Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Denver'in cok erken kar yagisi aldigi kışları incelemistim. Sonbahar geneli sicak aralikta ayni sekilde pek hareketsizdi. Ocak sonlari ve subat ve mart hareketli gecmisti. Bazi yorumlarda ocağın son haftasını bekleyin diyenler bile var.

• İçimden bir ses diyor ki bu kış tersten efsane olarak adını tarihe yazdıracak(2001 2007 vs. hepsini sollayarak).İçimdeki başka bir ses diyor ki ocak ortasindan itibaren 2012 gibi arka arkaya karli sistemler alacaksıniz acaba hangisi haklı çıkacak

• İçimden bir ses diyor ki bu kış tersten efsane olarak adını tarihe yazdıracak(2001 2007 vs. hepsini sollayarak).İçimdeki başka bir ses diyor ki ocak ortasindan itibaren 2012 gibi arka arkaya karli sistemler alacaksıniz acaba hangisi haklı çıkacak

Tamamen 1 efsane sisteme bakar olay. Bi 2004 gibi birşey gelir tüm 2-3 ayı Sonbaharda dahil unutturur. O yüzden ümidi kesmemek gerekiyor Ocak ilk 10 gün kötü diye hep böyle kalacak hali yok.

Bari bende sallayayım bişey Ocak 20-25 arası diyorum Cfs gibi ya tutarsa misali. ^^

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

• Tamamen 1 efsane sisteme bakar olay. Bi 2004 gibi birşey gelir tüm 2-3 ayı Sonbaharda dahil unutturur. O yüzden ümidi kesmemek gerekiyor Ocak ilk 10 gün kötü diye hep böyle kalacak hali yok.

Bari bende sallayayım bişey Ocak 20-25 arası diyorum Cfs gibi ya tutarsa misali. ^^

Öyle bir şey de olabilir hocam hiç belli olmaz ama siftahı yapabilirsek gerisi gelir gibi bu kış mesela avrupa aralik başından beri sistem alıyorlar tabi soğukları cıliz ama nihayetinde sistem

• Ocak ilk yarısında bir rakım sistemi olabilir.Şimdilik görünen Doğu Anadolu dışında kar sınırını tutturan yok gibi,umarım kar yağışları Anadolu geneline yayılır .Ocak 15-20'si gibi ise gözler Sibirya'da olabilir,model sonları heyecanlı olur.Bu yüzden Karadeniz'in Ocak ikinci yarısını yağışlı geçireceğini düşünüyorum,kıyılara kar konusu net değil:)--

• Yağışa ve sistemlere çok ihtiyacımız VAR

En ufak sistem olasılığı bile önemli ❗️

En çok da Sinerji ve umut gerek bizlere

Ancak böyle bir dönemde bunun tersi yaklaşımlar şevkimi kırıp hayal kırıklığı yaşatıyor

Söz gelimi ben yılbaşı için pek beklentiye girmedim , ama hiç bir yerde de sistem mistem yok yazmadım

Aksine sistem gelecekmiş gibi kovaladım

Yani bize daha +300 vadede umut veren güncellemede bile o tarihlerde sistem yok demek hatta ısrar etmek pek yakışmıyor

Beklentisi olmayan sessizce takip eder

-ecek -acak zaten yakışmıyor ve istisnalar hariç kullanılmıyor çok şükür

Bir de dönem parsellemek hoş değil

Şu dönem benim , benden başka söyleyen yok falan çok kaprisli ve hoş olmuyor

Sen herkesin her kelimesini okudun mu ki öyle diyorsun kardeşim

Yağışa umuda sistemlere ve sinerjiye odaklanmalıyız , gerisi lüks angarya

Forum son yılların en bilimsel gidişatında

Ben böyle dedim böyle olacak veri meri yok orta çağ yaklaşımı tarih oldu 😀

Bireylerin nefislerin kaprislerin değil umudun sinerjinin ve bilimin zamanı artık

Ve Yaklaşıyor yaklaşmakta olan:gun_bandana:

• 10-12 Ocak gibi sistem emareleri var, ama gelse bile çok kuvvetli şekilde olmayacağını ve kimseyi tatmin etmeyeceğini düşünüyorum. İstanbul gibi kıyı şehirlerde en fazla 3-5 cm kadar kar kalınlığı olur.

Asıl sistem Ocak sonu-Şubat başı... :hfyeni (29):/scatisma2::341