İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İstanbul forumu acayip bir yer ya tırnak içinde söylüyorum ben dahil ruh hastası dolu😅 üniversiteden yıllık izin isteyip şöyle yükseklere doğru çıkayım Afrika orayı daha çok vurur kesin dedim ama bu mevsimde ne yıllık izni tatili dediler haberleri yok tabi İstanbul’a yaklaşan mirketlerden çöl tilkilerinden

• Global Fırıldak System yine şaşırtmıyor, bu sezonki Beşiktaş gibi tüm Afrikayı doldurmuş bıktım artık bu kıtadan… :31582 hava-gunes11

• Konuyu gören de Afrika geldi sanacak sabah sabah okuyanlar uyku sersemi bir şoka uğrayacak :hfyeni (18): Yalan arkadaşlar yalan buyrun gece sinoptiğimiz :hfyeni (29):

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Arkadaşlar arkamıza yaslanmaya az kaldı. ECM bugün akşam çıktısı bozulmasazsa bile Cuma akşam üstünden Cumartesi akşama kadar özelikle Marmarının Kuzeyi ve Doğusunu mutlu edecek bir kar yağışı alabiliriz. 2 senegibi uzun bir zaman geçtiği için ve bir sonraki sistemlere alt yapı yapacağı için çok önemli. 12 si sistemi özelinde 9 'nundan önce büyük konuşmamak gerek ama görünen köy kılavuz istemez. En çok biri 7 diğeri 10 yaşındaki kızlarım için çok seviniyorum. 13'ü öğleyin kar topu oynama mutluluğunu yaşama fırsatı yakalayacaklar.

• Bu forumu 2018 den beri takip ediyorum. Ben böyle herkesin bir nizam icinde totem yaptığını görmedim. Mukemmel bir nizam icinde herkes kızıl ordu korosu gibi ortak hareket ediyor

• Öncelikle yeni konu hayırlı olsun. 9-10 ve 11 Ocak sistemindeki umutları daha çok 13 Ocak'daki olası sisteme yönlendirmiş gibiyiz. Son güncellemede -15'li senaryolar inmiş durumda fakat maalesef yağışlar iyi değil. Tabi daha vademiz var zamanla toparlarsa kısa ama kaymak gibi sistem neden alamayalım? İlerisi için konuşacak olursak 19-21'ine yine sitem olasılıkları var. Benim gözümde 13 sistemini kaçırırsak bir süre moralimiz bozulabilir. Takipteyiz...

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)