Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 15 temmuz darbe kalkışmasının finansörü ve arka destekçisi bae denilmedi mi mevcut hükümet tarafından? Swaplar ile ekonomi düzelmez. Bir katar bir bae swap yapıp duruyoruz. Zamanında bizi satanları da biliyoruz. Sonuç olarak kötü anlaşma. Bir sürü sebebi var bunun.

Hocam bir de şu yönden bakalım, 15 temmuz’da ülkemize ve mevcut hükümete darbe girişiminde bulunanları desteklediği söylenen, Doğu Akdeniz’deki aramalarımıza ciddi muhalif olan, bizim ürünlerimize ambargo uygulayan bir ülkeyi ayağımıza getirip ülkemize yatırım yaptırıyoruz.

• akaryakıt krizi ülkemizden bağımsız bir kriz bugün ingiltereden akaryakıt kuyruklarında oluşan kavgaların videoları vardı ayrıca almanyadaki akaryakıt fiyatlarında son bir yılda oluşan artışın fotoğrafını bırakıyorum fotoğraf almanyadaki teyzemin oğlundan geldi şaka değil gerçekten ondan geldi kendimi cekti alıntımı bilmiyorum forum.havaforum.com/attachment/119445/

Ayrıca bu yazdıklarımı başka yerlere çekmeyin ülkemizde çok büyük bir ekonomik sıkıntı var ve bende bundan hoşnut değilim anlatmak istediğim akaryakıt krizinin küresel olduğu

• Orasa İngiltere'de durum farklı. Onlarda kuyruk olma sebebi tedarik bizim gibi zam değil. Yakıt tankerini sürecek tır şoförü bulamıyorlar. Ordudan askerler ile taşıdılar. Almanya'da durumdan şikayetçi olan yok artan maaşlara oranla zamlar normaldir. Pandemiden dolayı tedarik sorunu oluyor elbet zam olur da bizim gibi sürekli sürekli olmuyor. 5 seviyelerinden 10 seviyesine bir anda geldi.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Evet fotoğraflara bakınca 1 yılda %50 artmış. Bizde ise Ağustostan bu yana LPG %60 arttı + adam 1500 euro asgari ücretle 1,5 euroluk yakıt kullanıyor yani 1000litre. Bizde 1000 litre yakıt alabilmek için maaşın son zamdan sonra 10000 tl olması lazım.

• Orasa İngiltere'de durum farklı. Onlarda kuyruk olma sebebi tedarik bizim gibi zam değil. Yakıt tankerini sürecek tır şoförü bulamıyorlar. Ordudan askerler ile taşıdılar. Almanya'da durumdan şikayetçi olan yok artan maaşlara oranla zamlar normaldir. Pandemiden dolayı tedarik sorunu oluyor elbet zam olur da bizim gibi sürekli sürekli olmuyor. 5 seviyelerinden 10 seviyesine bir anda geldi.

Seni anlıyorum neyin nasıl olduğunu bilebilecek yaştayım seni rahatlatacaksa ülkemizde dünyada olup bitenden kat kat fazla ekonomik sıkıntı var buda doğru yönetilmediğinden kaynaklı dünyada zaten kriz olduğu için bizdeki mevcut krizle vatandaş olarak bunu çok fazla hissediyoruz ingilterede durum farklı demişsiniz tedarik demişsiniz tedarikte bir krizdir ben ingilterede ekonomik kriz var demedim dünyada akaryakıtla ilgili kriz var dedim

• İngiltere ekonomisini ayakta tutan Arap sermayesidir. Bir Allahın kulu da çıkıp bu arapların İngiltere de ne işi var demiyor lakin Arap sermayesi ülkemize gelince bizim insanımız fi tarihinde ki olayları karıştırıyorlar.

Napalım arkadaşlar Çanakkale de İngilizler ile savaştık. İngilizler İstanbulu işgal etti. İngiliz sermayesini de kovalım mı ülkeden?

Gerçekten hayret ediyorum size.

Hocam 15 temmuz hain darbe girişimini finanse eden iki ülkeden biri BAE dir.

Bunu ben söylemiyorum cumhurbaşkanı söylüyordu.

Onun için bugün bir kez daha anladık siyaset için kimsenin kalbini kırmaya gerek yok!

Söylenecek daha çok şey var ama neyse cevap verilmesi gereken yerde halk cevabı verecektir.

• 15 temmuz şehitlerinin kemikleri sızlamaz mı acaba ? Şehit yakınları ,gaziler ve yakınları ne düşünür ?

Yaşadığımız şu zor günlerde , medyaya hakim olmanın ne kadar önemli olduğunu çok açık görüyoruz.

Dikkatli vatandaşlar , bu ve bunun gibi bir çok u dönüşünü gördü. Yorum yapmaya bile gerek yoktu . Güldüm geçtim.

Ama bu haber ve habere konu olay beni rahatsız etti. 15 temmuzu yaşamış her vatandaşı da rahatsız etmeli.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

Avrupa sıkıntıyı yakıtta değil doğal gaz da çekecek. Gaz Rusyadan geliyor ve Rusya tedarik konusunda sıkıntı yaşanabileceğini söylemişti.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Avrupa sıkıntıyı yakıtta değil doğal gaz da çekecek. Gaz Rusyadan geliyor ve Rusya tedarik konusunda sıkıntı yaşanabileceğini söylemişti.

Evet hocam o problem olacakmış Çin mi hangi ülkeydi yüklü bir miktar alıyormuş bu yüzden Avrupa'nın sıkıntı yaşayacağı konuşuluyor. Bizim için gaz konusunda da böyle haber çıkmış şimdi. Bu sene pandemiden kaynaklı tedarik problemi sıkça yaşayacağız. Bursa'da araç fabrikaları çip ve magnezyum krizinden dolayı hep ara vermek durumunda kalıyor bir diğer örnek.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Hocam 15 temmuz hain darbe girişimini finanse eden iki ülkeden biri BAE dir.

Bunu ben söylemiyorum cumhurbaşkanı söylüyordu.

Onun için bugün bir kez daha anladık siyaset için kimsenin kalbini kırmaya gerek yok!

Söylenecek daha çok şey var ama neyse cevap verilmesi gereken yerde halk cevabı verecektir.

BU mantıkla gidersek PKK'nın arkasında AB ülkeleri ve Amerika var. Yıllardır destek veriyorlar. PYD'nin arkasında Rusya var. Nasıl yapalım onlarla da mı ilişiği keselim . Siyaset için daha önce de söyledim babayı evlada kardeşi kardeşe düşman eder .

Devlet politikalarında duygusallığa yer yok arkadaşlar. Yeri geldiğinde İsrail'e rest çekersin ama ülke menfaati söz konusu olduğu zaman da İsrail ile iş birliği yaparsın . Bu böyledir . Bilmem anlatabildim mi ?

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Hocam emin olun halktan kimse şehitlerimizin katilleriyle ve ortaklarıyla iş yapmak istemez ama ülkeyi yönetince iş değişiyor, şu anda bizim açımızdan konuşması kolay oluyor.

Yıllardır pkkyı, deaşı ve ypgyi destekleyen ve ırakta askerlerimizin başımıza çuval geçiren “amerika” ile yıllardır türkmenleri öldüren ve uçaklarını düşürdüğümüzde bize ambargo uygulayan “rusya” ile doğu türkistanda katliam yapan “çin” ile mavi marmara katliamını yapan ve filistinlileri öldüren “israil “ ile ve bu listeye ekleyebileceğim daha bir çok ülke ile ticaret yapmamamız ve bu ülkelerden de yatırım kabul etmememiz lazım.

• Manchester City - PSG maçı var isteyen izleyebilir harika bir maç oluyor. City o kadar güzel futbol oynuyor ki, maç 24 saat olsa izlenir. Marquinhos, Hakimi, Kimpembe 3 tane %100'lük golü engellediler. City'in oynadığı futbolu dünya üzerinde bana göre oynayan başka takım yok. Şu takıma 1 tane bitirici forvet alınsa, her maçı ilk 30-35 dakikadan 3'lük yaparlar. Ligde Chelsea deplasmanında oynadığı maç bile 4-0 bitecek maçtı. Tuchel'in Chelsea'sine 90 dakika boyunca isabetli şut attırmadılar. Ligde aynı şekilde Liverpool maçı 2-2 biten maçta azıcık şans yanlarında olsa ilk yarıdan yine fişi çekmişlerdi. Nefes aldırmıyorlar resmen. Pep çok büyük hoca..

• Hocam emin olun halktan kimse şehitlerimizin katilleriyle ve ortaklarıyla iş yapmak istemez ama ülkeyi yönetince iş değişiyor, şu anda bizim açımızdan konuşması kolay oluyor.

Yıllardır pkkyı, deaşı ve ypgyi destekleyen ve ırakta askerlerimizin başımıza çuval geçiren “amerika” ile yıllardır türkmenleri öldüren ve uçaklarını düşürdüğümüzde bize ambargo uygulayan “rusya” ile doğu türkistanda katliam yapan “çin” ile mavi marmara katliamını yapan ve filistinlileri öldüren “israil “ ile ve bu listeye ekleyebileceğim daha bir çok ülke ile ticaret yapmamamız ve bu ülkelerden de yatırım kabul etmememiz lazım.

Haklısınız.

Tabiki devlet yönetimi duygusallığı kaldırmaz.

Bu yüzden daha ilk baştan söylemleri ve eylemleri iyi tartıp hareket etmek lazım.

Devlet erki bunu gerektirir.

Bu konuda yapılan yanlışları alt alta yazsak sabah olur.

Bu can, bu beden de olduğu sürece papazı vermeyeceğiz dedikten sonra ….

103 canımızı katleden ruslara , kanları yerde kalmayacak dedikten sonra ..

Uçağın düşürülme emrini kimin verdiğine dair yarış yapılırken ,

Adamlar özür bile dilemedi. Olmamanız gereken yerdeydiniz dedi.

Mavi marmara …

Fenerbahçe ye şam da dostluk maçı yaptırdıktan sonra , cuma namazını şamda kılmaya and içmek …

Vs….

Yani demem o ki hocam;

Şu anda yapılan eylemler doğrudur ,yanlıştır tartışırız.

Ama eylemden önceki söylemler !!!

Can sıkıyor.

Tam olarak demek istediğim şu aslında ,

Ben vatandaş olarak duygusal davranabilirim, sonrasını düşünmeden konuşabilirim, hakaret edebilirim.

Ama yöneticiler benim gibi davranmamalı.

Değişen, değişecek koşulları öngörebilmeli. Popülist söylemlerden uzak durulmalı.

• Manchester City - PSG maçı var isteyen izleyebilir harika bir maç oluyor. City o kadar güzel futbol oynuyor ki, maç 24 saat olsa izlenir. Marquinhos, Hakimi, Kimpembe 3 tane %100'lük golü engellediler. City'in oynadığı futbolu dünya üzerinde bana göre oynayan başka takım yok. Şu takıma 1 tane bitirici forvet alınsa, her maçı ilk 30-35 dakikadan 3'lük yaparlar. Ligde Chelsea deplasmanında oynadığı maç bile 4-0 bitecek maçtı. Tuchel'in Chelsea'sine 90 dakika boyunca isabetli şut attırmadılar. Ligde aynı şekilde Liverpool maçı 2-2 biten maçta azıcık şans yanlarında olsa ilk yarıdan yine fişi çekmişlerdi. Nefes aldırmıyorlar resmen. Pep çok büyük hoca..

Evet PSG 1 kere geldi ve attı golü, hiç şaşmaz. :hfyeni (18): Takımda ki bitirici forvet etkisi ne kadar büyük faktör oynuyor.

• Bir de herkes dengiyle görüşecek dedikten bir gün sonra abd dış işleri bakanı ile görüşme mevzusu var :)))