­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• +60 ya┼č─▒n kartlar─▒ 2.bir emre kadar abonmanlar─▒ iptal edilmeli. Otob├╝sler tamamen kald─▒r─▒ls─▒n,Dolmu┼člar sadece saat ba┼č─▒ olmal─▒. Metro,tramway,marmaray gibi hizmetler saat ba┼č─▒na ├žekilmeli. Belediyeye ba─čl─▒ ta┼č─▒mac─▒l─▒k yapan hizmetlerin fiyatlar─▒ ├žok y├╝kse─če al─▒nmal─▒. B├Âylelikle toplu ta┼č─▒ma kullan─▒p keyfi ├ž─▒kanlar─▒n say─▒s─▒ %90 dan fazlas─▒ azal─▒r. Zaten zorunluluktan ├ž─▒kanlar─▒n abonmanlar─▒ oluyor onlar─▒ etkileyen bir durum olmaz.

• 60 ya┼č ├╝st├╝ olmad─▒─č─▒ bir forumda sadece kendi psikolojimizi d├╝zeltmek ad─▒na konu┼čuyoruz. Umre bizim treni ka├ž─▒rd─▒─č─▒m─▒z konuydu. 21000 ki┼činin sadece yar─▒s─▒ kontrolde. Yakla┼č─▒k 10.000 ki┼čiden %1 pozitif olsa 100 ki┼či ve onlar─▒n etkiledikleri tabiki. Avrupa giri┼čli kontrol d─▒┼č─▒ gelen gurbet├žiler ve iranla ticaret halindeki kitle de tuzu biberi oldu... 65 ├╝st├╝ n├╝fusun mobilitesini azaltma ad─▒na ilk akl─▒ma gelen bedava ta┼č─▒man─▒n kalkmas─▒yd─▒. Hen├╝z bilemiyorum belki de hala oy kayg─▒s─▒yla bu uygulanm─▒yor. 2.olarak tamamen yasak olmasa da 65 ├╝st├╝ i├žin sabah 6-8 ak┼čam 16-18 aras─▒nda serbest dola┼č─▒m verilebilir...

• 60 ya┼č ├╝st├╝ olmad─▒─č─▒ bir forumda sadece kendi psikolojimizi d├╝zeltmek ad─▒na konu┼čuyoruz. Umre bizim treni ka├ž─▒rd─▒─č─▒m─▒z konuydu. 21000 ki┼činin sadece yar─▒s─▒ kontrolde. Yakla┼č─▒k 10.000 ki┼čiden %1 pozitif olsa 100 ki┼či ve onlar─▒n etkiledikleri tabiki. Avrupa giri┼čli kontrol d─▒┼č─▒ gelen gurbet├žiler ve iranla ticaret halindeki kitle de tuzu biberi oldu... 65 ├╝st├╝ n├╝fusun mobilitesini azaltma ad─▒na ilk akl─▒ma gelen bedava ta┼č─▒man─▒n kalkmas─▒yd─▒. Hen├╝z bilemiyorum belki de hala oy kayg─▒s─▒yla bu uygulanm─▒yor. 2.olarak tamamen yasak olmasa da 65 ├╝st├╝ i├žin sabah 6-8 ak┼čam 16-18 aras─▒nda serbest dola┼č─▒m verilebilir...

60 ya┼č ├╝st├╝ olmad─▒─č─▒ bir forum olabiliriz evet ama forum ├╝yelerinin hi├ž mi 60 ya┼č ├╝st├╝ tan─▒d─▒─č─▒, annesi,babas─▒ k─▒sacas─▒ ailesi yok?

Ayr─▒ca bedava ula┼č─▒m kalkmaya ba┼člad─▒ yava┼čtan yar─▒n bir ├žok belediye buna kat─▒lacakt─▒r.

• ─░talya ilk vakay─▒ 31 Ocakta a├ž─▒klam─▒┼č galiba internette b├Âyle bir bilgi vard─▒. 2 ├çinli turistte pozitif ├ž─▒km─▒┼č testler. Bug├╝n 20 mart, a┼ča─č─▒ yukar─▒ 50 g├╝n ge├žmi┼č ├╝st├╝nden. Ve hala hastal─▒k pik noktas─▒na ula┼čm─▒┼č de─čil ve ─░talya ilk ba┼čta her ne kadar ├Ânlem almam─▒┼č olsa da ┼ču anda ├╝lke olarak karantinada. Bu 50 g├╝nl├╝k s├╝re├ž beni korkuyor a├ž─▒k├žas─▒, umar─▒m gidi┼čat bu y├Ânl├╝ olmaz ve devletimiz vir├╝s├╝ kontrol alt─▒na al─▒r.

• Unfortunately, the media content can not be displayed. The content is no longer available or access is blocked.

─░talya'da feci durum. Art─▒k acil servisler yo─čun bak─▒m olarak kullan─▒l─▒yor. Yer yok. Se├žim yap─▒yorlar. D├╝nya sa─čl─▒k ├Ârg├╝t├╝ ve di─čer devletler yard─▒m etmeli. Durumlar─▒ iyi de─čil. Ba┼č edemeyecekler.

Ya┼čl─▒lara ┼ču videoyu uzun uzun izleteceksin. Zaten ya┼čad─▒─č─▒m kadar ya┼čad─▒m ├Âlsem nolur kafas─▒nda ya┼čl─▒lar. Bilmiyorlar ki ├ževresinde ki e┼či, akrabas─▒, ├žocuklar─▒na da enfekte ediyor. Umar─▒m k├Ât├╝ senaryolar ger├žekle┼čmez. Umar─▒m bu hastal─▒─č─▒ hep birlikte yard─▒mc─▒ olarak atlat─▒r─▒z.

• Kendiniz s├Âyl├╝yorsunuz . 1 hafta sonra bu rakama bakar─▒z diye. 1 hafta sonra bakal─▒m. 85.000.000 luk ├╝lkede 5 kisi enfekte.┼×u an de─čil.

Hep umutlu olmaya, insan─▒m─▒za, vatanda┼člar─▒m─▒za g├╝venimi y├╝ksek tutmaya ├žal─▒┼č─▒yorum. 1 hafta ├Ânce, yukar─▒da g├Âreceksiniz, hen├╝z salg─▒n olmad─▒─č─▒n─▒ , insanlar─▒n ├Ânlemlerini alacaklar─▒n─▒ ├╝mit etmi┼čtim . 5 ki┼či oldu 700 ki┼či. ├çok yaz─▒k, s├Âylenecek s├Âz kalm─▒yor.

• Son derece kat─▒ ve agresif kurallar konulmal─▒. Kimsenin umurunda de─čil. ┼×uursuz bir toplulu─ča sahibiz, millet ┼čeyinin keyfine bak─▒yor halen...

• Hep umutlu olmaya, insan─▒m─▒za, vatanda┼člar─▒m─▒za g├╝venimi y├╝ksek tutmaya ├žal─▒┼č─▒yorum. 1 hafta ├Ânce, yukar─▒da g├Âreceksiniz, hen├╝z salg─▒n olmad─▒─č─▒n─▒ , insanlar─▒n ├Ânlemlerini alacaklar─▒n─▒ ├╝mit etmi┼čtim . 5 ki┼či oldu 700 ki┼či. ├çok yaz─▒k, s├Âylenecek s├Âz kalm─▒yor.

O g├╝n biz size bunun salg─▒n oldu─čunu art─▒k ├žok h─▒zl─▒ artaca─č─▒n─▒ haftaya binleri g├Âr├╝r├╝z demi┼čtik. Bu i┼čler b├Âyledir. ─░ki, ├╝├ž kat artar her g├╝n.

Aynen ├Âyle,beklenen patlamay─▒ ┼ču g├╝nlerde ya┼č─▒yoruz.21 bin ├žok b├╝y├╝k bir say─▒ ve ├žo─čunun beraber ve toplu u├žakla geldi─čini d├╝┼č├╝n├╝rsek risk zaten ├žok b├╝y├╝kt├╝.Bence yurtlardakilerin de b├╝y├╝k ├žogunlugu pozitif olabilir olmayanlara da yurtlar─▒n i├žinde bula┼čma ihtimali hayli y├╝ksek yar─▒n veya ├Âb├╝r g├╝n onlar─▒n da ortaya ├ž─▒kmas─▒yla vaka say─▒s─▒nda ciddi bir art─▒┼č g├Ârebiliriz maalesef...

• Benim i├žin ├Ânemli olan ilk 2 enfekte a├ž─▒klanan hasta. Baba ─░talya'dan gelmi┼č 54 ya┼č─▒nda bir esnaf ve o─čluna bula┼čt─▒rm─▒┼čt─▒. Solunum zorluklar─▒ vard─▒ ve yo─čun bak─▒mdayd─▒lar. Onlar─▒n durumu hakk─▒nda bir a├ž─▒klama yap─▒lmad─▒. Onlar─▒n tedavi s├╝resi daha uzun di─čerlerine g├Âre. ┼×ayet ya┼č─▒yorlarsa iyile┼čme var m─▒? Varsa nas─▒l merak ediyorum. Di─čer hastalar i├žin tedavi kafam─▒zda bir ─▒┼č─▒k tutar. Ke┼čke bakan ilk 2 bakan─▒n durumunu s├Âylese.

• Acilen 2 haftal─▒k soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ilan edilmesi laz─▒m yoksa bu vir├╝s├╝n ├Ân├╝n├╝ alamay─▒z

Bize her yer Konya de─čil,├ž├╝nk├╝ her yer Konya kadar g├╝zel de─čil.

• Benim i├žin ├Ânemli olan ilk 2 enfekte a├ž─▒klanan hasta. Baba ─░talya'dan gelmi┼č 54 ya┼č─▒nda bir esnaf ve o─čluna bula┼čt─▒rm─▒┼čt─▒. Solunum zorluklar─▒ vard─▒ ve yo─čun bak─▒mdayd─▒lar. Onlar─▒n durumu hakk─▒nda bir a├ž─▒klama yap─▒lmad─▒. Onlar─▒n tedavi s├╝resi daha uzun di─čerlerine g├Âre. ┼×ayet ya┼č─▒yorlarsa iyile┼čme var m─▒? Varsa nas─▒l merak ediyorum. Di─čer hastalar i├žin tedavi kafam─▒zda bir ─▒┼č─▒k tutar. Ke┼čke bakan ilk 2 bakan─▒n durumunu s├Âylese.

─░yile┼čme s├╝resi 13-22 g├╝n aras─▒nda de─či┼čiyor.