Atmosferi Anlama Gayretleri ; Tele-bağlantı Sirkülasyon denklemleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • artık ateş de edemiyoruz,gözlük takıp çakıyoruz,çünkü birdahaki güncellemede değişecek diye,orta vade olsa bile :sleeping:

Evet 192 sonrası çok uzak vade artık ama zaten sıyırıp duruyor soğuklar , illa birinde çarpacaktı bize 22 Aralıktan beri sıyırıp duran soğuklar var kuzeyde , Artık 3/5 Ocakta vursun yani ( bağlayıcı hiç bir veri endeks çıktı yok , var diyen liar olur :))

• artık ateş de edemiyoruz,gözlük takıp çakıyoruz,çünkü birdahaki güncellemede değişecek diye,orta vade olsa bile :sleeping:

Veriler zaten gözlük takmak için Ocak ayını işaret ediyordu hocam :S . Aralık ayı için sadece güneşten korunmak için güneş gözlügü taklıacağı belliydi.

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• Veriler zaten gözlük takmak için Ocak ayını işaret ediyordu hocam :S . Aralık ayı için sadece güneşten korunmak için güneş gözlügü taklıacağı belliydi.

Yalnız aynı sözde verilerin çoğu Ocak ilk yarıyı çöp ettikleri gibi ikinci yarı İçin de öyle muhteşem bir görüntü sunmuyorlar , ıvır zıvır sıyıran soğuklar hatta çoğunda yaklaşmıyor bile

Aylık veriden yola çıkarak bir ayı komple kapatacak kadar atmosfer takibinden nefret etmiyoruz çok şükür :hfyeni (18):

• Yalnız aynı sözde verilerin çoğu Ocak ilk yarıyı çöp ettikleri gibi ikinci yarı İçin de öyle muhteşem bir görüntü sunmuyorlar , ıvır zıvır sıyıran soğuklar hatta çoğunda yaklaşmıyor bile

Aylık veriden yola çıkarak bir ayı komple kapatacak kadar atmosfer takibinden nefret etmiyoruz çok şükür :hfyeni (18):

Şahsen ben ocak ayının İkinci yarısı için Ivır zıvır soğular veren verilerin sayısının yok denecek kadar az olduğu görüyorum. Kendim de Atmosfer den nefret etmiyorum ancak ortak tabloya odaklanmak en doğrusuydu bu ay için evet sinerjiniz güzel ancak Ortak noktayı da göz önün de bulundurup buna göre sinerji yaymak daha doğru olabilirdi. Elbette sizin konunuz Dilediğniz gibi yazıp sinerji yayabilirsiniz ancak Yüksek sinerji yakalayıp beklentiye girip Daha sonra modellerin bozmasıysa bu sinerji negatif sinerjiye doğru evveliyor.

• Şahsen ben ocak ayının İkinci yarısı için Ivır zıvır soğular veren verilerin sayısının yok denecek kadar az olduğu görüyorum. Kendim de Atmosfer den nefret etmiyorum ancak ortak tabloya odaklanmak en doğrusuydu bu ay için evet sinerjiniz güzel ancak Ortak noktayı da göz önün de bulundurup buna göre sinerji yaymak daha doğru olabilirdi. Elbette sizin konunuz Dilediğniz gibi yazıp sinerji yayabilirsiniz ancak Yüksek sinerji yakalayıp beklentiye girip Daha sonra modellerin bozmasıysa bu sinerji negatif sinerjiye doğru evveliyor.

Kardeşim ne sinerjisi ne yükseği ne diyorsun

5 defa sinerji yazmışsın bir de, Allah aşkına , böyle saçma sapan imalar ifadeler ayıp ediyorsun, biz binlerce veri kurcaladık, yanlız da yapmadım , samanlıkta iğne aradık, iyi de ettik , bir çok öğrenme aşaması yaşadık birçok arkadaş , soğuk ataklar da geldi aşağı enlemlere , bizi sıyırdı , ben seni biraz bu işlerden anlayan biri sanıyordum sen laf sokmaya çalışan bir söyleme dönüverdin maalesef

Bin kere dedik zaten şu şu veri şurda tutarsız diye , emek verdik gayret ettik , sadece sinerji falan ile kısıtlamak istihzai yaklaşım olur , bu çok ayıp ve emeğe saygı içermeyen bir durum, keşke sana cevap vermeseymişim de gecenin şu saati şu berbat şeyleri okumasaydım

• Kardeşim ne sinerjisi ne yükseği ne diyorsun

5 defa sinerji yazmışsın bir de, Allah aşkına , böyle saçma sapan imalar ifadeler ayıp ediyorsun, biz binlerce veri kurcaladık, yanlız da yapmadım , samanlıkta iğne aradık, iyi de ettik , bir çok öğrenme aşaması yaşadık birçok arkadaş , soğuk ataklar da geldi aşağı enlemlere , bizi sıyırdı , ben seni biraz bu işlerden anlayan biri sanıyordum sen laf sokmaya çalışan bir söyleme dönüverdin maalesef

Bin kere dedik zaten şu şu veri şurda tutarsız diye , emek verdik gayret ettik , sadece sinerji falan ile kısıtlamak istihzai yaklaşım olur , bu çok ayıp ve emeğe saygı içermeyen bir durum, keşke sana cevap vermeseymişim de gecenin şu saati şu berbat şeyleri okumasaydım

Bende sizi sevip sayardım Geçmiş dönemler de her zaman eleştiriye açık olduğunuzu dile getirirdiniz. Ancak Bunca zamandır ilk defa böyle bir yorum yapmam da Hemen ne diyorsun ben de seni bu işlerden biraz anlayan biri sanıyordum gibi iğneleyici sözleriniz aslında eleştiriye sözde açık olduğunuzu ortaya koruyor. Bizde her zaman samanlık içinde iğne arar gibi %1 bile olmayan ihtimali aradık ama o ihtimali doğru zamanda aramayı tercih ettik.. Yine de Teşekkür ederim günlerizi verip Emek harcadınız iyi akşamlar

• Daha 2 gün önce ülkenin kuzey kıyıları dahil bir çok merkezi yeri sezonun ilk kar taneleri ile tanıştı ve ben tüm olan biteni güneş gözlüklerimle izledim…Seneler oldu ama Profil fotomdaki gözlüklerim hala duruyor.Severim:)))

• Daha 2 gün önce ülkenin kuzey kıyıları dahil bir çok merkezi yeri sezonun ilk kar taneleri ile tanıştı ve ben tüm olan biteni güneş gözlüklerimle izledim…Seneler oldu ama Profil fotomdaki gözlüklerim hala duruyor.Severim:)))

Yok kar yağmamıştır , siz hayal görmüşsünüzdür 😆

• Zonal rüzgarların, sıfırın altına düşmesi be kısa süreden sonra tekrar sıfırın üstüne çıkmasıyla kesinlikle bölünme olur diye bir kaide var mı acaba? Sıfırın altına kısa süre kalacak gibi . Kutup üstadı cevaplarsa sevinirim 😂

• Uzun vadeye baktığımızda bu sene kış adına ülkemizi sevindirecek bir oluşum yok maalesef. Kutup bölgesi bu sene önceki yıllardan daha sıcak. Afrika atakları soğukların aşağı enlemlere inmesini engelliyor maalesef.. tek ümidimiz bahar aylarının yağışlı geçmesi.

• Uzun vadeye baktığımızda bu sene kış adına ülkemizi sevindirecek bir oluşum yok maalesef. Kutup bölgesi bu sene önceki yıllardan daha sıcak. Afrika atakları soğukların aşağı enlemlere inmesini engelliyor maalesef.. tek ümidimiz bahar aylarının yağışlı geçmesi.

haklısın kış bitti arkadaşlar. Yapacak bişeyimiz kalmadı maalesef. Seneye artık diyelim 😂

Sacmaligin kitabini yazmak bu olsa gerek!!!