İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ulan bir haftadır soğuk çekiyoz iki gündür döndük resmen bir kar tanesi bile görmedik be yazıklar olsun boyle şehir olur mu😀

Afedersiniz ama ağır konuşacağım

İzmir'in şanssızlığından da 2017 sonrası leşliğinden de artık midem bulanıyor benim. Son yıllarda resmen Antalya, Adana, Mersin, Hatay bizden daha fazla kar alıyor artık. Tamam alsınlar gözümüz yok da ülkede tek kar yağışının azaldığı, tek kendi standartlarında efsane yakalayamayan bölge biz mi olacağız? Gerçekten anormal yani hiç zaten bizim bölgeye nadir yağıyor diye normalleştirmeyin. Dağlara, İç Ege'ye de mi yağmak bilmiyordu eskiden? Ben liseyi Bornova'da okudum 2015, 2017'de sistemlerde Evka 4'e otobüs çıkamıyordu be oradaki arkadaşların okula gelip gidemediği olmuştu. Sabuncubeli her sene kapanıyordu şimdi oraya bile zor yağıyor. Bunun artık 2 olasılığı var ya gerçekten küresel ısınma ülkede en çok bizim bölgeyi etkiledi artık asla dağlarda bile eskisi gibi kar yağışları göremeyeceğiz ya da en sonunda bir patlaması olacak godzilla alacağız çünkü 7 yıllık açığı ve yediğimiz kazıkları anca 1945 gibi bir sistem kapatır doğanın, atmosferin bir dengesi varsa

• Afedersiniz ama ağır konuşacağım

İzmir'in şanssızlığından da 2017 sonrası leşliğinden de artık midem bulanıyor benim. Son yıllarda resmen Antalya, Adana, Mersin, Hatay bizden daha fazla kar alıyor artık. Tamam alsınlar gözümüz yok da ülkede tek kar yağışının azaldığı, tek kendi standartlarında efsane yakalayamayan bölge biz mi olacağız? Gerçekten anormal yani hiç zaten bizim bölgeye nadir yağıyor diye normalleştirmeyin. Dağlara, İç Ege'ye de mi yağmak bilmiyordu eskiden? Ben liseyi Bornova'da okudum 2015, 2017'de sistemlerde Evka 4'e otobüs çıkamıyordu be oradaki arkadaşların okula gelip gidemediği olmuştu. Sabuncubeli her sene kapanıyordu şimdi oraya bile zor yağıyor. Bunun artık 2 olasılığı var ya gerçekten küresel ısınma ülkede en çok bizim bölgeyi etkiledi artık asla dağlarda bile eskisi gibi kar yağışları göremeyeceğiz ya da en sonunda bir patlaması olacak godzilla alacağız çünkü 7 yıllık açığı ve yediğimiz kazıkları anca 1945 gibi bir sistem kapatır benim gözümde.

Benimde düşüncelerim aynı bu olay küresel ısınma ile alakasını geçti diye düşünüyorum. Elbette etkisi var ama sadece bizim bölgeyemi var? Madem bizim bölgeye daha büyük etki etti peki neden bizim bölgeye bukadar etki etti.Çok derine bile inebilecek bir konu aslında ama şahsen biz kar göreceksek havada görmek bile kurtarmaz örtü yapabilecek kar kurtarır.Bu saatten sonra havada göreceğim kara bile sevinmem diye düşünüyorum.Hakkımızın çok altı maalesef.

İzmir'in şanssızlığından da 2017 sonrası leşliğinden de artık midem bulanıyor benim. Son yıllarda resmen Antalya, Adana, Mersin, Hatay bizden daha fazla kar alıyor artık. Tamam alsınlar gözümüz yok da ülkede tek kar yağışının azaldığı, tek kendi standartlarında efsane yakalayamayan bölge biz mi olacağız? Gerçekten anormal yani hiç zaten bizim bölgeye nadir yağıyor diye normalleştirmeyin. Dağlara, İç Ege'ye de mi yağmak bilmiyordu eskiden? Ben liseyi Bornova'da okudum 2015, 2017'de sistemlerde Evka 4'e otobüs çıkamıyordu be oradaki arkadaşların okula gelip gidemediği olmuştu. Sabuncubeli her sene kapanıyordu şimdi oraya bile zor yağıyor. Bunun artık 2 olasılığı var ya gerçekten küresel ısınma ülkede en çok bizim bölgeyi etkiledi artık asla dağlarda bile eskisi gibi kar yağışları göremeyeceğiz ya da en sonunda bir patlaması olacak godzilla alacağız çünkü 7 yıllık açığı ve yediğimiz kazıkları anca 1945 gibi bir sistem kapatır doğanın, atmosferin bir dengesi varsa

Hocam mükkemmel yazdınız elinize sağlık, gerçekten içimi döktünüz. Bu durum orjinal değil. Son yıllarda sürekli Antalya'ya kar yağdı, Hatay'a kar yağdı haberleri duyuyoruz burada ise havada zar zor kar görüyoruz, bundan bir kaç sene önce Texas'ta kar fırtınası oldu.

İspanya da aynı şekilde hiç almadığı kadar kar almıştı.

Hatta Meksika'da daha önce hiç kar almayan bir yer ilk defa kar aldı.

İzmir'in ise aldığı koca bir HİÇ. Eğer kaynak küresel ısınmaysa, koskoca küresel ısınma tüm dünyada kar oranlarını arttırdı, tek azalttığı yer İzmir mi oldu? İnanması çok güç biri durum gerçekten. Daha çok şey yazasım var aslında ama sabrın sonu alamettir diyip susuyorum. İnşAllah en kısa zaman için örtü yapan kar alırız, çünkü biz bunu hak ediyoruz.

• Benimde düşüncelerim aynı bu olay küresel ısınma ile alakasını geçti diye düşünüyorum. Elbette etkisi var ama sadece bizim bölgeyemi var? Madem bizim bölgeye daha büyük etki etti peki neden bizim bölgeye bukadar etki etti.Çok derine bile inebilecek bir konu aslında ama şahsen biz kar göreceksek havada görmek bile kurtarmaz örtü yapabilecek kar kurtarır.Bu saatten sonra havada göreceğim kara bile sevinmem diye düşünüyorum.Hakkımızın çok altı maalesef.

Hocam havada kar hakkımız olmaktan çıkalı çok oldu artık Kordon'da en az 10 cmlik bir sistem hakediyor bu şehir bu kadar kuraklık, şanssızlık ve kazıktan sonra. 2-3 sene daha böyle giderse ciddi diyorum asıl hakkımız 1945 rekorunu zorlamak olacak.

Edit: Hatta az yazmışım Kordon'da en az 15-20 cm hakettiğimizi düşünüyorum üstteki arkadaşımızın mesajını gördükten sonra

• yagışta yok abi bu ne igrenc bi hava ne garip bi hava gercekten sıkıldım artık abi yagis yoksa sogukta olmasin ben senin sogugunu cekmek zorunda degilim. Ben yazı sevmiyorum abi bu şehre hep yagis yagsin bitsin bu özlem bian önce kar beklerken yagmura hasret kaldik

• 2017 deki sıcak cephe kar yağışı buca için efsaneydi aşırı soğukların üstüne 8-10 saat yoğun kar almıştık yerde en az 15 cm örtü olmuştu umarım en kötü bu şekilde bir sistem alırız...

• Şu mesajı sildim diye insan kayıran bensem evet kayırıyorum varmı itirazınız ? Belkide kışı kapatanları sevmiyorumdur:) Kurallara uymak zorundasınız üzgünüm.

Kışı kapatmak demek nasıl kurallara aykırı olabiliyor?

• Offizieller Beitrag

Kışı kapatmak demek nasıl kurallara aykırı olabiliyor?

Konuya kışı kapattık diye birşey yazamaz Burayı bir çok kişi takip ediyor sizce ne kadar doğru ? Bu konunun sorumlusu var. Kışı kapattık diye yazıyorsa veri sunması gerekiyor. Onuda yapmıyorsa karalama tahtası konusuna kışı kapatabilir. Verisiz 1 kişinin kışı kapattık yazması sizin hoşunuza mı gidiyor ? Daha fazla konuyu bölmeyelim lütfen.

• Offizieller Beitrag

Bazı kurallar hiç anlaşılmamış galiba tekrar hatırlatmak da fayda var.Her sene olduğu gibi kış mevsimini kapatanlar ortaya çıkmaya devam ediyor çıkacak da bizim tek isteğimiz veriyle desteklemediğiniz bir "kış bitti" mesajını bu konu yerine karalama tahtasına yazmanız yönünde.Birisi sinirleniyor geliyor konuya kış bitti yazıp gidiyor.Şimdi böyle olunca ne oluyor konuya hiç yazmayan dışarıdan takip eden birisi farklı bir beklenti içine giriyor.Belki kışın geri kalanında kar yağışı yada kış mevsiminin gereği soğuk olmayacak haklı çıkacak ama bunu inatla bu konuya yazma gereği duyuyor.Arkadaşlar bu siteye yazmayın demiyoruz çok açık şekilde verisiz tahminlerinizi karalama tahtasına yazın diyoruz.Karalama tahtası konusu başka sitede değil o konu da bu sitede.Neden ısrarla belirlenmiş bir kural çiğneniyor ve çiğnenme sonucu açıklaması yazılarak mesaj silinince neden silen kişi suçlu oluyor?Biliyorum eski kışlar olmuyor ama bizim olduğumuz yerlerde de eski kışlar olmuyor bizler bu sebeple sağa sola sataşacak yer aramıyoruz.Çok açık ve basit verisiz kış bitti yorumlarınızı lütfen karalama tahtasına yazalım ki kış dan ümidi olan insanları bu konuda rahatsız etmeyelim.Tekrar söylüyorum karalama tahtası da bu sitede olan bir konudur.Hatta linkini bırakıyorum.Anlayışınız için teşekkürler.

• Bazı kurallar hiç anlaşılmamış galiba tekrar hatırlatmak da fayda var.Her sene olduğu gibi kış mevsimini kapatanlar ortaya çıkmaya devam ediyor çıkacak da bizim tek isteğimiz veriyle desteklemediğiniz bir "kış bitti" mesajını bu konu yerine karalama tahtasına yazmanız yönünde.Birisi sinirleniyor geliyor konuya kış bitti yazıp gidiyor.Şimdi böyle olunca ne oluyor konuya hiç yazmayan dışarıdan takip eden birisi farklı bir beklenti içine giriyor.Belki kışın geri kalanında kar yağışı yada kış mevsiminin gereği soğuk olmayacak haklı çıkacak ama bunu inatla bu konuya yazma gereği duyuyor.Arkadaşlar bu siteye yazmayın demiyoruz çok açık şekilde verisiz tahminlerinizi karalama tahtasına yazın diyoruz.Karalama tahtası konusu başka sitede değil o konu da bu sitede.Neden ısrarla belirlenmiş bir kural çiğneniyor ve çiğnenme sonucu açıklaması yazılarak mesaj silinince neden silen kişi suçlu oluyor?Biliyorum eski kışlar olmuyor ama bizim olduğumuz yerlerde de eski kışlar olmuyor bizler bu sebeple sağa sola sataşacak yer aramıyoruz.Çok açık ve basit verisiz kış bitti yorumlarınızı lütfen karalama tahtasına yazalım ki kış dan ümidi olan insanları bu konuda rahatsız etmeyelim.Tekrar söylüyorum karalama tahtası da bu sitede olan bir konudur.Hatta linkini bırakıyorum.Anlayışınız için teşekkürler.

Açıklayıcı bilgilendirmeniz için teşekkürler

antalyada dağların zirvesinde kar gün yoktu 5 gün önceye kadar , normalde hiç kalkmadan aralık nisan ayı bembeyaz dururdu her yer acayip bu sene

SONSUZ OLASILIKLAR

• antalyada dağların zirvesinde kar gün yoktu 5 gün önceye kadar , normalde hiç kalkmadan aralık nisan ayı bembeyaz dururdu her yer acayip bu sene

Hocam doğrudur ama ben sadece bu kışla ilgili değil genel olarak son yıllardaki kışları düşünerek konuştum.

Einmal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Gecen ben bunu yazdıgımda silindi ve laf yedik bide 😂

Ben de nereye yazacağımı tam kestiremedegim için bölge sayfasına yazayım dedim.Aslinda kişi bitirmek istediğimden değil bir türlü istediğimizi alamayasimizdan dolayı yazmıştım.Bir anlamda sitemdi yani.Bir çoğumuzunda belki benim gibi düşünüyordur.

• Arkadaşlar Selamlar,

Bu konuda olan çoğu kişinin uzun zamandır kar görememesi yüzünden morali bozuk veya üzgün olduğunu biliyorum. Bunu yaşayan tek sizler değilsiniz. Fakat morallerimiz bozuk veya üzgün olmamız forumumuzun kurallarını çiğneyebileceğimiz anlamına gelmiyor. Hepimizi mutlu etmiyor ama gelip buraya ""Kış bitti, kışı kapattık veya artık kar yağmayacak gibi asılsız veya altı boş yazılar yazmıyoruz. Veriler ile konuşuyoruz. Sizde verilerinizle ""1 hafta boyunca kar veya yağış gözükmüyor işte elimde veri(kaynak) bu"" gibi yazılar yazarsanız bir sıkıntı olmaz. Değerli moderator arkadaşlarımın sizlerin hatasını aramak veya ortada bir olay yokken mesajınızı silmek veya size uyarı vermek gibi bir amacı yok olamazda zaten. Onların amacı sizlere yardım etmek.. Kimse sizleri başka birinden ayırmak için can atmıyor. Bu yüzden lütfen sakin olun ve kurallarımıza saygılı olun. Güzel güzel takibimizi ve değerlendirmelerimizi yapalım. Aramızda kavga etmek veya atışmak bizlere hiç yakışmıyor. Umarım birdaha böyle olaylar olmaz.

Hepinize iyi günler dilerim.