Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hocam illaki biliyorsunuzdur da yağış için 700hPa rüzgarı lazım sizde biliyorsunuz karıştırdırınız sanırım yüzey rüzgarları güneyli ama 700hpa değil saygıdeğer hocam iyi günler :)

Bilerek yazdım karıştırmadım. Anlık rüzgar durumu için çok iyi siteler var. Bir ara girip hepsinden yararlan linklerini bırakırım. Sınırlı alan modellerinin iş yapmadığını bundan önce çok tecrübe ettim kendi adıma. Polemiğe gerek yok. Benim tecrübem kendime yetiyor. Saygılar iyi forumlar

• Koçum benim Trabzon um aslanım sende ki bu dik duruş olduğu sürece ne aybar ne de Kafkas sana ne eder yiğidim asla çizgini bozma o boşluğu kimseyle doldurma ne dün ne de bugün şampiyon sun sen 😂😂😂

• Galiba İstanbul’a ve diğer kar yapan illere senin güneş dik açı yapamamış emin ^^

Abi beni bilirsin ılıkçı tayfadan değilim fakat mart geeçekten yaramıyor.İstanbul da teyzem oturuyo oraya da vortex ile 25 cm kar yağmış şimdi güneşle çok fena erime varmış.

• Bakın ben yıllardır anlatıp duruyorum. Ama anlamamakta direnenler var.

Karadeniz sahiline 20 cm üzeri kar yağmışsa ekstrem bir durum var demektir. Hele hele samsun ve Trabzon'a 40 cm yagmışsa ekstra ekstrem durum vardır.

Karadeniz'in her kış kış yaşanan rakımı 400 den sonra başlar.

Defalarca burda sahile kar yağmadıysa o sistem sistem değildir dendi.

Ben 850 rakımda oturan biri olarak hep sahilde yaşayanlara saygı gösterdim

-14 girdi, ben yıldız saydım, sahil efsane yaşadı . Sizlere katılıp birlikte sevinç yaşadım.

2020 efsanesinde sahiller 40 cm le konuşurken ben 10 cm örtüyü zor gördüm.

Sordunuz, hocam sen gömülmuşsündür diye, ortam bozulmasın diye evet gömüldüm, 60 cm'i geçti dedim.

İnsan birbirine saygı göstermeli önce. Sevince ortak olabilmeli.

Muhtemelen bugünden başlayacak ikinci dalga sahile yarayacak sadece. Ben etkilenmeyeceğim. Peki benim için bu bir sistem değil mi demeliyim.

Kırk defa söyledim, sahilin standardı bu. Bu bölgede Çorum'da var, Tokat'ta, Amasya'da.

Gümüşhane Artvin'de var. Her sahil kentinin iç kesimi var.

Herşey denizin dibine kar yağması demek değil.

Ki ayrıca, buralarda yoğun yerleşim de zaten az kış oluyor diye var. En büyük iki şehrimiz, Samsun'la Trabzon en az kıstan etkilenen yerlere yapılmış, bu bir tesadüf değil.

• Abi beni bilirsin ılıkçı tayfadan değilim fakat mart geeçekten yaramıyor.İstanbul da teyzem oturuyo oraya da vortex ile 25 cm kar yağmış şimdi güneşle çok fena erime varmış.

Sana bir ithamda bulunmadım kardeşim.Bölgemizde Ocak ayında bile erime yaşayabiliyoruz gündüz,martta tabiki daha fazlası olacaktır. Seni severim Sen yine de -20 işlerine girme bence : )

• O kadar haklısınız ki...

• DoquKaradeniz28 Tayfun abi sen al çayını kahveni keyfine bak haftalık 2 haftalık insanlar için can sıkmaya değmez Çok bilgin arkadaşlar nedense hep sistem yaşanırken ya da sahiller kar almazken geliyor. Adamlar utanmasa tayfun sahile neden kar yağdırmadın diyecekler…

• Bilerek yazdım karıştırmadım. Anlık rüzgar durumu için çok iyi siteler var. Bir ara girip hepsinden yararlan linklerini bırakırım. Sınırlı alan modellerinin iş yapmadığını bundan önce çok tecrübe ettim kendi adıma. Polemiğe gerek yok. Benim tecrübem kendime yetiyor. Saygılar iyi forumlar

estağfurullah tecrübenize bi laf etmedim ki iyi forumlar

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• arkadaş bu nasil bir konuşma tarzıdır dağ başında oturuyorsun ne demek kusura bakmayın bunu yazacağım adam olmak için sahilde oturmak yetmiyor adam olmak ayrı bir sanattır

he ya abi kendi kendine bana diyo tecrübeme laf ettirmem ben laf mı ettim yüzey rüzgarına göre kütle gelmez çok beklersiniz yazıyo millete allahın dağında bilmem ne bilmem ne yazıp en sona saygılarımla yazıyo neyse uzatmamaya çalışıyorum

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• nickin gibi kendini parlatmaya çalışıyorsun anladığım kadarıyla. Ya gerçekten ağzından çıkanı bilmiyorsun yada fatih hocamın dediği gibi hadsizsin bir an önce kendine gelmeni tavsiye ediyorum burda adam gibi senin söylediğin doğru benim söylediğim doğru tartışması yapabilirsin ama hakaret edemezsin gerekirse hadsize haddi bildirilir