İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Beylikdüzü olarak Çorlu'ya yakın olsak da olmaz bu iş :(

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Gece yarısı güncellememizi daha olumlu buldum. 16-24 Aralık tarihleri arasına kar ihtimalleri olabilir. %42'lere çıktık hava-kars323 uzays3271653126

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Herkese Merhaba,

Özellikle İstanbul sayfasına yazmak istediğim bazı hususlar var. Malumunuz üzere işlerimin yoğunluğundan dolayı forumda eskisi gibi aktif olamıyorum. Buna karşın elimden geldiği kadar güncellemeleri takip etmeye çalışıyorum. BUndan yaklaşık bir hafta 10 gün kadar önce model yorumlama sayfasında belirtmiş olduğum bazı görüşlerim vardı. Öncelikle Kasım sonu - Aralık başı Batı Sibirya ve Ural bölgesinde biriken soğuk havanın Azor yardımıyla kaymağını Orta ve Kuzey doğu Avrupa yerken görmemiz gereken gerçeklik bunun geçici bir durum olması gerektiğiydi ki öyle de oldu.. Sub polar vortex'in İzlanda ve kuzey iskandinavya bölgesinde giderek güçlenmesi batı sibirya soğuklarının da bir anlamda sonunu getirir oldu adım adım.

Bizim açımızdan durum şu ki öncelikle bulunduğumuz coğrafya ve içindeki bulunduğumuz takvime baktığımızda ters giden bir şey yok. 21 Aralık civarına denk gelen bir polar atak beklentimi halen koruyorum. 850 hpa'sının maksimum -10 olmasından dolayı marmara'da kıyılarda kar yapma potansiyeli olan ve fakat gücü sınırlı olan bir sistem olacağa benziyor. Sibirya 'nın etkin olacağı bir sistem için Ocak sonu Şubat başını işaret etmek istiyorum.

Herkese güzel bir haftasonu diliyorum.

• Modeller ve diagramlar bozdu malesef ama yine de morali yüksek tutmak gerekir inşallah en azından bu senaryolardan biri gerçekleşir

• EPS sistemi görmeye devam ediyor bu güzel haber.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk