Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2 gün önce şu an sistem gösterdiği tarihlerde hiçbir şey yokken şimdi kar yağmasından bahsediyoruz ama ortada ull gibi çözümü zor olan bu sistem erken sevinmeye gelmez arkadaşlar biraz daha sabırla beklemenizde fayda görüyorum sözlerimi yanlış anlamayın sistem gelmeyecek yada gelecek demiyorum hâlâ oturmamış durumlar mevcutken kendinizi kaptırmayın birde benim şahsi düşüncem önceki ulldan hatırladığım kadarıyla gfs ull çözme işinde ecmden daha iyi yanlışsam lütfen düzeltin Silverhand  Osman Akkaya  DoquKaradeniz28 hocalarım. uzun lafın kısası sanki 2 gün daha beklemek daha doğru olacaktır

• hocam bölgece kara hasretiz vallahi düştüğümüz duruma bakın :c 2020 şubattan önce 2 yıl sistem alamadık şimdide 2 yıldır alamıyoruzz....

Bölgemize şubat ayı dışında adam akıllı ne zaman kar yağdı ki ezbere konuşmak olur ama yağarsa anca şubatta yağar yağmazsa kış biter zaten

2017 2020 örnekler

• kaderimizde hep bizi yalayan geçen ya da ucundan kaçırdığımız sistemler oldu ancak öyle ya da böyle inecek onun ayak sesleri sanki bu soğuklar

• En son telefon bağımlısı olup çıkacağım işin içinden elimden düşmüyor, gerçekten her modele tek tek bakmaktan, artık o kadar kafayı taktım ki Google'dan Çorum hava durumu araması yapıp ismini bilmediğim saçma sapan sitelere düştüm...

• Ana fikir önemliydi Tayfun hocamın da dediği gibi güneyleme olması lazım sabah güneyli veriyordu şimdi çekirdek kuzeyde kaldı ancak pazartesi netleşme olur pazartesi akşam güncellemesi ile son noktayı koyarız şimdi keyifle takibe devam. En kötüsü 22 Aralık tarzı olur

• Ana fikir önemliydi Tayfun hocamın da dediği gibi güneyleme olması lazım sabah güneyli veriyordu şimdi çekirdek kuzeyde kaldı ancak pazartesi netleşme olur pazartesi akşam güncellemesi ile son noktayı koyarız şimdi keyifle takibe devam. En kötüsü 22 Aralık tarzı olur

Hocam hiç yoktan iyidir 22 aralık gibi olsun en kötü

• ahh tayfunum bende aynen senin gibi model konusuna hiçbirşey yazasım gelmiyor yıllardır bunu anlatıyoruz ama gelgörki batı doğu kavgası bitecek gibi değil öylesine yazılanları izliyorum işte nediyeyim😊

• ahh tayfunum bende aynen senin gibi model konusuna hiçbirşey yazasım gelmiyor yıllardır bunu anlatıyoruz ama gelgörki batı doğu kavgası bitecek gibi değil öylesine yazılanları izliyorum işte nediyeyim😊

Hocam benim gibi yapın sadece modellere bakın hiçbir yorum okumayın emin olun öyle yaparsanız çok eğlenceli oluyor🤣🤣

• Doğu batı kavgasını çıkaran biz değiliz. Zaten model sayfasına gidipte keşke doğulasa gibi şeyler yazdığımız da yok lehimize gelişen ne varsa buraya yazıyoruz. Güneyleme konusunda haklısınız hocam DoquKaradeniz28

• Hocam benim gibi yapın sadece modellere bakın hiçbir yorum okumayın emin olun öyle yaparsanız çok eğlenceli oluyor🤣🤣

valla benim sosyal medya olsun gerek diğer pilatformlar olsun nededikleri umrumda değil imam bildiğini okur misali herkes kendi bildiğini okuyor zaten.bu sistemdende pekbir beklentim yok ben büyük balığın peşindeyim onu kovalıyorum sistemin adını koydum bile (TORK ) yakında vizyonda inşallah😊😊

• Bu sistem yoktan var oldu ve sürpriz şekilde 5 gün sonraki sistemi takip ediyoruz doğulama batılama kırpılma güneyleme vs pazartesi netleşir. Şu hali ile sahiller 22 Aralığı yaşar ancak bu hali bile daha iyiye değişmeye meyilli 850 den çok ana fikir güzel bu gece için çünkü sistem şuan 4 modelde bölgemize yarayan sinoptikler sunuyor ve heyecanın tadını çıkarın şuan şuraya yarar buraya yarar diye soru sormaya gerek yok pazartesi akşamı değerlendirme yapılır

• Şubat ayında bölgemizin daha şanslı olduğu aşikar hocam bunu Kasım kış tahminimizde de söylemiştik şubat ayı bölgemize daha çok yarayan sinoptikler olacak