­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Unfortunately, the media content can not be displayed. The content is no longer available or access is blocked.

Bu da yaz gelince vir├╝s bitecek veya yavaslayacak tezini ├ž├╝r├╝t├╝yor maalesef

Bize her yer Konya de─čil,├ž├╝nk├╝ her yer Konya kadar g├╝zel de─čil.

• 180 derece d├Ân├╝┼č

• Alo 184 Corona hatt─▒ b├Âyle ├žal─▒┼č─▒yormu┼č. ─░nan─▒lmaz ger├žekten.

3 evetle sizi sa─čl─▒k oca─č─▒na yolluyoruz...

Dalga ge├žmek i├žin a├ž─▒lm─▒┼č gibi

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Bu olanlar soka─ča cikma yasagi gelmemesi,184 un kar┼č─▒l─▒─č─▒,halk─▒n, ├Âzellikle sa─čl─▒k ├žal─▒┼čanlar─▒nin bilin├žsizligi ┼čaka gibi geliyor ya .

En yak─▒n sa─čl─▒k kurulu┼čuna ba┼čvurmak i├žin 1'i Hay─▒r ben evde kendi imkanlar─▒mla ├Âl├╝r├╝m i├žin 2'yi tu┼člay─▒n.

• Vaka say─▒s─▒ zaten binler ve daha fazlas─▒ ┼ču an.N├╝fusumuz kalabal─▒k.Umreden binlerce ta┼č─▒y─▒c─▒ geldi ve ├žo─ču karantinaya al─▒nmad─▒.Belirli ├╝lkelerden ta┼č─▒y─▒c─▒lar geldi ├žo─ču karantiya al─▒nmad─▒.Mesele bundan sonras─▒ i├žin toplumun ve devletin izleyece─či yol.Ama ya┼čl─▒ ve a─č─▒r kronik rahats─▒zl─▒─č─▒ olanlar i├žin s─▒k─▒nt─▒l─▒ bir s├╝re├ž olacak.

• bence bu hastal─▒─č─▒ ozellikle ocak ay─▒nda bir-├žok ki┼či atlatt─▒ dikkat ederseniz etrafimizda bir├žok insanda bu belirtiler vardi.ama test yap─▒lmad─▒─č─▒ icin bunu Allah dan baskasi bilemeyecek veya o ge├žiren ki┼čiye bidaha bula┼čmazsa ozman anlayabilir

• bence bu hastal─▒─č─▒ ozellikle ocak ay─▒nda bir-├žok ki┼či atlatt─▒ dikkat ederseniz etrafimizda bir├žok insanda bu belirtiler vardi.ama test yap─▒lmad─▒─č─▒ icin bunu Allah dan baskasi bilemeyecek veya o ge├žiren ki┼čiye bidaha bula┼čmazsa ozman anlayabilir

Ben size kat─▒l─▒yorum . Aral─▒k sonu g├╝nlerce y├╝ksek ate┼č ┼čiddetli ├Âks├╝r├╝k , adeta y─▒rt─▒lan bir bo─čaz ac─▒s─▒ a─čr─▒s─▒ ve ├Âzellikle nefes darl─▒─č─▒ ├žekitim. Hayat─▒mda ya┼čamad─▒m b├Âyle bir ┼čey. Tabi bizimki sadece bir ┼č├╝phe yine de dikkatli olaca─č─▒z . Bu arada arkada┼č─▒m─▒n k─▒z─▒ ─░stanbulÔÇÖda doktor. Durumun ger├žekten k├Ât├╝ oldu─čunu s├Âyl├╝yor . Ne yaparsan─▒z yap─▒n evden ├ž─▒kmay─▒n diyor. Hem kendimiz hem ba┼čkalar─▒ i├žin. ─░yi forumlar dilerim

• Okullarda da ├Âzellikle ilk d├Ânem son birka├ž hafta ve ikinci d├Ânem m├╝thi┼č bir salg─▒n vard─▒ ├Â─črencilerde. Hemen hemen hepsi de y├╝ksek ate┼č, bo─čaz ┼či┼čli─či ┼čeklinde idi. Kendim de dahil epey bir ├žektim. Bebe─čimiz de bir normal so─čuk alg─▒nl─▒─č─▒ ve iki kere de influenza ge├žirdi. Onda da en b├╝y├╝k s─▒k─▒nt─▒ y├╝ksek ate┼čti.