İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• #AfetOlsunİstiyoruz.
    #BarajlarDolsunİstiyoruz.
    #EveYüzerekGitmekİstiyoruz.

Bu yağış, temkinli davranıyoruz diyip olay yaşandıktan sonra uyarı veren MGM'ye ders olsun istiyoruz.

Varmı ötesi hadi bakalım.

Burada herkes bunu istiyor buna eminim ve bunu istediğiniz hususunda yorumlarınızdada gerçekçi olun lütfen.

Bu yorumuma tepki verenlerde olacaktır illaki ama hiç merak etmeyin. Sistemin gücünün artacağı varsada, O kahrolası Medya sayesinde o güzelim sistem bir şekilde hafif yağış olarak bize döner :)

• Şu 850hPa ortalama 0'a yaklaştıkça bir heyecan basıyor beni :)

Sen birde bana sor dostum yaklaşık 1 haftadır takip ediyorum bu sistemi ve en başta demiştim bu sistem eğer istikrarı sağlar ise gelir son 4-5 gündür tam istikrar veriyor modeller. uzun vade tecrübelerime dayanarak söylüyorum 850Hp da ortalama olarak 0 ila 4 arası olacak bence.

• tahminci atlantikte kaç tane kasırga oluyor yılda? o anlamda söyledik:)

Tabii ki. Mesajımı yanlış anlamayın, mizah karışık. Ama yaklaşık 1 hafta önce de söylemiştim, Orta/Doğu Akdeniz ve Karadeniz saatli bomba gibi bir soğuk salınım bekliyorlardı.

• Bu sistem eğer bu şekil ve benzeri şekilde gelirse uzun süredir 240.saatlerden hatta 240-300 arası saatlerden değişmeden nerdeyse her güncellemede gözüken ve gelen sistemlerden biri olacaktır. Geçen sene ben şahsen böyle birşey hatırlamıyorum hep değişiyordu. Şuanlık modeller istikrarlı en azından bu sistem için heleki bide sezona açılış için gayet başarılı.

• Bu sistem eğer bu şekil ve benzeri şekilde gelirse uzun süredir 240.saatlerden hatta 240-300 arası saatlerden değişmeden nerdeyse her güncellemede gözüken ve gelen sistemlerden biri olacaktır. Geçen sene ben şahsen böyle birşey hatırlamıyorum hep değişiyordu. Şuanlık modeller istikrarlı en azından bu sistem için heleki bide sezona açılış için gayet başarılı.

Kesinlikle size katılıyorum, en başından beli takip ettiğim için biliyorum dediğiniz çok doğru.

İnşallah kış içinde böyle olur da her güncellemede forum olarak hop oturup hop kalkmayız. :)

• Ecm diyagramı 850 hpa nerdeyse Gfs'deki gibi bi tık daha düşebilir. 500hpa öyle değil ama son 3-4 güncellemedir ana çıktı 500hpa dam olarak en soğuk çıkıyor takibe devam..

graphe_ens3_vov7.png

graphe_ens3_osv4.png