Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar, şubattaki efsaneden sonra şu görüntüler bence sizi sadece üzer :) ki doğu karadeniz şartlar oturdu mu neler yapıyor neler hep birlikte görmüştük bunu şubatta

• İkinci sistemde Portekiz açıklarında ki ab yardımı ile azor İtalya üzerinden yükselirse o zaman buralar bayram yeri

busistemde havalar fazla ısınmadan geleceği için sıcaklık sorunu olmayacak zaten olan oldu bu hava zamansız geldi rakıma göre tarıma belli oranda zarar verecektir kış busene inatçı yakınzamandada bizi pek terk edeceğe benzemiyor.nisan ayında bile bu şekil bir sistem gelirse hiç şaşırmayın derim 😊

• diyagram yine hareketlemeye başladı hamak yavaş yavaş kuruluyo önümüzdeki sistem baya aksiyonlu olacak kombileri körüklemeye devam hazır eğlence mekanları vs kapanmışken eniyisi akşam eve gelince dışarı çıkmamak.malum corona vırüs salgını çoğu yeri kapattırdı.yakında sokağa çıkma yasağıda çıkarsa hiç şaşırmam burası türkiye 🤔🤔

• bugün durum değerlendirmesi için köye çıktım bahçede biraz dolaştım herangi bir sıkıntı göremedim hafiftende kar yağıyodu zaten.don olmadığı müddetce şimdilik fındıkta birsıkıntı görünmüyo enazından bizim oralarda.buarada ilk yağdığında 25 cm den fazla kar vardı şuan 10 cm felan kalmış😊

• Doğukaradeniz28 hocam kaç cm oldu

Dünden beri erime trendinde. Yağıyor ama hava ısındığı için eriyor. Şu an 40 cm civarı. Bu arada White Tiger28 hocama katılıyorum burada da fındıkta ağır hasar yok gibi. Yapraklarda donma var ama en azından benim rakımımda (850 rk.) fındık hala tomurcuk içinde ve zarar görmemiş görünüyor.

• Bu saatten sonra havalar ısınsın bence. Hem çiftçi zor duruma düşer hem de soğuğa doyduk. Belki virüs kırılır hava ısınırsa. Başımıza da bela oldu malum

• artık kar soğuk bizi hiçbir anlamda sevindirmez aksine üzer başımızda yeterince bela varken birde fındıktan tarımdan darbe yersek vay halimize allah yardımcımız olsun inşallah

• Belki soğuk olunca millet dışarı çıkmaz. Ben şahsen millet evde kalsın diye soğuk olsun istiyorum. Sıcak havaları görünce özellikle yaşlılar dışarı çıkmaya başlayacak. Fındık felan umrumda değil şuan

• Belki soğuk olunca millet dışarı çıkmaz. Ben şahsen millet evde kalsın diye soğuk olsun istiyorum. Sıcak havaları görünce özellikle yaşlılar dışarı çıkmaya başlayacak. Fındık felan umrumda değil şuan

Valla hocam kaç gündür güzel soğuk var ama yinede dışarı çıkmaması gereken herkes dışarda bizim zihniyeti degiştirmemiz lazım bu kafayla işimiz zor

• özellikle 60 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanlar çok çok dikkatli olmalı mecburi ve zaruri durum olmadıkca dışarıya çıkılmamalı ben bile ennemi ve babamı kaçgündür dışarıya çıkarmıyorum neistiyorlarsa ben alıp getiriyorum halkımızın bu konuda bilinçlenmesi lazım bu virisün şakasıyok zorla kimseyi evdede tutamayız lakin tehlikeyi anlaşılırbirşekilde idrak edersek yaşlılarımızda bunu anlayışla karşılayacaktır.ha illa inadı tutan varsa onada yapacak bişeyyok dünya hayatından bıkmış deriz olurbiter😀