Atmosferi Anlama Gayretleri ; Tele-bağlantı Sirkülasyon denklemleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sadece buz tutarız çoğu yer kuru soğukta kalır özellikle Marmara gece -10 derecenin altına iner sadece bir senaryo olduğu için söylemek için söylüyorum..

• Zonal rüzgarların, sıfırın altına düşmesi be kısa süreden sonra tekrar sıfırın üstüne çıkmasıyla kesinlikle bölünme olur diye bir kaide var mı acaba? Sıfırın altına kısa süre kalacak gibi . Kutup üstadı cevaplarsa sevinirim 😂

Öyle bir durum yok. Özellikle Twitterda çok bilgi kirliliği var. Her kafadan bir ses çıkınca böyle oluyor. Yani stratosferik rüzgar doğulu esse bile bazen zonal rüzgar verileri negatife inmeyebiliyor. Çünkü yerel rüzgarlar zonal rüzgarları komple etkilemeyebiliyor. Stratosferik çekirdeklerin konumlanmasıyla ilgili bir durum.

• Uzun vadeye baktığımızda bu sene kış adına ülkemizi sevindirecek bir oluşum yok maalesef. Kutup bölgesi bu sene önceki yıllardan daha sıcak. Afrika atakları soğukların aşağı enlemlere inmesini engelliyor maalesef.. tek ümidimiz bahar aylarının yağışlı geçmesi.

Dezgahı kapatın gidin diyorsun yani

• Uzun vadeye baktığımızda bu sene kış adına ülkemizi sevindirecek bir oluşum yok maalesef. Kutup bölgesi bu sene önceki yıllardan daha sıcak. Afrika atakları soğukların aşağı enlemlere inmesini engelliyor maalesef.. tek ümidimiz bahar aylarının yağışlı geçmesi.

Konuş kardeşim konuş.Geçen sene bu arkadaşımız “İzlanda kıtaya daldı bu kışı kapatalım” dedikten sonra ben tipiye yakalandım.Eğer Totemse sağlam tutuyor.Yok değilse sıkıntı😂

• Öyle bir durum yok. Özellikle Twitterda çok bilgi kirliliği var. Her kafadan bir ses çıkınca böyle oluyor. Yani stratosferik rüzgar doğulu esse bile bazen zonal rüzgar verileri negatife inmeyebiliyor. Çünkü yerel rüzgarlar zonal rüzgarları komple etkilemeyebiliyor. Stratosferik çekirdeklerin konumlanmasıyla ilgili bir durum.

Uzun süre durmalı ki bölünme gerçekleşsin diye düşünüyorum ben kerem. Ya tabi her olayın dinamiği farklıdır ama ben böyle bir çıkarım yapıyorum. Eskisi gibi detayına kadar incelerdim. Artık akışına bırakıyorum. Eski karlar yok artık :(

• Uzun süre durmalı ki bölünme gerçekleşsin diye düşünüyorum ben kerem. Ya tabi her olayın dinamiği farklıdır ama ben böyle bir çıkarım yapıyorum. Eskisi gibi detayına kadar incelerdim. Artık akışına bırakıyorum. Eski karlar yok artık :(

SPV'nin esnemesiyle ilgili bir durum ama haklısın hocam insanı bunaltıyor, bazen akışına bırakmak lazım.

• Orhan gencebay dan bir teselli ver dinliyoruz Ocak ayı ilk yarısı da boş görünüyor böyle diyagram hiç kış Ortasında görmedim Bilmesem lefkoşa yada Antalya diyagramı diyeceğim

• Bazıları ilgi istiyor vermeyin arkadaşlar engelleyin geçin. İlgi isteyenlere de söyleyeyim X diye bir platform var orada yazıp çizip etkileşim alıp saçma sapan yazılarınızı taçlandırabilirsiniz :) Bir gün farklı konuşup diğer gün 90 derece farklı konuşmaya gerek yok konuyu sıkmayı bırakın trollüğü bırakın emeğe saygı gösterin az..

• Bazıları ilgi istiyor vermeyin arkadaşlar engelleyin geçin. İlgi isteyenlere de söyleyeyim X diye bir platform var orada yazıp çizip etkileşim alıp saçma sapan yazılarınızı taçlandırabilirsiniz :) Bir gün farklı konuşup diğer gün 90 derece farklı konuşmaya gerek yok konuyu sıkmayı bırakın trollüğü bırakın emeğe saygı gösterin az..

X' te bulunan yazıları dallandırıp budaklandırarak burada yazanlar için bir şey demeyecek misin kardeşim :hfyeni (18):

• Orhan gencebay dan bir teselli ver dinliyoruz Ocak ayı ilk yarısı da boş görünüyor böyle diyagram hiç kış Ortasında görmedim Bilmesem lefkoşa yada Antalya diyagramı diyeceğim

Kusura bakma da,ocak ayının ilk yarısını bilemem ama sen de çok boş görünüyorsun ! Ne zaman okusam seni birbiriyle tutarsız şeyler yazıyorsun,her güncellemede sen de kendini güncelliyor, rüzgar nereden eserse sen de oradan esiyorsun,pes doğrusu !