İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Karadeniz üzerinden inerse İzmir için umutlanmaya gerek yok %90 oranında sonuç belli inşallah radikal değişimlerle Balkan üzerinden inecek bir sistemine döner.

• Millet kar yağmıyor diye birbirine sarıyor eskiden daha seviyeliydi bu konu.

Bunu ben seviyesizliğe bağlamıyorum. Bence sizde bağlamayın. Üyelerimiz hepsi değerli insanlar. Modellerin sistem gösterip son anda bozması ve uzun süredir kar yağmaması insanları agresif ve daha çok istekli yapabiliyor. Tabiki de tasrif etmediğim olaylar.

• Karadeniz üzerinden inerse İzmir için umutlanmaya gerek yok %90 oranında sonuç belli inşallah radikal değişimlerle Balkan üzerinden inecek bir sistemine döner.

Katılıyorum, İzmir'in örtü aldığı sistemleri araştırıyorum ve gördüğüm kadarıyla yüzümüz sadece balkanlardan gelen sistemlerde gülmüş.

• Karadeniz üzerinden inerse dediğiniz gibi hiç şansımız yok şahsi görüşüm balkanlar sistemini zayıf görüyorum orta avrupaya yerleşen bir yüksek basınç var balkanlara ve bize kollarını yayıyor yüzde %75 karadeniz sistemi ve kuru soğuk ihtimali var.

• Bu sistem bizim için bulunmaz kaftandı yağış ve soğuğun çakıştığı çok nadir sistemlerden birisi olacaktı ama kader bize ne zaman guldu ki şimdi gülsün ocak sonu sistemine bakmıyorum bile tamamıyla Karadeniz biraz da Marmara bölgesine yarayacak bir sistem benim Için Ocak ayı kapanmıştır..

• Ben Karadeniz veya balkanlardan gelmesine çok takılmiyorum Nasıl balkanlardan gelen her sistemde kar yağışı olmuyorsa Karadeniz'den gelecek sitemde yagdirmaz diye birşey yok gelen sistem kuvvet li olsun yeterince güneye salinsin ege denizine -10 lar bir girsin bakın neler oluyor benim beklentim güçlü bir soğuk böyle sınırda sistemlerde hop oturup hop kalkarız yağış sınırda soğuk sınırda bekliyoruz ab rotası soğuk nerden girdi Balkanlar veya Karadeniz farketmez balyoz gibi güneye kadar insin 25 si sonrasi şartlar uygun olacak inşallah birlikte takip ederiz

• Ay sonu gelmesi beklenen sistem şu an için kırım Karadeniz hattından iner değişse bile en fazla Marmara sistemi olup içanadolu rotası olur biz Ege'de alçak olmaz ıse ki olmayacak yine çivi gibi kuru soğuk Balıkesir'de gelecek minik kütle takibi yaparız.

• Ay sonu gelmesi beklenen sistem şu an için kırım Karadeniz hattından iner değişse bile en fazla Marmara sistemi olup içanadolu rotası olur biz Ege'de alçak olmaz ıse ki olmayacak yine çivi gibi kuru soğuk Balıkesir'de gelecek minik kütle takibi yaparız.

Bu kadar kesin ise boşuna girip bakmayalim olacaklar bunlar ise vakit kaybetmeyelim o zaman madem belli

• Bu kadar kesin ise boşuna girip bakmayalim olacaklar bunlar ise vakit kaybetmeyelim o zaman madem belli

Ben su an için olanı ve olasılığı yazdım ne yani şimdi yorumda yapmak suç sa ozaman ne yazalım kar yağacak bol kar yağacak mı dedik su an için olanı ve geçmişte yasadığımı yazdım birde Buca'da oturuyorsunuz yazık ya.