Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ihtimal yağıstan dolayı mı düsük sıcaklıktan dolayı mı ?

Sıcaklık zaten var.rüzgar yönü pek iyi değil 850hpa da modeller ara ara yağış gösteriyor ama sıcaklığın düşük olduğu zamanla çakışması lazım. Bence bu yüzden düşük ihtimal.

• Bir saat önce çok şiddetli groupel sağanağı ile başladı, şu an yoğun kar olarak devam ediyor. Neredeyse hiç durmadan yarın geceye kadar devam edecek. Mevcut örtüde hiç erime olmamıştı, efsaneye göz kırpıyoruz.

Bir hafta önce -6 ile 500 sıcaklığını neden paylastığımı sabaha doğru sahildekiler anlayacak 8)

Hatta şu an -7 ihtimali doğduğu için daha da iyi şartlar.

Kar ikonu koydu diye MGM ye gülenler burda mı :)

• Bir saat önce çok şiddetli groupel sağanağı ile başladı, şu an yoğun kar olarak devam ediyor. Neredeyse hiç durmadan yarın geceye kadar devam edecek. Mevcut örtüde hiç erime olmamıştı, efsaneye göz kırpıyoruz.

Bir hafta önce -6 ile 500 sıcaklığını neden paylastığımı sabaha doğru sahildekiler anlayacak 8)

Hatta şu an -7 ihtimali doğduğu için daha da iyi şartlar.

Kar ikonu koydu diye MGM ye gülenler burda mı :)

Hocam Giresun 20dk da 7 dereceden 3.9 a kadar düştü minik bir kütleyle dışarıdaydım beyazlık oluştu ama şuan yağış Karla karışık yağmur

• Hocam Giresun 20dk da 7 dereceden 3.9 a kadar düştü minik bir kütleyle dışarıdaydım beyazlık oluştu ama şuan yağış Karla karışık yağmur

Yarın öğlenden sonra -34 ile -7 var. Kimseyi boşa umutlandırmak istemiyorum, o yüzden günlerdir ağzımı tutuyorum ama artık olup olmayacağını anlamak için 24 saatten az kaldı. Ben sahilin hemen yakınlarında beyaz örtü bekliyorum. Mesela 100 rakımda 1-2, şansı yaver giden yerlerde ise 5 cm örtü oluşabilir.

• DoquKaradeniz28 üstad kar a hasretiz atarsın resim 40-50 cm olur senin oralar,işte fark bu sahiller için kötü giden kışlar yükseklerimizdeki lokasyonlarda bereketli ve bol karlı geçebiliyor

Maalesef Trabzon için ihtimal yok, keşke sana da iyi haber verebilseydim zaga.

Fakat samsun merkezden tireboluya kadar olan kesim birşeyler görebilir. Hiç olmamasından görsellik ve zayıf örtü evladır

• Aynen hocam şimdlik 5-8 derece arası birkaç gün daha serin gider , küçük ayı kar yağışı da meşhurdur genelde 14-20 şubat arasına denk gelen bir akış olma olasılığı oluyor yüksek ihtimal o arada sahillerimiz in şansı olcaktır inanıyoruz başka çaremiz yok

• Yarından sonra gizli favorim Bafra'dır bu da burada dursun :)

Çiy noktası değerleri fena görünmüyor Sinop ve Samsun özelinde sahillerde sürprizler görülebilir uzun süredir soğuk giden havalar yer sıcaklığını da olumlu etkiledi bizim açımızdan.

Çiy noktası değerleri fena görünmüyor Sinop ve Samsun özelinde sahillerde sürprizler görülebilir uzun süredir soğuk giden havalar yer sıcaklığını da olumlu etkiledi bizim açımızdan.

Favori 90 rakima ragmen Salıpazarıdır buda burada dursun

Salı günü dönüyorum Bafra'ya. Kaçırır mıyım 😀

• Kışın finalini yapacak sistem 15 Şubat civarı görünüyor. Bu tarihten önce ya da sonra kar yağmayacak demiyorum hatta mart ve nisan yine oldukça sert geçecektir kış geç geldiği için ancak zirveyi burada bekliyorum.

Sibirya Aralık ayında erkenden uyandı sonra derin uykuya daldı dürtüyoruz dürtüyoruz uyanmıyor. Kutuptaki bölünme de her zaman olduğu gibi Amerika Kıtası'na yaradı. Biz de güya soğuk taraftayız diye seviniyoruz ama kışın en soğuk döneminde bile sulu kardan öteye geçemiyoruz acınası bir durum.

Bu kış zaten ölü doğmuştu 2010'a benim gibi benzeten çok insan oldu ben ondan bir tık daha iyi olabileceğini düşünürken daha kötüsü oldu 2018 ile kapışıyoruz rezillik konusunda

2018'le alakası yok. 2 haftadır kış şartları var işte 2018'de ben tişört üstüne mont giyiyordum şimdi giysem donarım