi ne kadar yediği. Tabii bu bile kesin olarak iyiye işaret değil. Olursa bir yerlere bir şeyler inecek ama nereye?

• Hocalarım 4 gündür sınavlar yüzünden giremiyom.Durumlar nasıl herhangi bir gelişme var mı atmosfer açısından ?kısaca bilgilendirirseniz sevinirim

Kankam ya.Herşey yolunda sıkıntı yok.Atmosfer gayet iyi.Bizde hala bekliyoruz işte.pazar günü bu soruna cevap bulacağız rahat ol : )

• Stratosferin darbe alması iyiye işaret ancak bölünme olması ihtimaller doğrultusunda kar açısından nispeten daha olumsuz. Şimdilik bölünme veya yer değiştirme olması önemsiz. Önemli olan Stratosferin darbe alacağının kesinleşmesi ve darbeyi ne kadar yediği. Tabii bu bile kesin olarak iyiye işaret değil. Olursa bir yerlere bir şeyler inecek ama nereye?

Hakkımızda en iyisi neyse o olsun inşallah :)

• Ocak ayının ortası olmuş Uludağ'da 21 cm kar anca var 2 gündür yağan kar toplamı oda , sezonu bile açamıyor kayak merkezleri, zaten o karda önümüzdeki günlerde gelecek lodos ile erir bakın binlerce metre yükseklikten bahsediyorum ben bu kadar kötü bir kış hatırlamıyorum buradaki hiçkimse hatırlamıyordur eminim kötününde kötününde kötününde kötüsü bu kış ,karı kışı geçtik yağmur düşmüyor kafayı yemek üzereyiz ötele babam ötele şubat ettik , şubattan sonra isterse efsane gelsin bu kışın attığı keleği bu saatten sonra asla unutturamaz.

• Ssw olmasını istemem. Bize kutuptan salınım yapacak doğu avrupa koridoru açacak polar atak sistemi daha cok isterim. Bu esnada azorun izlanda ile olan mücadeleside olacak. Sürekli ao nao bakacagimiz bir sistem olmalı. Ben şaşıyorum ssw olacak bilmem ne, bize hep faydasi olmuş mu ona bakalım. Kutbi girdap bölunme riski de var şimdi. Sonuç olarak son hafta soğuma trendine giriyoruz ama kesin var denilemez sahillere. Bizim bölgemiz daha cok kutuptan salınım yapan sistemlerle daha çok sevinmiştir. Ssw lerde Avrupa bizden herzaman bir sıfır öndedir. Benim şahsi fikrim bu. Kim ne demek isterse desin arkadaş.

• Ocak ayının ortası olmuş Uludağ'da 21 cm kar anca var 2 gündür yağan kar toplamı oda , sezonu bile açamıyor kayak merkezleri, zaten o karda önümüzdeki günlerde gelecek lodos ile erir bakın binlerce metre yükseklikten bahsediyorum ben bu kadar kötü bir kış hatırlamıyorum buradaki hiçkimse hatırlamıyordur eminim kötününde kötününde kötününde kötüsü bu kış ,karı kışı geçtik yağmur düşmüyor kafayı yemek üzereyiz ötele babam ötele şubat ettik , şubattan sonra isterse efsane gelsin bu kışın attığı keleği bu saatten sonra asla unutturamaz.

Knk Şubat ortası bu bölgeye sistem gelecekse adını Kutup ekspresi koyacaz.Burda en çok üzülen ve düşünen sensin.Öyle bir sistem olacakki aralık ve ocak iyiki sıcak geçti diceksin .O derece yani

• Ocağın yarısına geldik hala gümüşhanede kar yok. Önümüzde ki hafta da bir şey yok. Ara sıra buraya bakıp umutlanıyorum ama durum çok kötü. Şu an en az 15cm kar olmalıydı zeminde. :boat: X/

• Ssw olmasını istemem. Bize kutuptan salınım yapacak doğu avrupa koridoru açacak polar atak sistemi daha cok isterim. Bu esnada azorun izlanda ile olan mücadeleside olacak. Sürekli ao nao bakacagimiz bir sistem olmalı. Ben şaşıyorum ssw olacak bilmem ne, bize hep faydasi olmuş mu ona bakalım. Kutbi girdap bölunme riski de var şimdi. Sonuç olarak son hafta soğuma trendine giriyoruz ama kesin var denilemez sahillere. Bizim bölgemiz daha cok kutuptan salınım yapan sistemlerle daha çok sevinmiştir. Ssw lerde Avrupa bizden herzaman bir sıfır öndedir. Benim şahsi fikrim bu. Kim ne demek isterse desin arkadaş.

Ssw sevicilerden değilim ben de ama istemek zorundayız bir sistemle kurtaramayoz artık temelli bir değişim lazım. Elimizde bir zar ve çift gelmesi için atmamız gerekiyor ssw oldun bölünme mi yer değiştirme mi görelim en azından şansımızı denedik deriz sanki biz yapıyormuşuz gibi :)

• şunuda belirteyim şubat ayında bizi baya büyük bir sistem bekliyor ocak son hafta diyagramdanda belli olduğu gibi bir sistem beklentimiz elbet var lakin gücünü tam kestirmek şuan zor ufak basınç oynamalarıyla güçlüde gelebilir cılızda olabilir.yanlız şubattaki sistemi kaçırmamamız lazım bunuda kaçırırsak artık bizde keçileri kaçırırız gibime geliyor😄😄😄