İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sefer gelecek o sistem illahaki bir tepki ab si oluşacaktır ecm geçen sefer yağış için afat uyarısı yaptı ama beklenin yarısı kadar yağmadı bence modeller çözemiyorlar yaşayıp göreceğiz

• GFS senaryolarını tek tek inceleyen oldu mu?

240h'den sonra sağlam bir soğuk ihtimali veren senaryo sayısı herhalde 10 civarında. Bu senaryoların bazılarında da batı anadolu için iyi kar var..

Şimdi bende 17-20 ocak arası Manisa'da olacağım.

Dikkat kesildim bir anda.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• GFS senaryolarını tek tek inceleyen oldu mu?

240h'den sonra sağlam bir soğuk ihtimali veren senaryo sayısı herhalde 10 civarında. Bu senaryoların bazılarında da batı anadolu için iyi kar var..

Şimdi bende 17-20 ocak arası Manisa'da olacağım.

Dikkat kesildim bir anda.

Gel hocam gel. Buraya yağmaz birşey 7 seneden beri lanetlendik resmen

• 2017 İzmir için kötüydü ne yazık ki :( fakat konumum Akhisar adına çok çok iyiydi 10-15 cm kar almıştık ve günlerce yerden kalkmamıştı ciddi soğuktu. Ah izmirim bir alsa doya doya

• Gel hocam gel. Buraya yağmaz birşey 7 seneden beri lanetlendik resmen

7 sene önce de oradayken, yıllardır böylesini görmedik demişlerdi. Kampüste herhalde 25-30 cm civarı örtü görmüştük.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Bünyamin sürmeli yi dinledim şimdi canlı yayında söyle bir cümle kurdu İzmir için aynen aktarıyorum

"İzmir ayın 13 nde İstanbul un çoğu ilçesinden daha kayda değer bir kar yağışı alabilir..'

• Bünyamin sürmeli yi dinledim şimdi canlı yayında söyle bir cümle kurdu İzmir için aynen aktarıyorum

"İzmir ayın 13 nde İstanbul un çoğu ilçesinden daha kayda değer bir kar yağışı alabilir..'

Aynen konakta örtü yapacak kar yağışı var dedi

https://www.youtube.com/live/3…i=ndGbz4iXUHTS2xDW&t=3079

Kar'a sırt üstü yatar kelebek yaparım size bol bol. Lakin örtü alması için bahsettiği konumlar çok tutarsız. Urla'ya örtü verirken Güzelbahçe'ye örtü vermemiş mesela. Urla'ya bu hava şartlarında sağlam kar yağması için DEK beklersin ki potansiyeli mevcut. Ama aynı şartlara Güzelbahçe'de sahipken ona örtü vermemiş modeli. Konak'a nazaran Bornova'ya verdiği cm daha fazla.

Tutarsız buldum. Umarım yanılırım.

• Ustam beni yanlış anlama ama zaten Kıyı Ege ye kar yağmasının imkansızlıkla eş değer olduğunu biliyoruz ve kimse umut tacirliği de yapmıyor. Bırak da sinekten yağ çıkartalım. Kırma hevesimizi.

• 2017 İzmir için kötüydü ne yazık ki :( fakat konumum Akhisar adına çok çok iyiydi 10-15 cm kar almıştık ve günlerce yerden kalkmamıştı ciddi soğuktu. Ah izmirim bir alsa doya doya

Kötü müydü :D . Aşağıdaki fotolar o sistemde İzmir'in hem şehir içi hem kıyılarında değişik yerlerinden. 1-2 yerin şanssız kalması kötü yapmıyor (evet, yerel olarak kötü olmuş olabilir ona lafımız yok ama genel olarak kötüydü demek tam bir hakaret oluyor o sisteme)

• Cumartesi günü ecm aksam guncelmesinin yağışı ortalamanin epey altında kalmış yani yağış senaryoları yukarı yönlü şimdilik yarın sabaha bu kadar kuru soğuk vermeyecektir diye düşünüyorum..