İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yarın ya da artık bugün mü demeliyim, Çanakkale yönüne gidiyorum.Deniz kıyısından değil Biga'dan sonrası için modellerde kar var. Ben umutluyum. Saat 8 sonrası sıcaklığın düşmesiyle kar göreceğiz inşallah. Buraya da video atmaya çalışırım. Egeden marmaraya çıkıyom buraya mı yazmalı diğer başlığa mı :)--

• GFS yağmur da bırakmamış 21'i için. Bugün ve yarın yağmur alamazsak en rezil Ocaklardan biri olacak çok net bir şekilde neredeyse yağış almadık. Geri kalan 10 günde zaten yok yağış.

• ECMWF Perşembe günü İzmir Manisa çevrelerine seyirlik kar vermiş. Ancak sinoptik şimdilik kütle oluşumu için elverişli gelmiyor gözüme. Ciddiye almamak lazım şu an için.

• Yemin ediyorum kuru soğuk olup başka yerlere yağan kar haberi alacağımıza yağmur yağsın razıyım ayı kapatıcaz baraj için durum iç açıcı değil.

• Ecmwf sabah çıktısını göre DMi İzmir e 25 öğlen hafif yağmur 26 sı öğlen hafif yağmur vermesi gerekir soğuk güzel olsa kuzeybatılı yağış seyirlik kar verebilirdi 2.3 saatliğine.

• Dağlar kurtarıyor şimdilik,500 MT üzeri havada başlar,800 MT civarında tutar gözüküyor,,yağış süresi kısa öğlen gibi bitiyor,akşama kadar sarkarsa dağlar güzel olur,sulu kar olursa sırılsıklam olma olasılığı yüksek,üstünüze branda gibi tente ve 🔥 ateş güzel olur,yarın yamanlar zirve de kamp atacağım haber veririm.

• Yarın ben de değişiklik, aksilik olmazsa Spil'e kaçıyorum bakalım. Garanti olsaydı Demirci'de geçirip dönmek isterdim İzmir'e ama bazı modeller yağış kaçacak diyor bazıları sıcaklık yetmez diyor en garantisi Spil gibi :)

• Ecm bu seferde ayın 26 sinda hayal satıyor ens de yine İzmir boşluğu bir nebze kaybolmuş neyse yarın sabaha bozar zaten 😪

• Yoğun bir dönemden geçtiğim için çok katılım sağlayamıyorum zaman zaman okumaya çalıştım ama genel olarak gündemden ve havalardan habersizim ,etiketlerede dönüş yapamadım işler biraz daha azalacak gibi görünüyor elimden geldiğince katılım sağlamaya çalışacağım.

Herkese yeniden merhabalar..

• Yoğun bir dönemden geçtiğim için çok katılım sağlayamıyorum zaman zaman okumaya çalıştım ama genel olarak gündemden ve havalardan habersizim ,etiketlerede dönüş yapamadım işler biraz daha azalacak gibi görünüyor elimden geldiğince katılım sağlamaya çalışacağım.

Üstad hosgeldin senin analizlerini o kadar özledik ki tekrar burda olduğun için çok mutluyuz...

Hoşgeldiniz hocam analizlerinizi özledik çok sevindim.

Hocam hoşgeldin, umarım her şey yolundadır,biz burada bildiğin gibi tırmalamaya devam ediyoruz .