İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Olsun biz yine de yesillenmeye devam edelim. Doğa bizim.icin veli nimettir. Kurakliga gelince evet kurak donemdeyiz bu dogru ama döngü elbet degisecek eger insanoglu üstüne düşen gorevleri yerine getirirse.

Evet yeşillik ve orman konusu gerçekten önemli, sibirya ,abd ve amazon ormanlarında son 2-3 yildir ve son avustralya da geçen seneki büyük orman yangınlarının iklim üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

• Kaç kere dedik eski kışlar olmaz küresel ısınma var diye olsun olsun İstanbul bu kış taş çatlasın 5-6 gün kar görür öbür günler ortalamayı yükseltecek lodosu yeriz yine 19-20 dereceler ay sonu dip toplam normal üstü çıkar imzamı basarım

• Kaç kere dedik eski kışlar olmaz küresel ısınma var diye olsun olsun İstanbul bu kış taş çatlasın 5-6 gün kar görür öbür günler ortalamayı yükseltecek lodosu yeriz yine 19-20 dereceler ay sonu dip toplam normal üstü çıkar imzamı basarım

Siz gunluk yasantinizda ne yer ne icersiniz?

Daha kış başlayalı 3 gün oldu ve siz günde 4 kere değişen bir modele bakarak İstanbul'a kış boyunca 5-6 gün kar yagacagini ve ay sonu ortalamasının 19-20 derece olacağını çıkardınız. Yanlış anladıysam düzeltiniz.

• Yeşillendirme olayı için şunu söyleyebilirim mutlulukla. Maltepe'de tepelik alanlarda ağaçların seyrek olduğu yerlere yeni fidanlar dikildiğini farketmiştim. Daha gencecik ağaçlar var. Açıkçası iyi miktarda yeşillendirilmiş o bölgeler. Mesela 3-5 yıl önce o tepelerde çok seyrek alan vardı şimdi seyrek alan az. Gerçekten mutlu etti bu beni. Halk mı yeşillendirdi belediye mi bilemiyorum ama yapanların ellerine sağlık. Başka ilçelerde de ara ara yeşillendirmeler oluyor umarım daha sıklaşır🙏🏻

• Daha kış başlayalı 3 gün oldu ve siz günde 4 kere değişen bir modele bakarak İstanbul'a kış boyunca 5-6 gün kar yagacagini ve ay sonu ortalamasının 19-20 derece olacağını çıkardınız. Yanlış anladıysam düzeltiniz.

Ay sonu ortalaması 19-20 lerde 3 hafta geçse dereceler 5-6 günde dip yapsa ay sonu ortalama 11-12 derece çıkar ortalama atıyorum 8 derece ise ocağın normallerin üzeri işte

• Surpriz yapabilir

Temennim birşeyler yapsın barajlar dolsun, slogan gibi oldu ama su sıkıntısı bu yaz çok büyük dert olacak gibi, 2021 tahminleri arasında ani hava olayları çok düşündürüyor. 2020 yılındaki Amazon ve Avustralya’daki orman yangınları dünyanın sıcaklığını arttırdığı kanaati hakim. Bundan dolayı bu kışın yavan geçeceğini düşünüyorum. İnşallah yanılırım...

• Yıl 1990 yada 91, Sinan Özen'in Kar tanesi albümü yeni çıkmış müthiş dinlenme yakalamış ve bende bütün kışı pencerenin dibinde hem kar izleyerek hemde o şarkiyi dinleyerek geçirdim. Ah ulan çocukluğum geri dönsen neler vermezdim...

Einmal editiert, zuletzt von Chronic53 ()

• Ölmüşüz biz haberimiz yok, ağlayanımız da yok :)

Bu memleket bu kadar berbat bir kış yaşadı mı arşivlere bakmak lazım.

Herkesin sinirler gergin, ümitler tükendi gibi bir şey. Endeksler berbat, diyagramın hali ortada yağış falan da yok. Türkiye YBsi bir kışı mahvetti(Yağış açısından birçok merkez en çok yağış aldığı ayları pas geçti özellikle iç anadolu).

Hastalığın ismi Karsızlık Sendromu yanına bir de Çaresizlik Sendromu geldi her güncellemede tükenen umutlarımız, hayaller...

• tam da gece gece kim gelip vah olduk bittik mahvolduk diyecek diye beklerken, hic sasmaz yine basladi. Ben meteorolojiden anlamayan biri olarak sirf bilinclenmek icin takip ediyorum. Fakat bazi yazılanlar bende anksiyete ataklarina sebep oluyor. Arkadaslar adi ustunde bilimdir meteoroloji. Ic daralmalarinizi buraya yansitmasaniz olmaz mi? Model yorumlayip bir muddet bisey gorunmuyor demek baska, vah bittik tukendik artik umut yok demek başka. Iciniz sıkıldıkça yorum yaziyor gibisiniz.