Atmosferi Anlama Gayretleri ; Tele-bağlantı Sirkülasyon denklemleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam sabah işe/okula giderken donacağız, kar yoksa ya da kar hazırlığı değilse hiç çekilmiyor kuru soğuk:hfyeni (18):

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Modelleri izlerken inan artık ne anlatmak istediklerini az çok anlayabiliyoruz.Yıllardır aynı ekrana bakmaktan mıdır,sürekli basınç haritası izlemektenmidir nedir.Niye modelleri suçluyorsunuz diyorlar.E bize yıllardır öğrettiklerini yapmadıkları zaman veya yanlış yaptıkları zaman olmuyor diyoruz ne var bunda..😂

• Offizieller Beitrag

Reklam arası JMA paylaşayım ( ECM = Gfs = Gem = Jma 168 sonrası hepsi bir benim için)

Bu

hocam şunu yılbaşı yapalım mis gibi:D buarada tepeye 1075 mb mi yerleştirmiş o :))

• Offizieller Beitrag

Bizim delibaş azorun adam gibi durmasını eteklerini italya-ispanya arasına almasını bekliyorum, normalde kış başlarında atlantikte takılıyor arkadaş, zamanla avrupaya yerleşir ve iyi bir azor gelecek sistemin olmazsa olmazı:) Tabi ben üstün körü yazdım detaylar sizlerde.. En son 2015 aralık yılbaşında kar vardı bayada olmuş gelirse güzel olur..

• iconeu-0-180.png?12

iconcan nasıl hocam ?

Cold.EFso

German panzeri bu aralar Merkavadan da daha rezil halde bana göre , bir şey tutturabildiği yok, açık söyleyim Gem bile hepsinden iyi bence

İcon bi defa GPH anomali paylaşmıyor meteociel üzerinden bu çok ciddi bir model sorunu, global sinoptik ustaları da bunu çok eleştiriyor , vatandaşa bunu açmaları lazım

Tutarlılık olarak da maalesef eski halinden eser yok , şu Aralık sonu dönemi çetin model savaşlarıyla geçecek göreceğiz hepsini

• Aynısını ben de isterim hocam :hfyeni (18):

6 Şubat depremi sonrası bölgeye yardım İçin gittiğimizde 3,5 artçıları bile üç buçuk olarak hissediyordum :))

2019 da 5.9 oldu ondan başka hiç bir depremi hissetmedim. Keşke hissedebilsem ben de merak ediyorum.

• Cold.EFso üstadım,dediklerin aynen gerçekleşecek , karlı yılbaşı hayal değil,hatta ayın son haftası fragman bence,Ocak, şubat efsane olup,bu kış uzun sürebilir,1992 kışı ile 2004 karışımı,Mart kazma kürek yaktıracak,Nisan'da kar yağacak gibi,30 yıl geçmiş, zamanı geldi bence,bu sene o sene ;) hava-kars323 :gun_bandana:

• Cold.EFso üstadım,dediklerin aynen gerçekleşecek , karlı yılbaşı hayal değil,hatta ayın son haftası fragman bence,Ocak, şubat efsane olup,bu kış uzun sürebilir,1992 kışı ile 2004 karışımı,Mart kazma kürek yaktıracak,Nisan'da kar yağacak gibi,30 yıl geçmiş, zamanı geldi bence,bu sene o sene ;) hava-kars323 :gun_bandana:

o kadar değil hocam o kadar değil .d

• o kadar değil hocam o kadar değil .d

Bence hiç zararı yok motivasyonun

Yemin de etmemiş

İnancını kuvvetli dille söylemiş

Potansiyel var, hakkaten var

Tembel vorteks ve tembel Azor ile tembel Skandi yükseği ile semitermik Sibirya ile batılı zonalın hepsinin lehimize döneceği ( hatta ikisi üçü dönse de yeter ) sizce neler olur?

Eş zamanlı bir iyiye gidiş görüyorum

Bir yerler fena yıkılacak ama neresi

Ben talibim şahsen , olasılığı kovalıyorum