Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • salalar okunuyor şu an. Tamam abi Müslümanız elhamdülillah. amentüye imanımız kavidir. Hayrın ve şerrin Allahtan geldiğine imanımız sonsuzdur.

Gel gelelim eşekliğin ve cehaletin insanın kendisine has özelliği olduğu da aşikardır.

Çürük malzeme kullan
    malzemeden çal.
    gevşek zeminli yere bina dik.

imar affı cart affı curt affı çıkart bunlara göz yum.

sonra sala okut.

geçin abi bu işleri ya hu.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bir kez olsun bilime inanıp şehirleri ona göre inşa etsek, rant uğruna insanların canlarını cebe girecek para uğruna hiçe sayıyorlar kader kader diye geçiştirilen bu olaylardan daha kaç can yanacak öyle bir acı ki bu az önce yakın bir tanıdığımızın, enkaz altında kalarak vefat ettiğini öğrendik televizyon da bile gördüğümüz her insan canımızı yakarken tanıdık birinin vefatı daha da acı hiç bir diyemiyorum artık

• Önce önlemini al sonra tevekkül et.

İslamiyet böyle diyor önlem yok ama hep dua hep dua...

Önce önlemimizi almalıyız sonra da Allah'ın takdirine bırakmalıyız.

• Maalesef o bölgede yaşayanların psikolojilerini düşünemiyorum yani büyük deprem çok yakalandım ama bu bildiğin tarihi felaket.

• Hatayda durum çok kötü İnternete görüyorum maalesef daha şuan enkazlara bakılmamış evler bile dolu şuan sıcaklıklar hızla düşüyor gerçekten Allahım yardım et

• Para için dandik malzeme kullan, devlet çanak tutsun denetim olmasın, her türlü af çıkar vs sonra kadermiş de. Böyle bir din anlayışı yok kardeşim. Allah önleminizi alın sonra bana tevekkül edin demiş. Sen tedbir almazsan böyle kafana yıkar 1 dakikada.

• Hatay'dan haber alabilen var mı? Ulaştığım arkadaşımdan bir süredir haber alamıyorum. Yerel bir kesinti mi var? Çıldırmak üzereyim

Hocam hatlar kesik internetleri yok kapkaranlık şehir daha yardım ulaşmayan nokta çok kendi imkanları ile uğraşıyorlar.

• Belediyeler para karşılığında her şeye göz yumuyor.Hele seçim arefesinde halkı kırmak istemiyor.Kaçak kat , teras kapatma vs. Hiçbir standartı olmayan yapılarla dolu evlerin üst katları.İstanbulda binalar yıkılmasa bile yukarıdan düşüp kafamızı yaracak gaz betonlar , tuğlalar , demirler.

Allah yardımcımız olsun.