Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zaten en ucuz sıfır araçlar artık 300k'nın üstünde. Hepsi yüzde 80 ötv dilimini aştı. İkinci eller keza saçmalık ötesi sıfırdan pahalı. Mecbur bir ötv düzenlemesi gelecek. O zaman 3-5 bakmadan gerekirse kredi çekin araba alın. Hoş bayilerde araç bulunamayacak arz-talep meselesinden ama bulan varsa 3-5 bakmadan hangi araç olduğunu düşünmeden alsın son fırsat olur bir daha kimse ev,araba alamaz kolay kolay.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Osman Kavala kimdir kur üzerinde etkisi olsun Bilgi verebilir misiniz

Sözde iş adamı ama casus,ajan tarzı olayları var sanırsam. ABD serbest bırakılmasını istiyor rahip brunson olayı gibi. İnsan haklarına falan da girdiği için serbest kalırsa mevcut doların ivlemelenmesi bir süre durabilir ama geçici olur. Brunson olayına benzetiyorum o yüzden.

• Korktuğum başıma geliyor işte. Bu zamanlar en tehlikeli zamanlar. Yasadışı bir sürü kaçak mülteci de var. Halkın provakasyonlara gelmemesi lazım. Bu sorunları sokağa inmeden,olayları büyütmeden halletmemiz gerekiyor. Tepki olsun ama sokağa taşarsa çok başka yerlere gider allah korusun. Herkesin dikkatli olması gerektiği dönemdeyiz çok sıkıntı.

• Korktuğum başıma geliyor işte. Bu zamanlar en tehlikeli zamanlar. Yasadışı bir sürü kaçak mülteci de var. Halkın provakasyonlara gelmemesi lazım. Bu sorunları sokağa inmeden,olayları büyütmeden halletmemiz gerekiyor. Tepki olsun ama sokağa taşarsa çok başka yerlere gider allah korusun. Herkesin dikkatli olması gerektiği dönemdeyiz çok sıkıntı.

Hepsi bi biber gazına bakar. Gezi olaylarının 2. versiyonunu izlicez büyük ihtimal

• Sözde iş adamı ama casus,ajan tarzı olayları var sanırsam. ABD serbest bırakılmasını istiyor rahip brunson olayı gibi. İnsan haklarına falan da girdiği için serbest kalırsa mevcut doların ivlemelenmesi bir süre durabilir ama geçici olur. Brunson olayına benzetiyorum o yüzden.

Fetö ile hükümetin barışması kur u düşürür mü şok bir gelişme olur ya dünya için belki dolar 7-8 lere düşer baya uçuk konuşuyorum ama ütopik senaryolar işte benimki de elden çare gelmediği için

• Asla desteklemediğim görüntüler ama bu zamlardan sonra gerçekten ülkemizin haline üzülüyorum.Bir biber gazına bakar diyerek geçiştirmek de doğru değil,ancak bunun çözümü de sokağa çıkmak asla değil.

• Su an eylemlerin başladığı söyleniyor Ankara da tencere tava sesleri yankilaniyormuş yakında kitlesel gösteriler görebiliriz 81 ilde halk sokağa çıkarak bu düzene dur diyecek insallah bitecek bu zor günler..

öyle eylemler olursa ben de katılacağım hatta arkadaşlarımı da çağırırım artık bu zamlara ve halkın ezilmesine dur demek lazım

• 2002-2013 dönemini yaşadıktan sonra daha çok koyuyor şu olanlar o ekonomik rahatlığı bilen bilir ev sahibi olmak araba sahibi olmak ortalama çalışan biri için zor değildi ortalama bir mühendis güzel bir araba alabiliyordu 10-15 maaşıyla son model telefondan 2 tane alabiliyordu iyi bir muhitte yaşayabiliyordu şimdi ise üst düzey mühendis eti ucuz olsun diye yarım kilo alıyor araba zaten bakmıyor bile artık

• Demokratik özgürlükler içinde yakıp , yıkmadan gösteri yapılması , yapılabilmesi çok güzel.

Umarım amaç aşılmaz .

Kimse de terörist , fetöcü ,dış mihraklar diye yaftalamaz.

Oluşan ortamda tepkisiz kalmak gerçekten imkansız.

• Ne yapacak bu millet ben anlamadım? Yıllardır hiçbir şeye ses çıkarmadık kötü olduk. Şimdi sokağa çıksak iktidarın işine gelir aman çıkmayın krizin sorumlusu siz olursunuz diyorlar. Ne yapacağız peki her gün yavaş yavaş ölecek miyiz? O zaman ne güzel söylemiş şair. Cellâdına âşık olmuşsa bir millet,

İster ezan dinlet, ister çan dinlet

İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet

Müstahaktır ona her türlü zillet! ..

• Şu an seçim kararı verilse en 6 ay süre olduğunu biliyorum arkadaşlar,

Yani aşağı yukarı 1 seneye yakın süre var seçim için durum ciddi anlamda vahim ALLAH hepimizi korusun, harcamalara çok dikkat etmeliyiz.

• Bende çıkarim destek veririm hatta bütün tanidiklarim buna karşı olmaz barışçıl gösteri yapmak her ülkede olduğu gibi bir insanın en doğal hakkı biber gazı sıkmakta doğru olmaz halkımız terorist degil..

• Şöyle bir durum Fransada olsaydı nüfusun yuzde 80 i disaridaydi. Gec bile kalındı eylemlere. Artık bir dur denmeli. Halkı bu duruma getiren herkes istifa etmeli.

• Bende çıkarim destek veririm hatta bütün tanidiklarim buna karşı olmaz barışçıl gösteri yapmak her ülkede olduğu gibi bir insanın en doğal hakkı biber gazı sıkmakta doğru olmaz halkımız terorist degil..

Neden doğru değil gezi olaylarında istanbul avcılarda benim dükkanım taşlandı yanda ki dükkanlar taşlandı ? En doğal hakkı ama etrafı kırmadan yakmadan kendi hür iradenle yapmak. Oraya buraya taş atarlarsa benim ekmek tekneme zarar verirlerse teroristtir. Bunuda yaşadım.

• Öyle sinmiş ve tepkisiz bir millete dönüşmüşüz ki en temel haklardan biri olan protestoyu bile vatan hainliği olarak gören bir zihniyet var. Yakıp yıkmadan sakince protestonu yap.