Sistemin Adı: 3X3 Fırtına - Soğuk Hava - Kar Yağışı

• Bu arada benim dün canıma tak etti soluğu Kartepe'de aldım. Cılız da olsa bir kar yağışı da vardı zirveye yakın yerlerde ancak kar kalınlığı benim beklediğimden daha fazlaydı. Yer yer bacak boyuma yaklaşan kar vardı. Boyum 1.90 bu arada. Şimdi bunun üzerine yağacak son gelecek olan sistemlerle birlikte 2 mt ye yaklaşacaktır diye düşünüyorum.

Hocam bende Kartepeye çıkılan yolda bir köyde yurtta kalıyorum zaman zaman kar görmek için Kartepeye çıkıyorum genelde 600 rakımdan itibaren güzel kar manzaraları karşılıyor beni Cuma günü yine yürüyerek çıkmayı düşünüyorum acaba 1000 rakım civarında Cuma öğle saatlerinde kaç cm kar kalınlığı beni bekliyor olur

• wildleo1907 Çok şükür 30 yaşıma geldim henüz dağa gitmedim gezi amaçlı dahi Allah gitmeyi de nasip etmez umarım İstanbul’un kışları hiç mahçup etmedi beni. Bugün 3.5 derece Ferhatpaşa 7-8 bekleniyordu yarın da aynını bekliyor mgm bu benim iştahımı kabartıyor burası için.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• 3 yildır dagcilik sporuyla ugrasiyorum yazın dahi kar görme imkanim oluyor ancak istanbulda yagan karın zevkini hicbir dagin zirvesinde almadım.Çok ayri bir zevki var.😀

• Cumartesi Kartepe'ye çıkmayın çıkacaksanız Sisli alan mıdır nedir orta rakımlarda oralara kadar çıkın yeter sıkıntı olabilir!

Sisli vadi hocam :). Bir Kartepeli olarak bilgi vereyim dedim. Ancak arkadaşlara oraya kadar da gitmelerini tavsiye etmem Kartepe nin yolu engebelidir ve tipisi fena yapar adamı. 500 rakım olan maşukiyenin az yukarısı rahatlıkla keser sizi . Bu arada tahmininiz için teşekkür ederim. Umarım karabatak oluruz İstanbul olarak. Her ne kadar iki haftada bir Kartepe yolunu arşınlasam da İstanbul'un karı bir başka..