Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kışın kar yağışı kovalamak sarıyor yaa. Yazında sıcak mi kovalasak acaba 😅😅

ThunderCloud -Chaos

• Kar haritasındaki samsun bu sefer şaşırttı :D Hayırlısı olsun bakalım. İnşallah bu kadar beklediğimize ve emek verip buraya yazanlara tatmin edici bir kış yaşatır..

• Şahsen kafkas derken,marmara siparişi geldi üsten bişeyler kopacal göyünüyor ama bakalım gücü inişi etkisi nereye olscak,şöyle okkalı bir geniş atak olsa

• Bu arada bugünkü güncellemeler özelinde, modellere 3 gün süre veren ve öncesinde hiçbir güncellemeyi kabul etmeyen,kalpgözü açık,yılların sinoptik tecrübelisi Orasa başkanımı tebrik ediyorum.Nokta:))

Yapma yanarıııız🤣 yanlız unutma benim verdiğim süre dolmadı ben süre dolduğunda ne görürsem onu söyleyeceğim şimdilik sakin kalın sizin olsun😉

• Yapma yanarıııız🤣 yanlız unutma benim verdiğim süre dolmadı ben süre dolduğunda ne görürsem onu söyleyeceğim şimdilik sakin kalın sizin olsun😉

Yarın değişir mi bilinmez.Evet değiştiğide olmuştur,güçlenerek geldiği de.Önemli olan o değil.Önemli olan bu güncellemelerin olabilirliğini yakalamak başkanım.Rahat ol:)))

• Abi heyecanlandırıyorsun bizi yapma :D2

Ben heyecanlanın demedim bedirhanım sakin kalın dedim bir sakin kalın bakalım sonu ne olacak tayfunda ümit reiste çizgiyle desenle yazıyla hatta sütlaçla ızgarayla bile güzelce anlatıyorlar sen onları takip et ben onlar gibi meteoroloji il müdürlüğünde memur değilim çaycıyım🤣🤣

• Ben heyecanlanın demedim bedirhanım sakin kalın dedim bir sakin kalın bakalım sonu ne olacak tayfunda ümit reiste çizgiyle desenle yazıyla hatta sütlaçla ızgarayla bile güzelce anlatıyorlar sen onları takip et ben onlar gibi meteoroloji il müdürlüğünde memur değilim çaycıyım🤣🤣

Mütevaziliğe gerek yok abi işin şakası bir tarafa tecrüben ve bakış açın sorgulanamaz seviliyorsun :)

• Hmm fırıldak dönme emaresi göstermiş güzel güzel şimdiden batılı verebilir. Ama o tarihlerde NAO batılı olacağını pek göstermiyo malesef Her neyse sakince takibe devam daha 6-7 gün var arada neler olur neler Tıpkı eski günler deki gibi oluşum söz konusu son 72-48 saat içinde çözülecek bir sistem malesef. O yüzden ne mutsuz olun nede mutlu olun Orta derece bekleyin.

- şubat hala net değil zonal rüzgarlar sistemin olacağını ön görüyor ama modellere yansımadı henüz Sistem yaşanırken sistem takibi yapabiliriz.

• Hmm fırıldak dönme emaresi göstermiş güzel güzel şimdiden batılı verebilir. Ama o tarihlerde NAO batılı olacağını pek göstermiyo malesef Her neyse sakince takibe devam daha 6-7 gün var arada neler olur neler Tıpkı eski günler deki gibi oluşum söz konusu son 72-48 saat içinde çözülecek bir sistem malesef. O yüzden ne mutsuz olun nede mutlu olun Orta derece bekleyin.

- şubat hala net değil zonal rüzgarlar sistemin olacağını ön görüyor ama modellere yansımadı henüz Sistem yaşanırken sistem takibi yapabiliriz.

Şu an güncellemeleri takip ederken İbo dan “Felek seninde bir gününü görmedim”şarkısını dinliyorum.Acayip saray haso:))

• Şu an güncellemeleri takip ederken İbo dan “Felek seninde bir gününü görmedim”şarkısını dinliyorum.Acayip saray haso:))

Abi ay sonu kuzeyden daha sert soğuklar inme olasılığı var. Şubat ilk hafta ise bir güçlü polar atak daha alabiliriz. ( ötelenmiş bir şekilde) DoquKaradeniz28 balon hocamızın beklediği sistem bir kaç gün içinde modellerde gözükebilir zemin hazırlanıyo şimdiden yb olarak gözüksün hiç sorun değil.