Deprem Bildirim Konusu

• Şuanlık bir paniğe gerek yok. Pergamon hocanın dediği gibi daha öncede bu bölgede mikro depremler olup,sönümlenmişti. Takip edilir.Sadece mikro depremler kendi başlarına bir şey ifade etmezler. Yani her mikro deprem sonucunda ya da kümelenme sonucunda büyük bir deprem gelecek diye kaide yok.

• Bence korkulacak birşey yok ara ara deprem olması iyi birşey hiç deprem olmadımı gazlar dağılmadı mı daha korkulacak bir olay oluyor

hıc bır alakası yok.gaz dağılması ne demek onu zaten hıc anlamadım..1.5 lık depremcık yok hukmundedır zaten

• son depremlerden sonra paranoya oldu millette 4 ün altındaki depremlerin hepsi hergün olan olağan depremlerdir 4 ün üstüne çıkarsa orda bir bit yeniği vardor

Düşen bir çığda hiçbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Boğazda olan depremler 99 yılından beri zaten önemle izlenmeli ve izleniyor. Çünkü artık bu faylarda enerji birikti ve zamanı geldi. Bugün yada yarın bir kırılma olacak. Ama her mikro deprem veya kümelenme sonucu büyük bir deprem gelecek kaide yok. Şayet bu bölgede geçmiş senelerde kümelenme oldu ve söndü. O zaman büyük deprem olmadı. Panik yapmaya şuanlık gerek olduğunu sanmıyorum sakin olunmalı.

• Boğazda olan depremler 99 yılından beri zaten önemle izlenmeli ve izleniyor. Çünkü artık bu faylarda enerji birikti ve zamanı geldi. Bugün yada yarın bir kırılma olacak. Ama her mikro deprem veya kümelenme sonucu büyük bir deprem gelecek kaide yok. Şayet bu bölgede geçmiş senelerde kümelenme oldu ve söndü. O zaman büyük deprem olmadı. Panik yapmaya şuanlık gerek olduğunu sanmıyorum sakin olunmalı.

işte yanlış biliyorsunuz silivriden adalara kadar mikro deprem çok azmış ve bu 26 eylülden itibaren başladı programı atınc bilgilenirsin. Bendr celal şengörden gördüm

• işte yanlış biliyorsunuz silivriden adalara kadar mikro deprem çok azmış ve bu 26 eylülden itibaren başladı programı atınc bilgilenirsin. Bendr celal şengörden gördüm

Kandilli geçmiş depremlerden bulup bakacağım kaç tane mikro deprem olmuş geçmişte bakayım.